Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy Oroszországban felfüggeztették Jehova tanúi működési jogát?

Figyelt kérdés

Az igazságügyminiszterium szélsőséges tevékenységre hivatkozva lehuzatta a rólót velük. (Talán működési szabálytalamságok miatt vagy mi)

Kiváncsi lennék mik a pontos indokok.



2017. márc. 26. 22:06
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
55%

"én nem vagyok semmilyen keresztény felekezet tagja dolfika hívő keresztény volt

ja még ezt se tudtad?"


Nevetek is az ilyenen és szomorú is vagyok, hogy áltatják magukat egyesek. Hitler hívő volt?:) Krisztusban újjászületett és a Biblia alapján élt szeretetben? Amit Jézustól tanult a Szentlélek vezetésében? Olvasd el a Mein Kampfot és ne beszélj butaságokat

2017. márc. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
84%

Nem, Living, sajnos nem hazugság egyik sem, amit mondtam. A saját környezetemben tapasztaltam mindet, amit felsoroltam.

Ez a szektád valósága, sajnos...


A vért pedig miért is hagyjuk?

Csak egy apró szösszenet, hasonlítsd össze mióta léteznek egyáltalán vérpótló szerek, és mióta hirdeti a szektád a vérrel kapcsolatos tanításait!

De megsúgom, a tanításotok elég hosszú idővel vezet.

Vagyis, már az előtt elutasította a vért hogy arra bármi alternatíva létezett volna, tehát a szó szoros értelmében gyilkos lehetett, aki az Őrtorony nevében járt el. Mint ahogy erre láttunk is már jó pár példát, mondjuk amikor a szülők a saját kislányuk halálát okozták ezzel...

2017. márc. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 követ62 ***** válasza:
100%

Nem tartozom a tanúk közé. Nem is áll szándékomban, sőt azokat is ki hoznám akik benn vannak, de tiszteletben tartom a szabad választás döntését. Isten is ezt teszi. Valamint már olyan világban élünk, hogy ez magától értendő lenne. Kivéve talán az arab országokban.

Viszont az Orosz kormány nem gondolta végig mit dönt.

Ugyan is ezzel a döntéssel most mártírrá tette őket. Lehet, hogy így robbanásszerűen fog növekedni Oroszországban a tagságuk.

Csak tekintsünk vissza a történelemre. Az "üldözések" mindig növekedést idéztek elő. Tehát szerintem rossz döntést hoztak.

2017. márc. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
86%

Vidiripi


living witness!


"Ne haragudj, de milyen bosszúról beszélsz?Én senkin nem állok bosszút, semmilyen sérelemért. S az ellenségemért is imádkozom.

Ráhagyom az igazságosan ítélőre, veled ellentétben aki egyetért az emberi megtorlással, pedig még csak ellenség sem vagyok."


Living, tanuld már meg hogy itt a szavaid nem szállnak el megmarad az írásod!

Egyik hozászolásoddal ütöd a másikat! Ezt írod a 4. válasznál!

"Mint ha Hitlert hallanám, aki az életét vette el az embereknek, még azoknak is, akik békések voltak a hitükben."


Hitlerhez hasonlítod ez is egyfajta bosszúállás. Amennyiben tényleg ráhagynád akkor nem írnál ilyesmit vagy egyáltalán nem írnál. A félreértések elkerülése végett. Nem értek egyet azzal hogy bárkit is késel kellene fenyegetni.


"Jehova Tanúi nem szélsőségesek,..."


Ez attól függ hogy ki mit nevez szélsőségesnek. Az orosz kormány szélsőségesnek nyilvánította Jehova tanúinak a működését. "...az orosz ügyészség is olyan szervezetként kezeli őket, amely rombolja a családot, gyűlöletre ösztönöz és életeket fenyeget."

Íme az okok. Az orosz tisztségviselők így látják.

