Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova Tanúi, nem...

Tisztelt Jehova Tanúi, nem kötekedésképpen kér. Dem, de bennetek van hazaszeretet?

Figyelt kérdés

Nem vagyok én nacionalista, keresztény vagyok de azért értékelem mindazt amit tettek őseink értünk. Persze vannak dolgok amelyekkel nem értek egyet ami a történelmet illeti de ettől függetlenül szeretem a Hazámat a hibáival együtt. De ti,hogy álltok ezzel a kérdéssel? Van bennetek szimpátia, vagy együttérzés amikor egy sport mérkőzésen halljátok a Magyar himnuszt, vagy egyszerűen büszkék vagytok egy Petőfi versre például. Ezek csak példák, de remélem a lényeget megértitek.

Köszönöm a válaszokat!



2017. márc. 22. 19:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
alapvetően nem lehet bennük hazaszeretet, persze bizonyos ragaszkodás a hazai értékekhez óhatatlanul is kialakul, de jehova szerint Isten maj alapít egy királyságot a földön és ők már most ennek a polgárai ezért is nem tisztelegnek (több más ok mellett) semmi zászlónak címernek vagy egyébnek, ők úgy gondolják csak jehovával vannak politikai közösségben
2017. márc. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Jó én ezt nem tudom megérteni.

Tehát van egy nemzetiségem amihez tartózom és milliók haltak meg az évszázadok során addig ameddig ki alakult egy egységes és békés nemzet.Na most ezt, hogy lehet NEM értékelni!? Minden ami történik (tudtommal) Isten akaratából történik, nemde?

Azért én úgy gondolom,hogy az emberben csak kell legyen valami ami húzza a nemzetéhez. Rosszul gondolom?

2017. márc. 22. 20:40
 3/13 anonim ***** válasza:

hát ezt már mindenki döntse el magának, én egyet értek veled, talán jehova tanúi is elismerik az adott nemzetért sokat tévőket, és az értékeket, de nem vallják magukat igazán az adott nemzet részének mondván ők egy másik nemzet tagjai


kicsit hasonló mintha mondjuk most csatlakoznál az Iszlám Államhoz, nyilván nem felejted el hogy te amúgy mellesleg magyar vagy de az igazi hazád, a politikai közösséged a vallási közösségdből adódik

2017. márc. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

ezekben? mindenkit gyűlölnek aki nem tanú, rengeteg példa van rá


mindjárt megjelenik living és elkezdi ecsetelni hogy jehovának nem számít honnan jöttél hisz sehova nem tartasz

nem lehet bennük semmilyen pozitív érzelem más eszmék iránt csak a jehova semmi más


nem is érthetik mi az a hagyomány, ez "friss" szekta kb olyan mint szlovákia történelme elfér egy wc papírcsücskön

2017. márc. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mert ezt tanítják nekik. Pedig Isten sokszínűséget teremtett, csak meg kell nézni a természetet. Az egységes imádat az őrtorony találmánya, aki nem képes eleve az önálló gondolkodásra, az be is veszi ezt. Imádni szeretetben lehet Istent, ez a parancs. Őt és egymást. És nyugodtan lehetünk büszke a saját hazánkra, a hazai ízekre vagy szokásokra. Ez a tiltás náluk pont olyan, mintha azt mondanák nekem, hogy mától utáljam meg a magyar konyhát, mert ez a jehova szó csak a zabkását engedi, hisz csak az tartozik az egységes imádatba.
2017. márc. 23. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha megengeded, válaszolnék a nekünk feltett kérdésre, minek után, mindenki válaszolt aki nem kompetens.


Azt írod kedves, hogy ne vagy nacionalista.

De a következőkben még is annak vallod magad.

"nemzetünkért tettek" "Sokan meghaltak a nemzetért"


Isten nem kérte, és nem is akarta, hogy egy keresztény beleavatkozzon a nemzeti politikai hovatartozás dolgaiba, mert ez a világ része, a keresztény pedig nem része a világnak.


ezt maga Jézus is megmondta,

amit az emberek a "haza szeretetéért tesznek" azt nem Isten jóváhagyásával, vagy akaratával összhangban teszik, s ezt több Biblia vers is alátámaszt.


(János 13:35) 35 Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek.”


Az igaz keresztényeket minden országban a szeretetnek kell azonosítania. Soha nem harcolnának ellentétes oldalakon egy háborúban, és nem ölnék meg egymást csak azért, mert különbözik a nemzetiségük. „El tudod képzelni, hogy Jézus és a tanítványai ellentétes oldalon küzdjenek Róma háborúiban, és megöljék egymást?”


(János 18:36) . . .Jézus így válaszolt: „Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, szolgáim harcoltak volna, . . .


(Cselekedetek 17:26) 26 És e g y emberből alkotta az emberek minden nemzetét,. . .


Láthatjuk, hogy „amikor a Legfelségesebb örökséget adott a nemzeteknek, amikor szétválasztotta Ádám fiait egymástól”, „határt szabott a népeknek, Izrael fiainak száma szerint”

Így mindnyájan testvérek vagyunk, de csak azok tartoznak Isten népéhez, akiket Isten kiválaszt, mert azt látja hogy az egyén, hajlandó az szerint élni, amit Isten mond.

(Máté 10:5, 6) . . .„A nemzetek útjára ne térjetek, és szamáriai városba ne menjetek be, 6 hanem inkább újra meg újra Izrael házának elveszett juhaihoz menjetek.


