Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten igazságos egyáltalán?

Isten igazságos egyáltalán?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt halljuk és olvassuk, hogy Isten meg tud gyógyítani minket a betegségeinkből... De igazából Istenen nem lehet kiigazódni.. Vallásos családban születtem, mindig azt hittem Isten jó, Isten velem van, hogy nincs olyan, amiből Isten ne tudna kihozni. Mindaddig könnyű volt ezt hinni, addig amíg nem történtek velem olyan dolgok, amik megmutatták, én egy burokban és álomvilágban éltem és semmi sem olyan iztonságos mint hittem. Pszichésen megbetegettem, pszichiátriáról pszichiátriára jártam. 3 éve küszködöm ezzel az egésszel és még mindig nincs vége. Érzem, hogy megbolondultam. Rengeteg beteg embert láttam a pszichiátrián, nálam sokkal rosszabb állapotban lévőket. De azok már bolondok voltak, tényleg szörnyű volt látni, hogy nem tudják hogy mit tesznek. Ha Isten annyira jó és bármilyen betegségből meg bír gyógyítani, akkor mit tesz a bolondokkal? Egy bolond még imádkozni sem tud magáért, vagy egy szellemileg fogyatékos. Könnyen mondja Isten, hogy ezt nem ő adta az embernek, hát pedig mi sem kértük. És akkor itt mondja Isten, hogy mind ez a bűnbeesés miatt van, ezért szenved az ember, de azért ő elküldte Jézust, hogy megszabadítsa az embereket, meg hogy csak Isten kegyelme által élhetek majd a mennyben.... Először is.. Megszülettem egy beteg világba, aztán meg is betegedtem, aztán jön Isten, hogy de ezt nem ő akarta, de hogy van esélyünk, hogy örök életünk legyen meg bánjuk meg amit tettünk, meg hogy tulajdonképpen hálásnak kellene lennem hogy élek... És ha gyűlölöm őt mindezekért akkor még el is kárhozok... Ő az aki folyton bűntudatot kelt az emberben. Kíváncsi vagyok, egy bolond embert hogyan gyógyítana meg... más egy depresszio és megint más egy fogyatékosság. Könnyen mondják azt az emberek, hogy mindenből van kiút... hát ez ugy ahogy van nem igaz. Ha pedig ezt állítja valaki, gondolom szívesen helyet cserélne azzal aki egy zárt osztályon fekszik, úgyis kijön majd belőle és renbe jön. Ezt mind egy pszichés beteg írja, én, aki zárt osztályon is feküdt és aki minden héten járt az imaházba.... És érdekes módon, mégsem jött rendbe, és nálam még sokkal durvább helyzetben lévő emberek vannak. De Isten ugye kegyelmes, és még nekünk kéne hálásnak lennünk azért, hogy egyáltalán élünk. Gyűlölöm őt, és aki emiatt elítél, ítéljen... könnyű a békés, komfortos kis életünkből prédikálni, miközben az élet kegyetlen oldalát nem éltük meg. Akkor rendül meg igazán a hitünk.
2017. ápr. 23. 14:36
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! 16-os vagyok. Én betartottam, nem feküdtünk le a házasság előtt, és nem bántam meg! Bízik bennem a férjem és tisztel engem, boldog családi életet élünk.

Alkoholt szoktam időnként fogyasztani, de csak mértékkel. Soha nem voltam még részeg, de még csak a közelében sem a részegségnek. Nem dohányzom. Igyekszem úgy élni, ahogy Isten elvárja. A diszkóról nem ír konkrétat a Biblia, de nem vágyom, soha nem is vágytam ilyen helyekre.

Amit tudok neked mondani, hogy rossz oldalról közelíted meg a dolgokat. Isten boldog Isten, és azt szeretné, hogy mi is boldogok legyünk. Ezért adta az iránymutatást, hogy hogyan éljük az életünket. Minden törvénye a mi javunkat szolgálja. Semmi jótól nem foszt meg minket!

2017. ápr. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy nem vagyok egyedi eset, nálunk a gyülekezetben a fiatalok figyelembe veszik Isten elvárásait az életükben.
2017. ápr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Igen, Isten igazságos, de te belekeveredtél egy olyan ördögi gondolatspirálba, amiből saját erőből nem lehet kijönni, mert a tudat alattit is uralja. Amiket leírsz az csak a felszín.
2017. ápr. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 imakommandós ***** válasza:

" Ettől még nem lesz gyilkos, rabló... ez az amivel ártassz a másiknak. Isten elérte, hogy megutáljam..."


Ezzel nincs vége a sornak. Ártassz a másiknak ha hazudsz, ha rossz színben beszélsz róla, ha haragszol rá, és akkor is ha paráználkodsz. Mert lehet, hogy valakinek a házasság előtt csak egy kis tapasztalatszerzésre kellene valaki a másik meg naivan teljesen komolyan gondolja.

Paráznasággal magának is árt az elkövető mert elveszi az észt. A paráznaság szelleme megtéveszti és félrevezeti az embereket. (Hós 4:12)

2017. ápr. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mi van, higyj el mindent csont nélkül, amit a biblia mondd, különben irány a pokol. Imádkozz rendületlenül, hiszen mást nem tehetsz, te aki egy bűnben született porbancsúszó vagy az Isten mércéje szerint, ráadásul ettől a szentségtörő gyalázkodástól be is rágott rendesen, úgyhogy ha tényleg nem akarsz a gyehennán vergődni, melegen ajánlom, hogy tartsál bűnbánatot, vezekeljél szüntelen, különben is mit képzelsz, majd Isten külön neked minden nyűgödet megoldja? Ne viccelj már, egy egész világot kell menedzselni, kéremalássan, nem ér ő rá minden piszlicsáré dologra. Különben is az üdvösséget nem adják ingyen, helló. Krisztusba beleverték a százasszöget meg tüskekórót nyomtak a fejébe, hogy neked megbocsátasson az eredendő bűn amit Ádámtól örököltél, és te nyivákolsz egy kis szenvedéstől? Villámgyorsan szedjed össze magad, ha a mennybe akarsz jutni, én azt mondom. Ennyi kétkedés után igencsak rezeg a léc, szóval a helyedben pedáloznék rendesen.
2017. ápr. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 pinktigris0704 ***** válasza:
Szia! Én is elég sok mindenen mentem keresztül. A hite miatt zártosztályon is voltam. A bibliát olvasva csak a rosszat láttam, éreztem ahogy belém költöznek démonok. A szívemből kitépték azt a pici Istenhitet ami volt benne, és attól kezdve úgy éreztem, hogy halott a szívem. Körülbelül 2 hete történt egy csoda. Imádkoztam először Szent Ritához, hogy segítsen renbe hozni Isten és én köztem lévő kapcsolatot. Utána bocsánatot kértem Istentől, hogy nem hittem a fiában, és kértem, hogy tisztítson meg vérével. Másnap annyi szeretetet éreztem a szívembe, mint még soha. Ugy gondolom Isten megkegyelmezett. Ha tiszta szívből bűnősnek vallod magad, és bocsánatot kérsz, ő megkegyelmez. Istennek hála.
2020. ápr. 21. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!