Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy Oroszországban felfüggeztették Jehova tanúi működési jogát?

Figyelt kérdés

Az igazságügyminiszterium szélsőséges tevékenységre hivatkozva lehuzatta a rólót velük. (Talán működési szabálytalamságok miatt vagy mi)

Kiváncsi lennék mik a pontos indokok.



2017. márc. 26. 22:06
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
24%

(Róma 12:19–21) 19 Ne álljatok bosszút magatokért, szeretteim, hanem adjatok helyet a haragnak; mert meg van írva: „Enyém a bosszú; én visszafizetek, ezt mondja Jehova.” 20 Hanem „ha ellenséged éhes, adj neki enni; ha szomjas, adj neki inni; mert ha ezt teszed, tüzes szenet gyűjtesz a fejére”. 21 Ne hagyd, hogy legyőzzön a rossz, hanem a rosszat mindig győzd le a jóval.


Ki az aki ezt a verset keresztény létére nem tudja betartani?

Mert bizony a hozzászólásokból kitűnik, hogy itt mindenki elveszi Isten jogait, és magán akcióba kezd.

2017. márc. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
77%

Ne haragudjatok, új vagyok itt.

Segítsetek egy kicsit.


Ennek a living witnes nevű felhasználónak mentális problémái vannak?

2017. márc. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Liwing szerintem pont te nem tudod ezta verset betartani. :D
2017. márc. 27. 00:00
 14/37 A kérdező kommentje:

Liwingnek hamis küldetés-tudata van.

Egyébként itt a forrás. A minisztérium MÁR FELFÜGGESZTETTE a szervezet működését, a biróság csak a végleges betiltásról fog dönteni:

[link]

2017. márc. 27. 00:05
 15/37 anonim ***** válasza:
57%

Mikor olvastam az első hozzászólást, akkor nem hittem volna, hogy igaza lesz. 😂😂😂

És az lett. :)

2017. márc. 27. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom betartani?


Ne haragudj, de milyen bosszúról beszélsz?Én senkin nem állok bosszút, semmilyen sérelemért. S az ellenségemért is imádkozom.

Ráhagyom az igazságosan ítélőre, veled ellentétben aki egyetért az emberi megtorlással, pedig még csak ellenség sem vagyok.

2017. márc. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
28%

Jehova Tanúi nem szélsőségesek, ellenben a világon mindenütt hangot adnának ennek, és már régen megszűntek volna szabadon gyakorolni a keresztény imádatukat.


Valaki azt írta, hogy az Iszlám is jobb, mert azok az életet veszik el.

Remélem nem kerül erre sor a Te esetedben, mert talán akkor elgondolkodnál, hogy valóban lemondanál az életedről?


Talán még annyit, hogy reménykedünk abban, hogy a több mint 8. millió levél amit személyesen írunk az érintetteknek, Isten áldását élvezi majd, és nem fogják betiltani a keresztény tevékenységünket.


Azért milyen érdekes, hogy itt a gyakorin, egy két hangadó, csak a Tanúkat tüntetik fel olyan ellenséges keresztény csoportnak, akik a világon mindenhol békében élnek egymással és embertársaikkal együtt,sőt még van hogy díjakat nyernek bizonyos országokban az életükért, a lakó környezetük és az emberségük megnyilvánulásáért.


S a prédikáló szolgálatuk miatt megvetni eltaposni való férgekként kezelik a bosszúszomjas emberek.

A többiek pedig akik csak felületesen élnek keresztény életet, sokkal nagyobb tisztességnek örvendenek a világban, ami a Biblia szerint nagy baj


(Lukács 6:26) 26 Jaj, amikor minden ember jót mond rólatok, mert ilyeneket tettek ősatyáik is a hamis prófétákkal.

2017. márc. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
61%

A Jehova Tanúi szervezet olyan, hogy rombolja a családot, gyűlöletre ösztönöz és életeket fenyeget.


Ez így igaz.

Zsarolják a kiközösítetteket a családjukkal, azokat is, akiknek csak az a bűnük, hogy másként gondolkodnak.

A Tanúknak konkrétan gyűlölniük KELL őket.

Nem engedik a vérátömlesztést, ami néha életeket menthet. Oroszországban nem biztos, hogy mindig rendelkezésre állnak vérfrakciók, vagy azokkal megmenthető például egy baleset áldozata.


Ezek vajon egy szerető Isten módszerei?

2017. márc. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
39%

"Jehova Tanúi nem szélsőségesek"

Nem szélsőségesek? Zaklatják az embereket, akkor is ha nemet mond, vagy éppen nem egy esetben nekiállnak kárhozattal fenyegetőzni (tudom, nekem is mondta már a magáét az egyik nagyokos, aki kint állt az Őrtornyos standdal), kiforgatják a Bibliát, sőt, meg is hamisították (Új világ fordítás), és a tanaikat emberéletek elé helyezik (véradás). Gyűlöletet keltenek emberek között, folyamatosan próbálnak bemocskolni mindenkit aki bármiben merészel mást gondolni, mint ők, családokat szakítanak szét... de nem szélsőségesek ám, ááá...

Az egyetlen különbség hogy a Tanúk legalább nem ragadnak fegyvert, de ez az egyetlen értelmes dolog amit tesznek. Ezt leszámítva semmivel sem jobbak egy fanatikus merénylőnél.

2017. márc. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
11%

Hazugság.


Ez azoknak az állítása, akik megsértődtek, és így akarnak bosszút állni, mert kiközösítették őket valamilyen helytelenségért.

Az érzelmekre apellálva kegyetlennek tüntetik fel a Bibliában Istentől származó szerető elrendezést.


Inkább örülni kellene az illetőnek, hogy már nem a Mózesi törvény szerint kell eljárni, amikor az illetőnek a helytelenségéért az életét elvették. Sőt a saját családjának kellett az első követ rávetnie.

Inkább kap lehetőséget, hogy rendezze az életét Istennel.


Annyira a megbocsájtással érveltek, hogy elfelejtitek, hogy Istent nem lehet megcsúfolni,


A vért meg hagyjuk már, mert ez csak egy támadásra felhasznált érv, mikor maga az orvosi társadalom is elismeri már ezt, csak sokan nem hallottak erről.

2017. márc. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!