De vajon mi indíthatta el ezt az egészet. Mert hogy nem az ortodox egyház az biztos ez egy alaptalan feltételezés részedről. Nem támasztja alá semmi sem a honlapotokról. Így félrevezető az írásod. Kérdés az hogy miért is akarsz félre vezetni? Természetesen nem számítok arra hogy elismerd a tévedésed ezzel kapcsolatban, mert nincs benned annyi alázat hogy képes legyél ilyesmire.

Van egy elméletem hogy mi lehet ennek az egésznek a hátterében!


"... és nem fogják betiltani a keresztény tevékenységünket."


Az hogy az Őrtorony romlott és hamis na meg folyamatosan változó tanítását viszitek el az embereknek az nem keresztény tevékenység!


"...a Tanúkat tüntetik fel olyan ellenséges keresztény csoportnak, akik a világon mindenhol békében élnek egymással és embertársaikkal együtt,sőt még van hogy díjakat nyernek bizonyos országokban az életükért, a lakó környezetük és az emberségük megnyilvánulásáért."


Nem csak a tanúk élnek békében egymással és embertársaikkal. Kábíthatod magadat ezzel a szöveggel és másokat is de nem sok értelme van. A munkatársaim is viszonylagos békében vannak egymással. Ebben nincs semmi rendkívüli!


"S a prédikáló szolgálatuk miatt megvetni eltaposni való férgekként kezelik a bosszúszomjas emberek.

A többiek pedig akik csak felületesen élnek keresztény életet, sokkal nagyobb tisztességnek örvendenek a világban, ami a Biblia szerint nagy baj"


Először is neked fogalmad sem lehet más keresztény felekezetek tagjairól mivel nem mehettek el az összejöveteleikre. Szigorúan tilos az ilyesmi. A prédikáló szolgálatotokat pedig nagyon sokan zaklatásnak veszik. Ahonnét már 2-3 alkalommal elzavartak oda miért mentek vissza 3-4. alkalommal is? Ezért van a gyűlölet irántatok és azért mert agresszívnak tartanak benneteket lerázhatatlanoknak mint a kullancs ami az emberre akaszkodik. Ez az alapja az egésznek. Én tudom hogy nektek menni kell kell az óraszám meg vannak olyanok akik szívből elhiszik hogy ezzel embereket mentenek. Na nem az összes tanú mert van aki tényleg csak az óraszámra hajt hogy meglegyen és akkor ő a menő csákó vagy legalább is nem csesztetik. De az emberek többsége nem tolerálja azt amikor mondjuk a szabadnapján felcsengetik és már 3. alkalommal mondja azt hogy nem érdekli a dolog! Mi történik? Agresszívan fog viselkedni!


"Ez azoknak az állítása, akik megsértődtek, és így akarnak bosszút állni, mert kiközösítették őket valamilyen helytelenségért."


NEM LIVING! Hatalmasat tévedsz. Én vagyok rá a TANÚ hogy ez nem így van. Illetve hogy van egy másik oldala is ennek. Bizony velem is ugyan ezt próbálták tenni elkezdtek fenyegetőzni velem szemben is. Hogy majd így meg úgy fogja Isten elpusztítani a hamis vallásokat. Pedig én csak egy érdeklődő voltam anno én nem voltam megkeresztelkedve s bizony engem is megfenyegetett az egyik vén. Illetve próbált mert gyorsan leszereltem ezt az érvelését. Én ott voltam köztük láttam mit csinálnak egyáltalán nem különbek mint más egyházak tagjai és erre én TANÚ vagyok szem és fültanú vagyok s akár eskü alatt is vallanák a történtekről ha kellene. Amikor pl. két nő nekiállt veszekedni a takarítás miatt. Az egyik elkezdte a másik még beszélgetett és amelyik elkezdte az rászólt a másikra hogy jöjjön ő is. de az nem ment és ebből lett a veszekedés a királyságteremben. Azt hiszed hogy tanú testvéreid szentek? Hát nem azok! Azt hiszed hogy más gyülekezetek tagjai szentek? Hát ők sem azok! Nem csak a kiközösítettek vannak ilyen véleménnyel a tanúkról hanem olyanok is akiknek semmi közük nincs hozzátok! A munkatársaim meséltek néhány esetet a tanúk viselkedéséről. Na hagyjuk!


