Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus kihez imádkozott?

Jézus kihez imádkozott?

Figyelt kérdés
Jézus Isten volt,tehát önmagához?

2017. ápr. 15. 08:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Living witness!


Márk 5:6 Amikor pedig Jézust távolról meglátta, odafutott hozzá, leborult előtte, 7 majd hangosan így kiáltott: Mi közöm hozzád, Jézus, a magasságos Isten Fia? Az Istenre kérlek, ne kínozz engem! 8 Mert ezt mondta neki: Tisztátalan lélek, menj ki ebből az emberből!


Leborult Jézus előtt. Jézus pedig nem szólt rá hogy ne tegye!


János 9:38 Ő pedig azt mondta: Hiszek, Uram. És imádta őt. 39 Jézus pedig azt mondta: Ítélet végett jöttem a világra, hogy akik nem látnak, lássanak, és akik látnak, vakok legyenek.


Jézus pedig nem szólt rá hogy ne tegye!


ApCsel 10:25 És ahogy Péter bement, Kornéliusz elébe ment, és lábához borulva imádta őt. 26 Péter azonban felemelte, és azt mondta: Kelj fel, én magam is ember vagyok.


Itt viszont szólnak az embernek hogy ne tegye ezt!


Jel 22:8 Én, János vagyok az, aki ezeket hallottam és láttam. És amikor hallottam és láttam, leborultam az angyal lába előtt, hogy imádjam őt, aki nekem ezeket megmutatta. 9 Ő pedig azt mondta nekem: Vigyázz, ne tedd, mert szolgatársad vagyok neked és a te testvéreidnek, a prófétáknak és azoknak, akik megtartják e könyv beszédeit. Az Istent imádd!


Itt még erőteljesebb a figyelmeztetés az angyal részéről. Felszólítja hogy vigyázzon ne tegye ezt!


De sokan mások is leborultak Jézus előtt a leprás a gyermekéért (lányáért) esdeklő főember.

Lehetne még sorolni. Az apostolok előtt nem borultak le de ha még is akkor figyelmeztették őket hogy ne tegyék!

2017. ápr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
17%

ám a hódolni vagy imádatot bemutatni nem ugyan az

Jézusnak hálával tartozunk, de az imádat az Atyának jár.

2017. ápr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Living! Attól még írva van a Bibliában azok amiket idéztem. Mindenki úgy értelmezi ahogy akarja. Neked úgy kell értelmezned ahogyan az Őrtorony parancsolja. Te nem tehetsz mást, különben kiközösítenek!

De annyi mindenben tévedtek már hogy nagyon is valószínű hogy ebben is tévednek de legalább is nem zárhatod ki a lehetőségét annak hogy a jövőben változik ennek megítélése az Őrtorony részéről. Hiszen folyamatosan fedeznek fel olyan dolgokat amiben tévedtek. Még Isten nevét illetően is a hagyományokra vannak tekintettel és ezt még le is írják a hivatalos honlapon!

2017. ápr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

"Jézus a testté vált Krisztus, Krisztus pedig egylényegű az Atyával. Ez a SzentÍrás álláspontja, vagyis a SzentHáromság. Jézus (a Fiú) tehát ma is Isten."


"Mivel a két személy tökéletes egysége nem lehet se személytelen, se egyik se másik személy, ezért az csak egy titokzatos harmadik személy lehet, ezért igazából nagybetűvel írandó: Lélek vagy ahogy a Biblia nevezi: Szentlélek."


Akkor Jézus és a Krisztus két külön személy?

A titokzatos lélek csinál a kettőből egyet?


Mi van??!!

2017. ápr. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Minek lehet nevezni azt, amikor a tanúk azt hiszik, hogy amit ők nem tudnak megtenni, akkor az Istennek sem megy?


53%os: ha nem érted, az nem a mi bajunk. Világos a Biblia. De ti inkább az őrtorony tanúi vagytok, mi pedig Jézusé, ahogy ő kérte, hogy legyünk a tanúi. Vajon akkor ki követi a Bibliát?

2017. ápr. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

Jézusnak abban az értelemben vagyunk a Tanúi, illetve abban az értelemben kell tanúskodni róla, hogy Ő a megváltó.Akit az Atya megoldásként használt fel az emberiség megmentése szempontjából, mint a szövetség követe emberek és Isten között.

Azért, hogy az emberek béküljenek meg Istennel, és térjenek vissza hozzá, fogadják el Őt mint ahogy mindig is volt.

