Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten igazságos egyáltalán?

Isten igazságos egyáltalán?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt halljuk és olvassuk, hogy Isten meg tud gyógyítani minket a betegségeinkből... De igazából Istenen nem lehet kiigazódni.. Vallásos családban születtem, mindig azt hittem Isten jó, Isten velem van, hogy nincs olyan, amiből Isten ne tudna kihozni. Mindaddig könnyű volt ezt hinni, addig amíg nem történtek velem olyan dolgok, amik megmutatták, én egy burokban és álomvilágban éltem és semmi sem olyan iztonságos mint hittem. Pszichésen megbetegettem, pszichiátriáról pszichiátriára jártam. 3 éve küszködöm ezzel az egésszel és még mindig nincs vége. Érzem, hogy megbolondultam. Rengeteg beteg embert láttam a pszichiátrián, nálam sokkal rosszabb állapotban lévőket. De azok már bolondok voltak, tényleg szörnyű volt látni, hogy nem tudják hogy mit tesznek. Ha Isten annyira jó és bármilyen betegségből meg bír gyógyítani, akkor mit tesz a bolondokkal? Egy bolond még imádkozni sem tud magáért, vagy egy szellemileg fogyatékos. Könnyen mondja Isten, hogy ezt nem ő adta az embernek, hát pedig mi sem kértük. És akkor itt mondja Isten, hogy mind ez a bűnbeesés miatt van, ezért szenved az ember, de azért ő elküldte Jézust, hogy megszabadítsa az embereket, meg hogy csak Isten kegyelme által élhetek majd a mennyben.... Először is.. Megszülettem egy beteg világba, aztán meg is betegedtem, aztán jön Isten, hogy de ezt nem ő akarta, de hogy van esélyünk, hogy örök életünk legyen meg bánjuk meg amit tettünk, meg hogy tulajdonképpen hálásnak kellene lennem hogy élek... És ha gyűlölöm őt mindezekért akkor még el is kárhozok... Ő az aki folyton bűntudatot kelt az emberben. Kíváncsi vagyok, egy bolond embert hogyan gyógyítana meg... más egy depresszio és megint más egy fogyatékosság. Könnyen mondják azt az emberek, hogy mindenből van kiút... hát ez ugy ahogy van nem igaz. Ha pedig ezt állítja valaki, gondolom szívesen helyet cserélne azzal aki egy zárt osztályon fekszik, úgyis kijön majd belőle és renbe jön. Ezt mind egy pszichés beteg írja, én, aki zárt osztályon is feküdt és aki minden héten járt az imaházba.... És érdekes módon, mégsem jött rendbe, és nálam még sokkal durvább helyzetben lévő emberek vannak. De Isten ugye kegyelmes, és még nekünk kéne hálásnak lennünk azért, hogy egyáltalán élünk. Gyűlölöm őt, és aki emiatt elítél, ítéljen... könnyű a békés, komfortos kis életünkből prédikálni, miközben az élet kegyetlen oldalát nem éltük meg. Akkor rendül meg igazán a hitünk.
2017. ápr. 23. 14:36
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

Ó, nem, nem, nem vagy bűnös! Értem és átérzem a problémádat. Válaszolok, de az idő. Fontos lenne, hogy megértsd, hol csúszol el a banánhéjon.

Csak nézz vissza néhány perc múlva.

Remélem, sikerül elmagyaráznom...

2017. ápr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

kedves utolsó, nem tudom, melyik felekezethez tartozol, de azért többnyire mindenki egyetért abban, hogy Isten nem gyűlöli még a legnagyobb bűnöst sem, csak a bűnt...


és nem feltétlenül hiszem, hogy a kérdező lelkiállapotán az általad javasolt gondolat segítene!

2017. ápr. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Erről beszélek :) Kb mindenki mást mond... én meg már bekattanok, már a létezésem is olyn mintha álom lenne... Nem érzem már a valóságot és Isten hagyni fogja hogy megőrűljek... Mi lesz azzal aki totál mást gondol, biztos nem fogja az egész világ ugy gondolni hogy Isten jó, a fele még a létezésében sem hisz.. hogy éljem így a mindennapi életem? Én nem bírok ebben a világban élni, úgy érzem magam, amiől lehetetlen kijönni. Hogyan éljem a hétköznapi életem, ha lehet akivel beszélgetek az utcán az sosem lesz a mennyben? Mintha a Földi élet lenne a valóság, amihez hozzá szoktunk, de nem mert azon túl is van még és nem is sejtjük mi vár ránk... és mekkora bajban van az aki azt hiszi biztonságban van a Földön....
2017. ápr. 23. 16:34
 14/36 anonim ***** válasza:
privátban írok neked, ha akarsz tudsz ott válaszolni
2017. ápr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


"Kb mindenki mást mond..."

- De nem csak itt, az egész Világon. Kezdjük ott, hogy Istenben a Föld lakosságának sacc/kb 1/3-a hisz csupán:

[link]

A maradék (sacc/kb) 5 milliárd (!!!) embernek nincs Isten. Ha van valaki, az egészen más.


Szóval én is idejöttem, mást mondani.



"én meg már bekattanok"

- Nem lehet, hogy éppen a vallási frusztrációid okozzák a pszichikai problémáidat?

2017. ápr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Isten nem tervezte, hogy az ember megbetegedjen és meghaljon. De ezt te is éppúgy tudod, mint én. :) Amikor Jézus a földön volt, mindenfajta betegséget meggyógyított, még ördögöket is űzött és halottakat is támasztott. Ma nem vagyunk olyan szerencsések, hogy megfoghassuk a ruhája szárnyát, mint a vérfolyásos asszony, és meggyógyuljon. Viszont amit itt a földön tett közel 2000 éve, az mind árnyéka volt annak, amit tenni fog akkor, amikor elhozza az országát a földre. Ez az az ország, amiért minden keresztény imádkozik. Amikor Jézus királyként fog uralkodni a föld felett, minden rosszat le fog rontani, ami Sátán miatt jött ebbe a világba. A múlté lesz a betegség és a halál is. Ugyanolyan paradicsomi állapotok lesznek ezen a földön, mint amilyen Ádám és Éva idejében volt. Addig is Isten segít nekünk, ha imádkozunk hozzá. Bár a betegségeinkből nem biztos, hogy meggyógyít (Erre az országa alatt jön el az idő), de megadja az erőt ahhoz, hogy el tudjuk viselni mindazt, amivel ebben a jelenlegi világban küzdenünk kell.
2017. ápr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
lehet engem is megszállt valami démon...
2017. ápr. 23. 20:32
 18/36 imakommandós ***** válasza:
38%

Ha jól érzed magad a démonjaiddal akkor csak gyűlöld tovább Őt, de ha szeretnéd, hogy megszabaditson akkor alázatosabban kellene közeledni feléje, hogy könyörületességre ingereld.

Szerintem sebzett a szellemed, és a gondolkodásodba is befészkelte magát néhány társbérlő, de igenis tud rajtad segiteni Jézus, ha akarod és helyesen fordulsz hozzá.

Volt-e az életedben az emberi kapcsolataid terén valami törés? Pl szülökkel, vagy ha voltál házas akkor a házastársaddal?

2017. ápr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

Tuti, hogy vannak démonok?

https://www.youtube.com/watch?v=FCGk_NMdZAc

2017. ápr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Elég sokszor közeledtem hozzá alázatosan... és egyébként meg hogyan szereti Ő az embert, ha az embernek mindig meg kell alázkodnia, hogy ő könyörüljön rajtam, mintha egy mekkora szardarab lennék...
2017. ápr. 23. 21:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!