Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a paráználkodás bűn akkor...

Ha a paráználkodás bűn akkor mi lesz a mostani fiatalokkal?

Figyelt kérdés

A Biblia szerint a Gyehenna tüzére kerülnek.

A mostani fiatalok nagyrésze már 16 éves korától szexel, tehát házasság előtt és nem valószínű hogy az első lesz majd a házastársuk.

Tehát ez most így nagyon illúzióromboló, hogy most már ha rendesen is élek (meg ezen kívül amúgy is rendes életet éltem) akkor is a Pokolra jutok.

Megmondom őszintén én nem is érzem ezt annyira bűnnek, mint meglopni, megölni valakit.

Ezt inkább egy természetes fejlődésnek tartom, már onnanstól lenne bűn ha megcsalás, vagy egy bizonyos kor után is az alkalmi kapcsolatokat keresi az ember.

Én nekem ez nagyon fura lenne, hogy mondjuk 25 vagy 30 éves koromig semmi, utána meg igen, de akkor is egyvalakivel akkor biztos utána vágyakoznék mással is kipróbálni.


Mondok egy példát voltam olyan lánnyal aki az úgynevezett "műnő" még akkoriban bejött nagyon az ilyesmi, most meg már nem igazából semmi extra, már így egyre jobban megvan a saját ízlésem és tudom hogy milyen lányra vágyom.

Meg hát a másik dolog hogy ha tapasztalatlan a férfi akkor egy igazán vonzó nő, nem jön össze vele, mert látja rajta. És akkor ebből következik a magány, depresszió, alkoholizmus, drogok és egy lecsúszott ember.

Szóval én úgy érzem, hogy néhány alkalmi vagy nem is feltétlen alkalmi (hanem olyan kapcsolat amiből nem lesz házasság) nem bűn, nem érzem hogy Pokolra kellene hogy jussak.


24 F



2017. márc. 24. 15:48
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

#38-hoz:

Kedves János Gilján,


szóval ez egy bibliai alapelv, hogy a bűneinket nem tudjuk későbbi jó cselekedetekkel eltörölni.


Ahogy a Biblia fogalmaz: "szemét szemért, fogat fogért ...", illetve máshol "vérontás nélkül nincs bűnbocsánat" (zsid 9,22)

Tehát a Biblia szerint az igazságot az állítja helyre, ha a bűn elkövetése után a bűnös maga is a "vérét ontja", illetve szenved, a bűnének megfelelő arányban.

(Ez sokszor a normál életben is így működik pl. ha félholtra verek valakit az utcán, elmeszelnek, még akkor is ha közben egyszerre 10 öreg, beteg néninek segítek bevásárolni. Stadler Józsefet nem mentette meg, hogy felépítette a környékbelieknek az akasztói stadiont, és egyébként is annyi jót csinált és úgy viselkedett, hogy állítólag mindenki nagyon szerette - a bíróság ezzel együtt elítélte)


Azonban Isten szereti az embereket, ezért kialakított bizonyos megoldásokat, amelyek lehetővé teszik a bűnök eltörlését ill. megbocsátását, a bűnös ember nagyobb arányú szenvedése nélkül.


Az első ilyen megoldást az Ószövetségi állatáldozatok jelentették. Itt állatokat áldoztak az emberek bűneiért, az állat ontotta ki a vérét az ember helyett, és Isten ezt elfogadta megfelelő elégtételként az igazság helyreállítására.


De ez a megoldás idővel kiderült, hogy nem működött tökéletesen, ezért Isten másodszorra egy megdöbbentően jó megoldást alakított ki: a saját fiát kínálta fel az emberek számára helyettesítő áldozatként. Jézus Krisztus azért halt meg óriási szenvedések között a kereszten, hogy ettől kezdve bárki aki kéri, igénybe vehesse az Ő szenvedését helyettesítésül. Tehát ha valaki ezt a megoldást igénybe veszi, akkor nem kell szenvednie a saját bűneiért, hanem Jézus Krisztus szenvedése eltörli a bűneit.