Jézus idejében először még a valamikori választott nép kapott lehetőséget a felismerésre, és csak Jézus halála után Pétert felhasználva nyitotta meg az utat, minek utána a valamikori nép elvetette Őt.


(Jeremiás 10:2) . . .: „A nemzetek útját el ne tanuljátok, . . .

(Máté 15:3) . . .ti is áthágjátok az Isten parancsolatát a hagyományotok miatt?


Az első keresztények elvetették a valamikori kialakított "vallási hagyományokat", amik nem Istentől eredtek.

ennél fogva akár Római, akár Görög származású volt egy keresztény, vállalta a nemzeti hovatartozással járó némely szokások megtagadását, amiért kegyetlen üldözéssel járt, mert Isten ezt kérte.

2017. márc. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
29%

A verseket illetően pedig semmi kifogás nincs, hiszen nekem pl: József Attila a kedvenc költőm, mert vannak versei, amivel "azonosulok" gondolatban"


Petőfi pedig használta Jehova nevét több költővel együtt a verseiben.


Petőfi Sándor / 1847 / TOMPA MIHÁLYNÁL

Uj hivatalodban hogy éled világod?

Hogyan vagy, mióta az istent szolgálod?

Szépecskén benőtt az udvarod; semmi a,

Még jó: nem vesz éhen múzsád szárnyas lova.

Megfér-e együtt a lant és a biblia?

Nem vesz össze rajtad Apolló s Jehova?


Ennél fogva nem tilos verseket olvasni, de a nacionalista szellem kizárásával.

2017. márc. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

(János 18:36) . . .Jézus így válaszolt: „Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, szolgáim harcoltak volna, . . .


Ez egy félrefordítás, hogy a Tanúk tanítását támassza alá. Helyesen: Nem e világból való, vagyis ő nem világi uralkodó, hanem főpap.


(Cselekedetek 17:26) 26 És e g y emberből alkotta az emberek minden nemzetét,. . .


Ez azt jelenti, hogy mindenkivel rokonok vagyunk, és felebarátainkat szeretnünk kell. A nemzet szeretete pedig nem zárja ki azt, hogy másokat is szeressünk, ugyanúgy, ahogy a családod szeretete sem zárja ki azt, hogy másokat is szeress.


(Máté 10:5, 6) . . .„A nemzetek útjára ne térjetek, és szamáriai városba ne menjetek be, 6 hanem inkább újra meg újra Izrael házának elveszett juhaihoz menjetek.


Jézusnak és tanítványainak elsősorban a saját nemzetüket kellett megtéríteniük. Lám, ők is tartoztak nemzethez, bennük is volt nemzeti érzés!


(Jeremiás 10:2) . . .: „A nemzetek útját el ne tanuljátok, . . .


Kiragadott szövegrészlet, a többi nemzet szokásai közül a bálványimádatot és a pogány isteneknek való áldozást tiltja.


(Máté 15:3) . . .ti is áthágjátok az Isten parancsolatát a hagyományotok miatt?


Itt a zsidók hagyományairól van szó, vagyis arról, hogy a törvénynek csak a betűjét tartották meg, a szellemét nem.

2017. márc. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

kedves living


"Ha megengeded, válaszolnék a nekünk feltett kérdésre, minek után, mindenki válaszolt aki nem kompetens. "


tőled tanultam, minden keresztény, ateista kérdéshez odaírod hogy mindenki hülye és semmit nem ér mert nem a jahvéd birkája

bocsi a szektádból ennyi ragadt rám, több mint a kosz, kevesebb mint amit a szektád szeretne

2017. márc. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


9. Válaszoló!


"... nem a jahvéd birkája"


Jahve ő egy létező Isten te a Jehova névre gondoltál valószínűleg. Kérlek hogy a Jahve nevet ne használd itt mert az viszont már nem egy félrefordítás eredménye. Hanem a Biblia történelmi része és napjainkban is használatos azon keresztények között akik tisztában vannak Isten nevével. Nem használják napi szinten de ismerik és tudják hogy kinek a neve!


living witness


"Petőfi pedig használta Jehova nevét több költővel együtt a verseiben."


Miért ne használta volna? Nem az a lényeg hogy használta vagy sem hanem az lenne a lényeg hogy valóban ismerje. De a Jehova név az egy átvett név más fordításokból. Petőfi is ezért használja.

Valahogy olyan ez mint a halloween itt Magyarországon is vannak olyan magyarok akik megtartják. De semmi köze nincs se a magyarokhoz se a magyar szokásokhoz. Csak egy felvett szokás aminek semmi alapja nincsen. A Jehova névvel is kb. ez a helyzet csak az egy hiba folytán jött létre és már 1520 után - amikor keletkezett - megtámadták nyelvészeti alapokon!

A pontos ismeret alapján a Jahve a helytálló!


Egy dologban viszont egyet értek veled egy keresztény nemzeti öntudata soha nem emelkedhet felül a hívő életén. Annak viszont semmi alapja sincs hogy egy hívő ne mehetne el szavazni. Bibliai értelemben nincs azzal gond ha agy hívő elmegy szavazni. Sőt még politizálhat is. Amire van is példa s ez az ember parlamenti képviselő is volt amikor megtért. De saját magától belátta azt hogy a politikai életét nem képes összeegyeztetni a hívő életével így a politikai életét azt fel is adta a hitéért. S nem azért tette mert az egyháza ezt követelte tőle, nem! Azért tette mert Istennek akart szolgálni és ezt a döntést szabad akaratából hozta a hite miatti meggyőződésből fakadóan. Ha nem teszi akkor sem közösítették volna ki.

2017. márc. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!