Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten igazságos egyáltalán?

Isten igazságos egyáltalán?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt halljuk és olvassuk, hogy Isten meg tud gyógyítani minket a betegségeinkből... De igazából Istenen nem lehet kiigazódni.. Vallásos családban születtem, mindig azt hittem Isten jó, Isten velem van, hogy nincs olyan, amiből Isten ne tudna kihozni. Mindaddig könnyű volt ezt hinni, addig amíg nem történtek velem olyan dolgok, amik megmutatták, én egy burokban és álomvilágban éltem és semmi sem olyan iztonságos mint hittem. Pszichésen megbetegettem, pszichiátriáról pszichiátriára jártam. 3 éve küszködöm ezzel az egésszel és még mindig nincs vége. Érzem, hogy megbolondultam. Rengeteg beteg embert láttam a pszichiátrián, nálam sokkal rosszabb állapotban lévőket. De azok már bolondok voltak, tényleg szörnyű volt látni, hogy nem tudják hogy mit tesznek. Ha Isten annyira jó és bármilyen betegségből meg bír gyógyítani, akkor mit tesz a bolondokkal? Egy bolond még imádkozni sem tud magáért, vagy egy szellemileg fogyatékos. Könnyen mondja Isten, hogy ezt nem ő adta az embernek, hát pedig mi sem kértük. És akkor itt mondja Isten, hogy mind ez a bűnbeesés miatt van, ezért szenved az ember, de azért ő elküldte Jézust, hogy megszabadítsa az embereket, meg hogy csak Isten kegyelme által élhetek majd a mennyben.... Először is.. Megszülettem egy beteg világba, aztán meg is betegedtem, aztán jön Isten, hogy de ezt nem ő akarta, de hogy van esélyünk, hogy örök életünk legyen meg bánjuk meg amit tettünk, meg hogy tulajdonképpen hálásnak kellene lennem hogy élek... És ha gyűlölöm őt mindezekért akkor még el is kárhozok... Ő az aki folyton bűntudatot kelt az emberben. Kíváncsi vagyok, egy bolond embert hogyan gyógyítana meg... más egy depresszio és megint más egy fogyatékosság. Könnyen mondják azt az emberek, hogy mindenből van kiút... hát ez ugy ahogy van nem igaz. Ha pedig ezt állítja valaki, gondolom szívesen helyet cserélne azzal aki egy zárt osztályon fekszik, úgyis kijön majd belőle és renbe jön. Ezt mind egy pszichés beteg írja, én, aki zárt osztályon is feküdt és aki minden héten járt az imaházba.... És érdekes módon, mégsem jött rendbe, és nálam még sokkal durvább helyzetben lévő emberek vannak. De Isten ugye kegyelmes, és még nekünk kéne hálásnak lennünk azért, hogy egyáltalán élünk. Gyűlölöm őt, és aki emiatt elítél, ítéljen... könnyű a békés, komfortos kis életünkből prédikálni, miközben az élet kegyetlen oldalát nem éltük meg. Akkor rendül meg igazán a hitünk.
2017. ápr. 23. 14:36
1 2 3 4
 21/36 imakommandós ***** válasza:

Nem akkor történik a bukás amikor elveszt valaki egy csatát hanem amikor feladja a harcot.

A lélek akkor tud megbomlani, megbetegedni, amikor elfárad, elcsügged. Harc vagy bukás.

2017. ápr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 imakommandós ***** válasza:
Még nem válaszoltál a kérdésre. Van olyan személy a szívedben akire neheztelsz és nem bocsájtottál meg neki?
2017. ápr. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Álmomban Mesteremmel

tengerparton jártam, s az életem

nyomai rajzolódtak ki mögöttünk:

Két pár lábnyom a parti homokon,

ahogy ő mindig ott járt énvelem.

De ahogy az út végén visszanéztem,

itt-amott csak egy pár láb nyoma

látszott, éppen, ahol az életem

próbás, nehéz volt, sorsom mostoha.

Riadt kérdéssel fordultam az Úrhoz:

„Amikor életem kezedbe tettem,

s követődnek szegődtem, Mesterem,

azt ígérted, soha nem hagysz el engem,

mindennap ott leszel velem.

S most visszanézve, a legnehezebb

úton, legkínosabb napokon át

mégsem látom szent lábad nyomát!

Csak egy pár láb nyoma látszik

ott az ösvényen.