Azonban ha valaki nem fogadja el ezt a megoldást élete végéig, akkor sajnos nincs más, neki magának kell helyt állnia a bűneiért. Ezt pedig csak a saját szenvedésével tudja majd (a halála után), jó cselekedetekkel nem.


Ha jó cselekedetekkel eltörlődhetnének a bűnök, akkor a Biblia nem Jézus Krisztus haláláról írna, hanem olyanokról pl. hogy:

"11 szűzlány? Oké, akkor adjál be 11db húszezrest az állami gondozottak javára, és ezzel aztán a dolog teljesen el van intézve"


Ezért van az, hogy nem az a legfontosabb kérdés, hogy "hány nővel". Mert aki csak 1 nővel szexelt házasságon kívül annak ugyanúgy a szenvedésével kell majd helytállnia halála után, ha nem fogadja el a megváltást, mint aki 500 nővel volt (sőt még annak is, aki egy nővel sem volt, csak lebarmolta az autóstársát a csúcsforgalomban) - csupán a szenvedésük mértékében lesz igen jelentős különbség.

2017. márc. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

Kedves Alex Fly,


Azért látom, sok jó beirásod van.


Bocsánatot kérek Tőled, ha esetleg tévesen minősítettelek Jehova tanújának, illetve azért, mert lehet, hogy bántóan vagy igazságtalanul írtam Rólad.


Ezzel együtt továbbra is fenntartom, hogy az a tétel, hogy a közösüléssel házasság jönne létre, szellemi értelemben, téves.

2017. márc. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
17%

Ne áltasd magad, ez a paráznaság bűne!


www.youtube.com/watch?v=dNReFmpNl4I

2017. márc. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 János Gilján ***** válasza:
41: Köszönöm a pontos információkat, mindazonáltal továbbra sem érzem hibásnak magam. Ha bűnhődnöm kell azért, amit tettem, vállalom... ;)
2017. márc. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 Alex Fly ***** válasza:

@42: nem sértődtem meg. Valóban nem vagyok jehovista, pontosabban a jehovisták engem a vezetőjük utasítására évek óta kerülnek. volt pár, aki megpróbált téríteni, aztán kissé megrendült a hitük... bocsánat...

De amit leírtam a házasság és a nemi élet kapcsolatáról, azt fenntartom: ez volt Isten eredeti terve. Az, hogy a történelem folyamán ez gyakorlatilag sehol nem valósult meg (még Izráel népe között sem teljes mértékben), azért már a bűnös emberi természet a felelős, amelyik elválasztotta egymástól a kettőt.

2017. márc. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

"...hogy nincsenek homoszexuális emberek.

Emberek vannak, akik időnként szexuális kapcsolatba lépnek egymással, ezek az egyéntől, körülményektől, stb. függően lehetnek homo- vagy heteroszexuális aktusok..."


Bocs, márpedig homoszexuális emberek igenis vannak nem is kevesen. Egy homo soha nem fog egy ellenkező neművel lefeküdni, mivel nem izgatják semmilyen formában az ellenkező neműek (kivéve ha valaki biszexuális, de az egy másik kategória), ugyanígy egy heteroszexuális sem fog soha azonos neművel lefeküdni, mivel nem vágyik rá.


Az meg elég abszurd lenne, ha egy homo megházasodna egy ellenkező neművel csak azért, mert ez a normális. Ha nem képes iránta szerelmet, szenvedélyes vonzalmat, szexuális vágyat érezni, akkor hogyan mégis...


Az meg, hogy mindenkire egyformán vonatkoznak a szabályok, megintcsak nem tudok egyetérteni. Ha Te megházasodsz egy ellenkező neművel, azt nem azért teszed mert ez a szabály, hanem azért, mert szerelmes vagy a párodba, szexuálisan felizgat stb. Egy homotól ezt nem lehet elvárni, nem kötheti össze az életét egy olyan emberrel, aki teljesen hidegen hagyja, mert ez a házastárssal szemben is egy gusztustalan becsapás lenne.

