Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kísérti Isten (Jehova)...

Miért kísérti Isten (Jehova) a népét a nemi vágyakkal?

Figyelt kérdés

2017. márc. 25. 10:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha volt teremtés, Isten az embert a 4 alapvető késztetéssel együtt teremtette. (evés-ivás, (túlélés)szaporodás, alvás és nemi ösztön) Hogyan tudnának szaporodni és benépesíteni a földet egyébként?
2017. márc. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 követ62 ***** válasza:
A nemi vágy nem kísértés hanem Isten ajándéka a házasságban elő embernek. De az értelem is és az önkontrol is. Ha kísértésként éled meg az a gondoktól van. Mert Isten nem kísért és nem is kisérthető. Ez Jakab levelében van, ha jól tudom.
2017. márc. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 követ62 ***** válasza:

Azt akartam írni, hogy a gonosztól és nem az, hogy a gondoktól.

Csak telón írtam és véletlenül el írtam.

2017. márc. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Természetes dolog, hogy az embernek vannak nemi vágyai. Nincs ezzel gond, lehet ezeken uralkodni, önuralmat gyakorolni. A házasságon belül ezeknek a vágyaknak helye van.
2017. márc. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert isten rendelése "Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet...) csak ekképpen teljesíthető. Vágy nélkül a kutya se akarna szaporodni.
2017. márc. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Isten tudja, hogy mikor vágysz igazán egy párra, és hogy mikor élveznéd jobban a vele töltött időt, mint az interneten lógni egész nap. majd ha saját magad feladod az internetet, és csak arra összpontosítasz, hogy legyen egy barátnőd, akkor majd segít találni egyet. Egyszer ültem a padon, és elmászott mellettem egy kis hernyó. Zöld volt és kb 3 centi hosszú, és elég vékony, nem volt szőrös, szerintem ilyen kisebb lepke hernyója lehetett. Göröngyös volt a talaj, és már viszonylak elég nagy a fű, és elég sűrű is volt. Ő mégis a saját maga tempójában azzal a tipikus hernyójárással (a hátát nagyon felpúposította majd kiengedte) haladt előre. De nagyon lassan, és szinte kínszenvedés volt nézni, hogyan küszködik a talajon. Egy fáról eshetett le. Szegény kis testében alig lehetett valami energia, mégis annyira küzdött, hogy úgy éreztem segítenem kell neki. Ha nem látom, hogy küzd, nem akartam volna segíteni neki. Látod, Isten is csak akkor tud (és akar) segíteni, hogyha te magad is küzdesz. Ha csak sajnáltatod magad, amikor te magad is küzdhetnél (csak lusta vagy hozzá), akkor Isten min segítsen? Azon, amit te magad is megtehetnél? Majd ha küzdesz, Isten látni fogja, és segíteni fog. Meglátod, észre sem veszed, és helyrejönnek a dolgok. Na, és segítettem ennek a hernyónak, megfogtam, de megmerevedett, és mozdulatlanná vált. Leraktam egy nagyobb levélre, de csak feküdt rajta. Annyira bántam, hogy olyan dolgot csináltam, amit nem kellett volna. Segítettem, de valójában csak akadályoztam őt. Vagy 5 percig feküdt ott a tűző napon, közben meg fújt a hideg szél, volt hogy azt hittem már ott is marad és elpusztul. Aztán ébredezni kezdett, és megint küzdeni kezdett, és fél perc alatt sokkal előrébb halad, mint amennyit én előrevittem előzőleg, tehát bele se kellett volna nyúlnom, amit csinál, mert csak akadályoztam. Isten is ezért nem cselekszik ennyire durván. Ha lányt akarnál, oké, teremt egyet, de hogy fogja eltartani magát? Kinek a pénzén? Vagy kényszerítsen egy embert, hogy szeressen téged? Nem teheti, csak úgy szól bele a dogokba, hogy te észre sem veszed, max csak az eredményét. Harcolj a változásért, különben nem jön magától!
2017. márc. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 világvége1 ***** válasza:
Nem a szex a bűn, hanem az élvhajhászat.
2020. jún. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!