Elhagytál a legnagyobb ínségben?”

Az Úr kézen fogott, s szemembe nézett:

„Gyermekem, sose hagytalak el téged!

Azokon a nehéz napokon át

azért láttad csak egy pár láb nyomát,

mert a legsúlyosabb próbák alatt

téged vállamon hordoztalak!”

2017. ápr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Senki nem marad ima nélkül: (Róm 8,26)


"Hasonlóképpen pedig a Lélek is segítségére van a mi erőtelenségünknek. Mert azt, amit kérnünk kell, ahogy kellene, nem tudjuk, de maga a Lélek esedezik érettünk kimondhatatlan fohászkodásokkal."


Az Isten igazságos, könyörületes, irgalmas.

Akiket "bolondok"-nak nevezünk, a maguk módján, képességeik, gondolataik, érzéseik, sejtéseik (kinek mi maradt) tudnak lelki kapcslatban lenni Istennel.


Akivel az utcán beszélsz, és nem tudod, ott lesz-e a mennyben, lehet érte imádkozni, Isten felé terelgetni és reménykedni, hogy igen, Isten elvégzi benne is a munkáját.


Úgy érzem nagyon magadra veszed azokat a terheket is, amiket Isten nem akar Rád terhelni. Ne aggódj, Isten mindent megtesz, amire szükség van.


Ami viszont a Te dolgod, hogy a te hited megtartsd.

Ha meg elfáradtál, akkor csak fogadd el, hogy Isten segít nekünk a hitetlenségünk idején is.


A pszichés betegség velejárója lehet, hogy mélységesen megrendül az ember bizalma Isten felé és imádkozni se tud/mer/akar... ha nem megy, gondolj arra, hogy a Szentlélek imádkozik helyetted is!


Remélem találtál olyan lelkigondozót/ pszichológust stb aki segít Neked. Ha fájdalom ért, akkor azt ki kell sírni magunkból. Ez tarthat évekig is.

De azt is gondold át kérlek, hogy nem ért-e valami ezoterikus befolyás(agykontroll, reiki, jóslás, inga, kineziologia, családállítás, energiagyógyászat stb..) mert ezeknek lehet a "mellékhatása" pszichés betegség.

Menj vissza a gyökerekig szakember segítségével.


Isten nem kér lehetetlent, és sosem tudhatjuk, hogy az az ember, akit mi olyan nagyon bűnösnek látunk, nincs-e közelebb a Jóistenhez, mint mi magunk. Ez az Isten dolga eldönteni.


Luther az mondta, még az Ördög is Isten ördöge... semmi olyat nem tud csinálni, produkálni, ami az embert el tudná Istentől szakítani. Isten bármilyen mélységben, fogyatékosságan is meg tudja őrizni a lelkünket.


Isten meg is gyógyíthat, de ha nem teszi, akkor meg erőt ad a betegség elhordozására.


Ha most haragszol, mondd el Istennek is, tedd fel a kérdéseidet neki is... Istent nem tudod elveszíteni azért, mert haragszol. Szabad haragudni és szabad kérdezni! Adj neki esélyt a válaszokra! ennyi év barátság után megérdemli...


Aki hivő családban született, azoknak is kell saját tapasztalat Istennel.

2017. ápr. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
"Ha viszont egy keresztyén megbetegszik, azonnal imádkozzon az Úr Jézus Krisztushoz, hogy gyógyítsa meg őt. Imáját hallja szerető Megváltója, és dönt. Nem az a kérdés, hogy meg tudja-e gyógyítani, hanem az, hogy meg akarja-e. Ha ugyanis a betegség éppen Őtőle van, akkor mérlegre teszi, hogy meggyógyítsa-e. Hiszen oka volt annak, hogy betegség alá vetette kedves tanítványát. Célszerű ilyenkor a Gyülekezet véneit bevonni a Jakab 5, 14-ben írottak alapján. A velük való közösség fényt deríthet olyan, addig talán még a beteg előtt is rejtett dologra, ami miatt éppen szenved, amiből meg kell tisztulnia. Ha még ezek után is beteg marad valaki, gyógyíttassa magát orvosokkal, szükség esetén feküdjön be egy kórházba, lehet, hogy éppen ez volt a célja betegségével az Úr Jézus Krisztusnak, odarendelte őt valaki betegágyához, szolgálatra. Minden hittestvérünknek azt javasoljuk, hogy betegség esetén is maradjon türelmes, ne aggodalmaskodjon, ha magában számot vetett és végképp nem találja szellemi okát a betegségének, akkor se lázadjon, mert azzal úgysem viszi előbbre dolgait. Abban viszont senki meg nem akadályozhatja, hogy imáiban ne tegyen fel kérdéseket, hiszen maga Jób is tele volt kérdésekkel, hogy miért beteg, és miért éppen ő, és odáig is eljutott, hogy álljon mostmár elé Isten, és mondja meg miért szenved, amikor ő semmi bűnt nem talál magában. Szegény nem is sejtette, hogy Sátán kérte ki őt, Isten pedig rendíthetetlenül bízott Jóbban, hogy nem hoz Őreá szégyent, és mindvégig kitart. Mint írtuk, ilyennek mi is ki vagyunk téve. Ilyen esetben is az előzőekben írottak szerint kell eljárni, a döntés az Úr Jézus Krisztus kezében van, és Ő jóakarónk, Ő szeret bennünket."
2017. ápr. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