2017. márc. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 Alex Fly ***** válasza:

@46: ha te mondod...

Ebben az esetben viszont nem mehetünk el amellett, hogy a homoszexualitással a normál esethez képest szignifikánsan magasabb arányban van jelen a bűnözésre és az erőszakra való hajlam (a börtönökben jóval magasabb arányban van jelen a homoszexualitás, mint a heteroszexuális kapcsolatok).

Az egyenlő szabályokkal meg nem értem, mi a gond... Akár homo-, akár heteroszexuális valaki, nem kötheti össze az életét mindenkivel, aki iránt vágyat érez. Ha két ember szerelmes egymásba, az nem jelent automatikusan házasságot. A nemi vágyat pedig nem kötelező minden esetben kiélni, bármilyen neme is legyen a vágyaink tárgyának. Ez mindenkire egyformán vonatkozik.

2017. márc. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben viszont nem mehetünk el amellett, hogy a homoszexualitással a normál esethez képest szignifikánsan magasabb arányban van jelen a bűnözésre és az erőszakra való hajlam (a börtönökben jóval magasabb arányban van jelen a homoszexualitás, mint a heteroszexuális kapcsolatok).

Az egyenlő szabályokkal meg nem értem, mi a gond... Akár homo-, akár heteroszexuális valaki, nem kötheti össze az életét mindenkivel, aki iránt vágyat érez. Ha két ember szerelmes egymásba, az nem jelent automatikusan házasságot. A nemi vágyat pedig nem kötelező minden esetben kiélni, bármilyen neme is legyen a vágyaink tárgyának. Ez mindenkire egyformán vonatkozik.


Kedves 47-es!


Én ilyet még soha nem hallottam, hogy a melegek körében nagyobb a bűnözésre, erőszakra való hajlam. Azt írtad, hogy a börtönökben magasabb arányban van jelen a homo- mint a heteroszexualitás. Heteroszexuális kapcsolat hogy lehetne jelen a börtönben, mikor a férfiak és nők külön vannak zárva? :D

Az pedig, hogy a börtönben előfordulnak homo kapcsolatok, az a legtöbb esetben egyáltalán nem vágyból történik, hanem a másik megalázása a cél, a másik elnyomása, az uralkodni akarás. Ha utánaolvasol a börtönélet rejtelmeinek, pszichológiájának, akkor meglátod hogy így van. Ha viszont mégis előfordulnak homo kapcsolatok, azt "alkalmi homoszexualitás"-nak nevezzük, ez szintén egy külön fogalom, ami azt jelenti, hogy mivel heteroszexuális emberek vannak összezárva éveken keresztül, nincs lehetőségük a valós vágyaikat kiélni (nőkön), így előfordulhat, hogy egymásra "vetemednek". Ez nemcsak a börtönökben, hanem más helyeken is előfordul, ahol hosszabb ideig vannak összezárva férfiak (katonák, tengerészek stb). De ez csak alkalmi dolog, egyfajta szükségmegoldás, ettől senki nem lesz meleg, mert ha visszatérnek a civil életbe, ugyanúgy heteróként élik tovább az életüket.


A másik dolog: mindenkire egyformán vonatkoznak a szabályok, ez igaz. De amíg Te úgy házasodtál meg (vagy fogsz megházasodni), hogy erős vágyakat érzel a kedvesed iránt minden értelemben, s ezeket a vágyaidat pecsételheted meg hivatalosan azzal, hogy házasságot kötsz, addig egy meleg nem teheti meg ugyanezt. És nyilván nem kell ilyeneket felhozni, hogy hát akkor egy kutyával is megházasodhatnék, mert én abba vagyok szerelmes stb. Ha 2 felnőtt személy szereti egymást, akkor mindenkinek járna ez az alapvető jog főleg ha abból az utópisztikus elméletből indulunk ki, hogy minden ember egyenlő.

2017. márc. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!