Más megváltó nem létezik, és más lehetőséget nem használ fel Jehova az emberiség számára.


S ahogy Jézus védte az Atyjának járó imádatát, azzal tanúskodott, hogy ki áll az atyja mellett, azért nevezik Jézust a Hű tanúnak, aki Istenét Atyja, és annak imádata mellett tanúskodott a tetteivel.

2017. ápr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Living,ne csinálj úgy,mintha Vidiripi nem idézett volna egy csomó verset az imádat kifejezéséről,ami angyalnál,embernél és Jézusnál is a leborulás volt. Erre te jössz a hódolat és az imádat közti különbséggel,holott az idézett versekben mindenütt leborulás van,akkor mi alapján teszel te különbséget 2 leborulás között?
2017. ápr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Kedves Living Witness, KZitus és a többi Jehova tanúja. Mi már olyan sokszor beszélgettünk... Beszélgettünk... hát inkább én kérdeztem ti pedig, nem tudtatok felelni. Olyan sokszor, és mostmár látom még rajtam kívül 3-an sem értik, hogy hogyan tudjátok még csűrni csavarni a Biblia teljesen jól érthető és egyértelmű szavait. Mert például, ha én azt mondom, hogy Józsinak hívnak, és ezt nagyon meggyőzően mondom, akkor még azt elhiszitek vakon, pedig nem ismertek. :) Hogy mért mondtam ezt? Azért kedves Jehova tanúk, mert ennyire van fogalmatok a Bibliáról, mint rólam. Krisztus (megjegyzem: TÖBB HELYEN) kijelenti, hogy Ő maga az Atya is egyben. Sok kérdéseim után azt sem nagyon értem, hogy arra, hogy nem vagytok képesek választ adni, hogy van egy TÉNY a bibliában és azt ti váltig állítjátok, hogy csak hasonlat. Ez a hasonlat szerintetek: "Én és az Atya egy vagyunk" (János evangéliuma 10:30) Nos, szerintem ez egy nyílvánvaló és egyértelmű TÉNY. Kérdésem az továbbá, hogy ha ennyire számotokra nem egyértelmű ez a rész, hogy mindenfélét a szájízetek szerint bele magyaráztok, van-e értelme bárkivel is beszélgetnetek? :) Félre értés ne essék, én magamból indulok ki, mivel én nem csinálom ugyan ezt, mint ti, így rám természetesen ez nem vonatkozik, mindenkit meghallgatok, és elmondom a véleményemet, és ha úgy gondolo, hogy az ővé áll Krisztushoz közelebb, nyílván a másik fél teóriáját fogom elfogadni. Tehát, várom a válaszokat akár privátban akár erre az e-mail címre: bibliaivita@gmail.com vagy akár ide is leírhatjátok. :) Békesség nektek!
2017. ápr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Én most jelenleg azt sem értem,hogy a leborulás mióta lenne csak hódolat és a hódolat mitől más,mint az imádat? Ha én most azt mondanám egy tanúnak,hogy pusztán hódolatból boruljon le az elnök előtt,megtenné? Valszeg nem,mert érzi,hogy ugyanaz,mint az imádat,de akkor itt miért szedik ketté? Hát pont náluk tilos még felállni is a Himnusz alatt,mert már az imádatot jelent náluk,de bezzeg hódolatból leborulni már oké. Nem értem :)
2017. ápr. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Jézusnak abban az értelemben vagyunk a Tanúi, illetve abban az értelemben kell tanúskodni róla, hogy Ő a megváltó."


Változott az Őrtorony teológia? Jézus már csak megváltó és nem Úr meg király? Hoppá!

2Péter 1:11 Mert így gazdagon megadatik nektek a bemenetel a mi Urunk és Üdvözítőnk, Jézus Krisztus örök országába.

2Péter 3:2 hogy emlékezzetek a szent próféták korábban mondott beszédeire és apostolaitoknak az Úrtól és Üdvözítőtől vett parancsolataira.


"Akit az Atya megoldásként használt fel az emberiség megmentése szempontjából, mint a szövetség követe emberek és Isten között."


Kivéve hogy az Őrtorony azt tanítja hogy ők Isten szócsöve tehát közvetít ember és Isten között! Az Atya pedig nem megoldásként használta fel mint valami tárgyat. Hanem elküldte őt a világba. Érzed a különbséget Living? Elküldte a szeretet Fiát hozzánk bűnös emberekhez hogy megmentésünk legyen. De Jézus nem csak simán engedelmeskedett hanem szabad akaratából és a szeretettől vezérelve ami Atyja és a teremtményei felé irányult vállalta ezt az áldozatot és szolgálatot. Mert előtte szolgált tanított és vezetett a pásztor nélküli juhoknak lett a vezetője. S fel is áldozta magát hogy meg legyen az Atya akarata! Pedig megtehette volna hogy nem lesz áldozat!