"könnyű a békés, komfortos kis életünkből prédikálni,"

Ez igaz, de nem tudhatod, hogy előtte milyen volt annak a prédikálónak az élete. Lehet, hogy nem mindig fenékig tejföl...


" miközben az élet kegyetlen oldalát nem éltük meg. Akkor rendül meg igazán a hitünk."

Nem feltétlen. Nekem akkor erősödött meg a hitem.

2017. ápr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

"Elég sokszor közeledtem hozzá alázatosan... és egyébként meg hogyan szereti Ő az embert, ha az embernek mindig meg kell alázkodnia, hogy ő könyörüljön rajtam, mintha egy mekkora szardarab lennék..."

Istenhez az út az Úr Jézus. Úgy kell közeledni Hozzá, ahogy meg van írva az Újszövetségben. Isten akkor ad támogatást, ha úgy szeretnél élni, ahogy Ő megírta a Bibliában, azaz Jézust követed, az Ő parancsolatai szerint élsz.


Jakab

4,1 Honnét vannak háborúk és harczok közöttetek? Nem onnan-é a ti gerjedelmeitekből, a melyek a ti tagjaitokban [1 Pét. 2,11. Róm. 7,23.] vitézkednek?


4,2 Kívántok valamit, és nincs néktek: gyilkoltok és irígykedtek, és nem nyerhetitek meg; harczoltok és háborúskodtok; és nincsen semmitek, mert nem kéritek.


4,3 Kéritek, de nem kapjátok, mert nem jól kéritek, hogy gerjedelmeitekre költsétek azt.


1 Kor

10,13 Nem egyéb, hanem csak emberi kísértés esett rajtatok: de hű az Isten, a ki nem hágy titeket [Ésa. 27,8.] feljebb kísértetni, mint elszenvedhetitek; sőt a kísértéssel egyetemben a kimenekedést is megadja majd, hogy elszenvedhessétek.


De mindezeket a Jézusban újjászületett híveknek ígéri, akik a megszentelődés útján haladnak.

Az hívőnek sokszor jobb, ha van valami tüskéje, mint pl. Pálnak, különben hajlamos elfeledkezni Isten erejéről és kegyelméről. Az Isten tudja csak pontosan, hogy mi válik hasznára a hívőnek a megszentelődés tekintetében. Nem az evilági lét a fontos


2 Kor

4,16 Azért nem csüggedünk; sőt ha a mi külső emberünk megromol [1 Pét. 4,1.] is, a belső mindazáltal [Eféz. 3,16. Róm. 6,6. Kol. 3,10.] napról-napra újul.


4,17 Mert a mi pillanatnyi könnyű szenvedésünk [Zsolt. 30,6. 1 Pét. 1,6.] igen-igen nagy örök [Róm. 8,18.] dicsőséget szerez nékünk;


4,18 Mivelhogy nem a láthatókra nézünk, hanem a láthatatlanokra; mert [Róm. 8,24.25.] a láthatók ideig valók, a láthatatlanok pedig örökkévalók.

