Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol találom meg azt az adventi...

Hol találom meg azt az adventista tanulmányt, ahol forrással együtt él tudom olvasni, hogy a disznó hús a legegészségtelenebb?

Figyelt kérdés

Mindig hivatkoznak tudományos tényekre, de nem találtam, biztos rossz kereső szót használtam azért.

Szeretném elolvasni azokat a hivatalos, tudósok által kiadott tanulmányokat, amikben leírják azokat az állításokat, amikre az adventisták hivatkoznak.


2017. ápr. 25. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt találtam, bár szerintem nem igazán erre gondoltál


[link]

2017. ápr. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ilyen tanulmány nincs. Én Tóth Gábor könyvét ajánlom, melynek címe: Beteg táplálékaink.


[link]

[link]


Üdv. Péter

2017. ápr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az első link első felében ez áll:

"A polgárháború előtti időkben az amerikaiak, késő húszadik századi utódaik előtt lényegileg ismeretlen betegségek seregétől szenvedtek mindenfelé: (has)tífusz, diftéria, malária, tuberkulózis. Mivel a táplálkozás- tudomány évtizedekkel le volt maradva, szinte állandóan emésztési zavarok és más gyomor- panaszok sújtották őket. Honnan tudták volna, hogy a túl sok zsír, édes sütemény, sűlt étel, hús és finomított liszt a bűnös?"


Itt meg is állnék és kicsit vegyük szemügyre ezt a mondatot, lehetőleg jó alaposan. És vesézzük ki:

Mit mondd az orvostudomány?

Hastífusz okai: A hastífusz kórokozója a Salmonella typhi nevű pálca alakú baktérium (bacilus). A kórokozó fertőzött vízzel és élelmiszerekkel szóródik. A fertőzés gyakori hordozója a légy vagy más, a székletben szaporodó rovarok. A baktérium a bélcsatornán keresztül kerül a hasi nyirokcsomókba, majd a lépbe és a vérbe, ahol szaporodik. Az epehólyagot közvetlenül is képes megfertőzni.


Diftéria oka: A Corynebacterium diphtheriae csak az embert betegíti meg, azaz ún. obligát emberi patogén. A baktériumtörzsek lehetnek toxin-termelők és toxint nem termelők. A fertőzés forrása kizárólag az ember.


Malária oka: A malária a nőstény Anopheles szúnyog csípése által emberről emberre terjedő egysejtű (Plasmodium) által okozott súlyos betegség.


Tuberkolózis: Bárki elkaphatja a tbc-t. A legegyszerűbb módon, cseppfertőzés útján. A beteg közelében lévő személybe belégzéskor bekerülnek a tbc baktériumai, az ún. Mycobacteriumok. Más kontakt, tehát pl. kézfogás, étel, élelmiszerek, ruházat, személyes tárgyak útján nem terjed.


Adventista magyarázat: Honnan tudták volna, hogy a túl sok zsír, édes sütemény, sűlt étel, hús és finomított liszt a bűnös?


Nos, én idáig ezt az írást nem olvastam, és nem is kommentálom tovább, de a kívánt információ megvan.

Az, hogy egyáltalán semmiféle tudományos háttérrel nem rendelkezik ez az információ, hogy a sertés húsa a legegészségtelenebb, az pedig minősíti azt, aki ezt kitalálta.


Több kommentet nem kérek, hacsak valakinek a tarsolyában nincs véletlenül egy valódi, igazolt tény erre a tanításra. Köszönöm.

2017. ápr. 25. 11:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Készültek tanulmányok a sertéshúsról, azonban igazán átfogó kutatás, ami biztosat tudna állítani még nem készült.


Itt van egy, ami a vérre való hatását vizsgálja:

[link]


A nyers sertéshústól mindenki óva int, nem véletlenül, elég sok parazita és baktérium található benne, amelyek, ha nem sütik meg eléggé, akkor veszélyesek lehetnek az emberre is. Más húsok ennyire nem fertőzöttek. Erről itt egy cikk:

[link]


Az viszont tanulmányokban egyértelműen kimutatható, hogy az adventisták tovább élnek más embercsoportoknál. Erről itt olvashatsz többek között:

[link]


A válaszodhoz kapcsolódva. Én is megnéztem az első linket, és nekem nem úgy jött le belőle, hogy a malária, tbc, stb az helytelen táplálkozás következménye lehet. A következő mondatban azt írja, hogy a táplálkozástudomány állapota miatt "állandóan emésztési zavarok és más gyomor- panaszok sújtották őket". Ezek okaiként sorolja fel az étkezési tanácsokat.

Egyébként ha közvetlen kapcsolat nincs is a felsorolt betegségek és a táplálkozás között, a helyes táplálkozás által erősebb immunrendszer könnyebben felveszi velük a kapcsolatot.


Azt szabad megkérdeznem, hogy miért tetted fel a kérdést? Tényleg érdekel erre a válasz? Nem értem a - számomra indulatosnak tűnő - reakciódat.

2017. ápr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!