Máté 26:53 Vagy azt hiszed, hogy nem kérhetem Atyámat, s nem küldene tizenkét légió angyalnál is többet?

Egy légióban 6000 katona volt. Tehát a 12 légió az 72000 katona ebben az esetben angyal.

1 angyal 185 000 asszíriai katonát pusztított el. Akkor mit tett volna a 72 000 vagy még az annál is több?


"S ahogy Jézus védte az Atyjának járó imádatát, azzal tanúskodott, hogy ki áll az atyja mellett, azért nevezik Jézust a Hű tanúnak, aki Istenét Atyja, és annak imádata mellett tanúskodott a tetteivel."


Máté 24:14 Isten országának ezt az örömhírét pedig hirdetik majd az egész világon bizonyságul minden nemzetnek. Csak akkor jön el a vég.

Mi Isten országának örömhíre?


János 15:26 Ha eljön a Vigasztaló, akit az Atyától küldök, az Igazság Lelke, aki az Atyától származik, ő majd tanúságot tesz rólam. 27 Tegyetek ti is tanúságot rólam, hiszen kezdettől fogva velem voltatok.

Mit mond Jézus a tanítványainak kiről is tegyenek tanúságot?


ApCsel 1:8 De megkapjátok a Szentlélek rátok leszálló erejét, és tanúim lesztek Jeruzsálemben, s egész Júdeában és Szamariában, sőt egészen a föld végső határáig.”

Kinek a tanúi?


1Péter 4:16 Ha pedig mint kereszténynek kell szenvednie, ne szégyellje, hanem dicsőítse meg az Istent ezzel a névvel.

Dicsőítse meg ezzel a névvel Istent! Keresztény=Krisztus követő!


János 6:37 Mindenki, akit nekem ad az Atya, hozzám jön, és aki hozzám jön, azt semmiképpen nem taszítom el.

Kinek add az Atya?


János 6:44 Senki sem jöhet énhozzám, ha az Atya, aki elküldött engem, nem vonzza őt, én pedig feltámasztom majd az utolsó napon.

Jézus feltámasztja majd azokat akit az Atya hozzá küldött! De csak azok mennek Jézushoz akiket vonz az Atya!


Merete!


Livinget nem zavarják a Bibliából vett idézetek mert így van kiképezve az Őrtorony által.

Heti két fix alkalom a Királyság teremben. Ezenkívül a legtöbb tanú önszorgalomból elolvassa a kiadványokat aztán ott van még az otthoni felkészülés a Királyság termi összejövetelekre. Plusz vannak kongresszusok, aztán a prédikáló szolgálat amire szintén fel készülnek.

Szóval úgy nagyából állandó az agykontroll.

"Erre te jössz a hódolat és az imádat közti különbséggel,holott az idézett versekben mindenütt leborulás van,akkor mi alapján teszel te különbséget 2 leborulás között?"

Erről halvány lila elképzelése sincs hacsak nincs róla egy Őrtorony cikk a digitális könyvtárukban!


Balinhun!


"Olyan sokszor, és mostmár látom még rajtam kívül 3-an sem értik, hogy hogyan tudjátok még csűrni csavarni a Biblia teljesen jól érthető és egyértelmű szavait."


Csak és kizárólag úgy hogy így vannak kiképezve! Ha valami olyannal találkoznak ami nem illik bele az eddigi kiképzésükbe akkor vissza futnak a "kályhához" (Őrtorony irodalom) Amennyiben nincs megnyugtató válasz vagy nem értik az olvasottakat akkor egyszerűen figyelmen kívül hagyják a zavart okozó részt és folytatják tovább. Teljesen mind1 miről van szó ha nem egyezik az Őrtorony általi információkkal akkor figyelmen kívül hagyható. S ebben az sem gond ha tévednek mondjuk ugyan annak a tanításnak a 7. verziója is megállja a helyét amennyiben az Őrtoronytól származik.

Persze ők ettől még Isten szócsövét képviselik és az ő "igazságát" attól függetlenül hogy az előző verzió is az igazságvolt de aztán kiderült hogy izé tévedtek s így eljött az igazság pillanata. És a következő verzió megérkezéséig ez a tuti igazság!

2017. ápr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!