Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért nem bünteti meg a...

Isten miért nem bünteti meg a rossz embereket?

Figyelt kérdés
Akik csalnak, lopnak, paráználkodnak, fenyegetőznek, verekednek, ölnek...

2017. márc. 31. 15:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Azért, mert ez az ő játéka.
2017. márc. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Mert szabad akaratot adott a jóra és a rosszra. Sajnos aki a rosszat választja, lesznek ártatlan elszenvedői. De vannak a tetteknek és a hitetlenségnek következményei, illetve:


Zsolt.

37,9 Mert az elvetemültek kivágattatnak; de a kik az Urat várják, öröklik a földet.

37,10 Egy kevés idő még és nincs gonosz; nézed a helyét és nincsen ott.

37,11 A szelidek pedig öröklik a földet, és gyönyörködnek nagy békességben.


2 Pét.

3,13 De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik.

2017. ápr. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
#10. Hát ezt mondom ... Nem tudhatod a teljes összefüggést, csak magad vonod le a következtetést, ami nem feltétlen a teljes igazság. Isten mindent tud, majd ő szervezi a dolgokat. A rossz nem miatta van, hanem az ember miatt. Egy ateista reklamál a rossz miatt, de nem hisz Istenben, aki ki akarja vezetni az embert a bűnből és következményeiből. Ezzel az ateista rossz mellett szavaz, azt akarja, a bűnt és a nyomort élteti. Szóval Te hibás vagy a család tragédiájában, de Isten nem
2017. ápr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
54%
Aha. Minden ami rossz arról az ember tehet,ami jó arról meg Isten...Meg rossz is csak azért történik velünk mert nem hiszünk. Ha hívővel történik rossz az meg csak próbatétel. Ekkora naivitást is rég láttam,ráadásul még le is írod.
2017. ápr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ne feledjük, az Emberiség maga döntött úgy, hogy kipróbálja, milyen Isten országán kivül. Átengedtük a bolygónkat Sátánnak.


Hát most itt vagyunk, a csatatéren.

Küzd a lelkünkért a Jóisten és küzd a Gonosz is.


Így lehetősége van mindenkinek tapasztalnia azt, hogy milyen az a világ, ami az önzésen alapul. Háborúk, csalások, lopások, gyilkosságok, erőszak stb. Megértjük egy örök életre.


Isten is jelen van az életünkben, nem visz ki a csatatérről, hanem segít, hogy mindvégig hűek tudjunk maradni a szeretethez és a körülmények ellenére is bízni tudjunk Benne.


Egyszer vége lesz ennek a kozmikus harcnak, Isten lezárja, elpusztítja Sátánt, az angyalait és más követőit.

Majd csak akkor áll helyre a világbéke.


Fontos tudni, csak leélt és beteljesült életek vannak. Senki nem hal meg Isten tudta nélkül. Hiszem, hogy aki meghal, annak teljes élete volt, meg tudta hozni a döntését, hogy Isten megmenthesse.

De tudom azt is, hogy emberileg a fájdalom óriási lehet, amikor el kell búcsúzni valakitől. Isten vigasztalja az itt maradókat.

2017. ápr. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Aha. Minden ami rossz arról az ember tehet,ami jó arról meg Isten...Meg rossz is csak azért történik velünk mert nem hiszünk. Ha hívővel történik rossz az meg csak próbatétel. Ekkora naivitást is rég láttam,ráadásul még le is írod."


Nekem az ellentétes felfogásod a naivitás, így ezt kipipálhatjuk.

Próbatétel? Ti ateisták úgy hiszitek? Én hívő nem így hiszem.


Nézd:

Jakab

1,13 Senki se mondja, mikor kísértetik: Az Istentől kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért.

1,14 Hanem mindenki kísértetik, a mikor vonja és édesgeti a tulajdon kívánsága.

1,15 Azután a kívánság megfoganván, bűnt szűl; a bűn pedig teljességre jutván halált nemz.


Én így hiszem. Te ebben naivitást látsz, én viszont a logikai gondolkodás/belátás hiányosságait látom az ateista filozofálgatásokban

2017. ápr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 világvége1 ***** válasza:
Isten nem büntet a földön.
2020. jún. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!