A vért meg neked kellene hagyni Living. Ne is reagálj rá! Figyeld meg hogy mi történik ha nem reagálsz rá!

2017. márc. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 lilla64 ***** válasza:
60%

Hogy mit szólok hozzá? Csak annyit,dicsőség érte az Úrnak.Tanu családban nőttem fel,és hogy miken kellett átmenjek amig ki tudtam lépni a szervezetből azt a legnagyobb ellenségemnek se kivánom

A vérkérdésről pedig hiába is vitáztok velük,csak azt szajkózzák amit a szájukba rágtak.

Egy volt tanú

2017. márc. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 szp72 ***** válasza:
73%

Szerintem Jehova tanúi nem különösebben veszélyesek, a liberális erkölcsök követői és terjesztői sokkal rosszabbak.


Aki betiltja a vallásukat az a szólás és a vallásszabadság elve ellen vét.

2017. márc. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
15%
A pénteki döntés értelmében, amelyre hat éve készült az orosz igazságszolgáltatás, Jehova tanúi elveszítik jogi személyként élvezett státusukat, és nem rendezhetnek gyűléseket sem. A bíróság határozata mögött az orosz ortodox egyház áll, amely évek óta agresszív hadjáratot folytat a többi vallás, köztük a római katolikusok ellen -
2017. márc. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
60%

Üldözési mániája van ennek a tanúnak. De legalább érthető miért érzi magát jól a sátán szervezetében.


Amúgy meg nem kellett volna, de ezt már többen leírták, hogy miért nem.

2017. márc. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem fog az oroszoknak ez ártani! 😊
2017. márc. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Living!


Amennyiben elég egy internetes újságcikkből idézni akkor neked is el kellene hinned amikor a tanúk ENSZ tagságával kapcsolatosan idéznek vagy a gyermekmolesztálásokkal kapcsolatos cikkeket linkelnek be neked Living! A kérdésem az hogy hiszel ezeknek a cikkeknek?

Egyébként én arról írtam hogy a hivatalos honlapotok az nem támasztja alá ezeket a dolgokat. Amennyiben igaz úgy miért nem írnak róla?

És meg van rá a válasz is!



"Az egyháznak Oroszországban 180 ezer követője van, és a hatóságok egyik nagy baja velük, hogy követőik megtagadják a sorkatonai szolgálatot. Azzal is támadták őket, hogy túl agresszívan térítenek és kritizálják az ortodox egyházat."


Amennyiben az orosz kormány és az ortodox egyház között jó is a kapcsolat az ortodoxok akkor sem állnak az állam felett főleg nem Oroszországban.

A hatások mindenütt ugyanazok legyünk bárhol is a földön. Ha leásunk részleteibe ennek a dolognak akkor kirajzolódik a kép! Az orosz államnak az a baja a tanúkkal hogy megtagadják a katonai szolgálatot. Ez bizony baj egy olyan országban amely háborút visel. De ebben nincs semmi rendkívüli nem csak a tanúk tagadnak meg katonai szolgálatot. A különbség csak annyi hogy míg náluk ez tanítás más egyházaknak a Bibliára kiiskolázott lelkiismeretre van bízva. S akkor sem közösítik ki érte ha elmegy katonának.

S elérkeztünk az igazi nagy kérdéshez. Mi is a baja az ortodox egyháznak Jehova tanúival,

Hát az hogy a tanúk kritizálják őket folyamatosan. Ennek az agresszív viselkedés formának immáron meg lett az eredménye. Pedig állandóan azt hangoztatjátok hogy ti békében éltek embertársaitokkal. De akkor ezek szerint mégsem. Legalább is az oroszoknál ez nem akar összejönni. Kérdés az hogy miért kell támadni az ortodox egyházat. Ugyan is aki értelmes az saját magától is rájön ha nincs összhang a Biblia és az egyház között. Tudjuk hogyan viselkednek Jehova tanúi így nem nehéz rájönni hogy mi is áll a háttérben.

- Megteremte gyümölcsét!

2017. márc. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!