2017. ápr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok, a kommentelők közül ki él úgy ténylegesen, ahogy a Biblia írja... mindegyikőtök betartja azt hogy házasságig nem fekszik le, hogy nem fogyaszt alkoholt, nem dohányzik, nem jár diszkóba ( mert ugye Jézus ilyen helyre nem menne) és folytathatnám a sorozatot... szinte minden bűn amit a mai ember tehet az életben, még egy rossz gondolat is az, innetől kezdve, folyamatosan bűntudatot kell hogy érezzek, nem fogok úgy élni, hogy állandóan rossznak kell magamat éreznem Isten miatt.... van egy életem, de akkor leszek jo, akkor leszek támogatva, akkor érek valamit, ha úgy élek ahogy Ő megparancsolta.Ez érzelmi zsarolás... nekem a szüleim csinálják ezt, ha azt akarják hogy az legyen amit ők akarnak. Nekem ne mondja azt senki, hogy az szeretet, ha Isten azt mondja, hogy élj úgy ahogy megparancsoltam neked, másképpen elkárhozol, mivel ez lesz azzal aki nem ugy akar élni. És ez még nem jelenti azt, hogy az az ember rossz lesz, mert lefekszik valakivel, vagy mert iszik néha, vagy dohányzik vagy bulizik... Ettől még nem lesz gyilkos, rabló... ez az amivel ártassz a másiknak. Isten elérte, hogy megutáljam... próbáltam ugy élni, ahogy Ő neki az megfelel és depressziós lettem, szorongok, gyógyszereket szedek, szociális fóbiám van, pszichiátrián voltam. Ebben jórészt más is benne volt nem csak ez az Istenes dolog, de ez nagyban meghatározza a szorongásom az emberek között... aki nem hisz Istenben, ahhoz nem tudom hogyan közeledjek, és nehezen is tűröm meg magam mellett. Isten ezzel érte el nálam, hogy eltávolodjak tőle, és már nem vagyok benne biztos hogy egyáltalán létezik... lehet egész életemben amibe hittem nincsen és közben végig a szorongásomat okozta. Már a saját létezésem is idegen, remélem ezt akarta elérni, mert már nem vagyok rá kíváncsi. És persze, ezért is lehet bűntudatom..hogy megint én vagyok a szar lázadó.. és ha meg még is van Isten megint szoronghatok hogy mit tettem.. ez egy ördögi kör. Így sosem fogok élni.
2017. ápr. 24. 18:48
 29/36 anonim ***** válasza:
46%
Üdvözöllek! Tisztelt kérdező! Fiú vagyok 19 éves vagyok! Református vagyok Hitbeli Újjászületett Isten hívő vagyok szellememben! Tudod 4 évvel ezelőttig sajnos én is utáltam Istent mikor elvesztettem apukámat! És tudom egy pillanat alatt még halhattam volna de Ő Igazságos és Kegyelmes Szent Isten! Akit nem fognak az érzelmi hatások befolyásolni a döntéseiben! Hosszú ideig haragudtam rá mert Sátán félrevezető megtévesztő hamis információkat állított róla de meg ismertem az igazságot​! Isten szeret engem szó szerint imád! Mert hitre tértem​ feltételek nélkül hittem benne meg nyugodasomkor! Ezért Jézus Krisztusban való őszinte szívvel hittel által Újjászületett lettem Isten gyermekéve fogadott. Szent Szelleme betöltése által Isten volt az! Mennyei Békességet​ éreztem a lelkemben kimondhatatlanul jó érzés volt Mennyei boldogságkent át járt a Szent Szelleme pozitív energiát érezve. Ez a Megváltás üdvözultem. Tehát Isten mindig veled van még ebben a pillanatban is. Csak vesd bele hitedet őszintén. És be mutatkozik neked a legjobb formában ahogy a számodra a legjobb! Remélem tudtam segíteni! 😊
2017. ápr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


"Kíváncsi vagyok, a kommentelők közül ki él úgy ténylegesen, ahogy a Biblia írja"

Mint ahogyan korábbi írásaimból sejthető, én nem így teszem, nem vártam a szexuális együttléttel a házasságig, csupán a közös érdeklődésig. Fogyasztok alkoholt, bar mostanság már csak alkalmanként. A dohányzást viszont kerülöm. Nem hinném, hogy ezekért rosszabb, de azt sem, hogy jobb lennék másoknál. Viszont remekül elvagyok így.


Szóval, szerintem - ha más nem, kis ideig - búj ki a kényszer alól, relaxálj kicsit, aztán gondold át újra!

2017. ápr. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!