Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Többi keresztény irányzatot...

Többi keresztény irányzatot követőknek mi a véleményük arról hogy Oroszországban betiltották a Jehova Tanúi egyházat?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 21. 11:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
59%
Betiltották a Jehova Tanúi egyházat, ezzel mártírt csináltak belőlük.
2017. ápr. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem,Putyin megint mutat a törvényhozóknak valami újjat(a középsőt),s visszavonatja azt a baromságot.


Tudja,hogy egy ilyen tiltással a JT-k robbanásszerű szaporodását,nemzetközi hőbörgést ellenük,nemzetközi elszigetelődést idéznek elő azzal.

2017. ápr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
82%
Az a baj a JT vagy más hasonló szekták tiltásával, hogy esetleg löketet kap a terjedésük. Ezek ellen inkább úgy kéne tenni, hogy folyamatosan rávilágítani a tévtanításokra és így, talán kevesebben esnek áldozatául a csalárdságuknak.
2017. ápr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Alex Fly ***** válasza:
100%

Hadd ne írjam le, mi a véleményem erről -lehet, hogy nem tűrné a nyomdafestéket.

Mondom ezt úgy, hogy semmi közöm a jehovistákhoz, kevés olyan egyházat ismerek, akik durvább tévtanításokat terjesztenének, mint ők. Ennek ellenére ebben az ügyben kiállok mellettük és imádkozom azért, hogy Oroszországban ismét legálisan működhessenek.

A vallásszabadság alapvető emberi jog. Éppen ezért ilyenkor nem számít, miben hisz a másik -de biztosítani kell, hogy azt szabadon tehesse.

2017. ápr. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Alex Fly !


Végre valamikben egyetértünk!

2017. ápr. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 KZitus ***** válasza:
49%

Kedves Vidiripi



"Tévedésben vagy!" - ezt ítélje meg Isten, ne vedd el ezt Tőle :-)


"Az oroszországi tanúkat nem Jézus nevéért üldözik!" - de igen! ott is, itt is, másutt is MINDENÜTT a világon Kriszus Királyságát hírdetjük, az össszes kiaványaink is ezt segtik, ebben vannak segítségére másoknak is. De senkit sem kötelezünk/erőszakolunk az elolvasására.


"A linkel rész is bizonyíték erre." - már megint félreérettél/magyarázol valamit :-)


"A linkelt rész semmiféle bizonyítékot nem mutat fel azt illetően hogy az ottani tanúkat Jézus Krisztus nevéért üldöznék." - persze hogy nem erre bizonyíték. A linkben az van felsorolva, hogy Oroszországon kívül még milyen országokban űldözik a Tanúkat.


Ha nem lenne benned előítélet, nem látnád "félre" a velünk kapcsolatos dolgokat: Üdözöllek.

2017. ápr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


KZitus!


"Az oroszországi tanúkat nem Jézus nevéért üldözik!" - de igen! ott is, itt is, másutt is MINDENÜTT a világon Kriszus Királyságát hírdetjük, az össszes kiaványaink is ezt segtik, ebben vannak segítségére másoknak is. De senkit sem kötelezünk/erőszakolunk az elolvasására."


Jehova tanúi vagytok! Benne van a nevetekben is. Sok embert félrevethetsz, engem azért jóval nehezebb lesz. Persze nem azt mondom hogy lehetetlen.

De had emlékeztesselek arra hogy nem Krisztus királyságát hirdetitek! Vegyél már a kezedbe egy Őrtorony újságot és olvasd el hogy mit írnak az újság címe alatt!

Neked ezt jobban kellene tudnod, hiszen tagja vagy a szervezetnek.

[link]


[link]


Az van oda írva hogy: "Az Őrtorony hirdeti Jehova Királyságát"

Eddig egy dolgot írtál ami nem téves, azt hogy nem kényszerítetek senkit sem arra hogy elolvassa a kiadványokat!


"A linkben az van felsorolva, hogy Oroszországon kívül még milyen országokban űldözik a Tanúkat."


a 8-as kommentben idéztél egy részt a Bibliából. "És gyűlölet célpontjai lesztek minden ember előtt az én nevem miatt,..."

Ez a rész Jézusra vonatkozik. Nem értettem én félre semmit. Ezt idézted!


"Ha nem lenne benned előítélet, nem látnád "félre" a velünk kapcsolatos dolgokat: Üdözöllek."


Előítélete annak lehet aki nem ismeri az Őrtorony szervezetet és Jehova tanúit! Rólam ez nem mondható el. Nekem személyes és átélt tapasztalatom van ezeket illetően. S nem látom félre a veletek kapcsolatos dolgokat!

Ugyanakkor nem tölt el egyáltalán örömmel az ami Oroszországban kialakult!

Veletek ellentétben én hiszem hogy vannak más egyházaknál is olyan emberek akik Isten népéhez tartoznak és majd nekik is el kell hasonló atrocitásokat szenvedniük. De az sem titok hogy ez csak a kezdet! Jó lenne ha nem így alakulnának a dolgok. De én is imádkozni fogok azért hogy ez a tanúk elleni üldöztetés véget érjen Oroszországban!

Ugyanakkor az hogy az Őrtorony kiadványokat a hatóságok betiltják annak örülök. Mert azok többsége sokat árt és nem hasznos egyáltalán mert hibás és félrevezető! De mindezek ellenére nem tartom egyáltalán elfogadhatónak azt ahogyan Jehova tanúival bánnak most Oroszországban!

2017. ápr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
4%

Vidiripi egyetértek!


Itt nem a "szegény" J.T ről van szó, hanem egy szervezetről, egy szektáról amit ha hosszú távon elemezünk akkor megláthatjuk benne azt a veszélyt ami nagyon káros lehet az egész emberiség számára.

Én nem is tudom felfogni, hogy egy ember aki hívő kereszténynek nevezi magát,hogy tud imádkozni valami olyasmiért,hogy fennmaradjon ami már a gyökereiben is hazugság,megtévesztés, istenkáromlás és stb.

Az Őrtorony kiadványait mind be kellene tiltani mert szinte mindent amit a Bibliával kapcsolatban ad ki hazugság és sátáni.

Persze vannak benne tudományos dolgok meg történelmi adatok amelyek valósak, de ez csak álca meg csali.

Vigyázni kell vele mert ha az ember nem elég óvatos nagyon hamar áldozattá válhat ennek a káros szervezetnek.

2017. ápr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
45%

# 18/18 Időpont ma 09:59


"megláthatjuk benne azt a veszélyt ami nagyon káros lehet az egész emberiség számára."

Kifejtenéd pontosan mitől is veszélyesebbek mint bármely más vallás?


"Az Őrtorony kiadványait mind be kellene tiltani mert szinte mindent amit a Bibliával kapcsolatban ad ki hazugság és sátáni."

Ez elég érdekes kijelentés, ha azt vesszük alapul, hogy maga a Biblia is "hazugság".

2017. ápr. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
50%

Vidiripi


"Ez elég érdekes kijelentés, ha azt vesszük alapul, hogy maga a Biblia is "hazugság"."


A Biblia az nem hazugság, hanem Isten igéje. Az igazság pedig szabaddá tesz.

János 8:31 Azt mondta azért Jézus a benne hívő zsidóknak: Ha megmaradtok az én beszédemben, bizonnyal az én tanítványaim vagytok, 32 és megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz titeket.

2017. ápr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!