Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Őszintén emberek ti nem...

Őszintén emberek ti nem éreztettek sajnálatot Jézus iránt amit miattunk el szenvedett nagyon nagy áldozatot vállalva miértünk a szenvedései által úgy fizikailag mint lelkileg egyaránt?

Figyelt kérdés
Én nem szégyenlem az érzéseim szó szerint sirva fakadtam amikor meg láttam Jézust a Passió cimü filmben vagy a Jézus élete cimü filmben az át élt fájdalmait látva nagyon szomorú voltam hogyan ilyen nagyon szeret minket a jó Isten ez nagyon nagy Szeretetre vall. Dicsőség Istennek!

2017. ápr. 25. 23:36
1 2 3 4
 11/36 hollófernyiges ***** válasza:
93%
Ha jól értem Jézus valahol azonos Istennel, aki mindentudó, vagyis elvben pontosan ismernie kell mindenféle szenvedést, jóval nagyobbakat is, mint amiken Jézus keresztülment. Már csak azért is, mert eléggé szemétség lenne úgy kiosztani azokat a teremtményeinek, hogy fogalma sincs arról, hogy milyen átélni.
2017. ápr. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 imakommandós ***** válasza:
4%

Jézus áldozata azért volt értékesebb és felülmúlhatatlanabb mint bármely más emberé, mert egyrészt Jézusnak semmi de semmi érdeke nem fűződött ahhoz, hogy emberré legyen, csak annyi, hogy szeretett minket: Ef 5:2 "És járjatok szeretetben, miképpen a Krisztus is szeretett minket, és adta Önmagát miértünk ajándékul és áldozatul az Istennek, kedves jó illatul."


Másrészt pedig az Ő áldozata azért becsesebb mint bármely ember áldozata, mert a golgotán Krisztus megbékéltette Istent a világgal, az emberiséggel, sőt az áldozata még a mennyre is hatással volt: Kol 1:20 "És hogy Ő általa békéltessen meg mindent Magával, békességet szerezvén az Ő keresztjének vére által; Ő általa mindent, ami csak van, akár a földön, akár a mennyekben."

A világ akkor is és azóta is ugyanúgy lázad tovább Isten ellen, de mégis akik Jézus áldozatára hivatkozva fordulnak Istenhez megbékélésért, azok felé lehetővé vált, hogy Isten az itélet helyett kegyelmet gyakoroljon.

2017. ápr. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat Living! Zöldet akartam adni csak elnyomtam bocs.
2017. ápr. 26. 07:04
 14/36 A kérdező kommentje:
Tisztelt imakommandos köszönöm szépen a választ!
2017. ápr. 26. 07:11
 15/36 imakommandós ***** válasza:
5%

Róm 5:10 Mert ha, mikor ellenségei voltunk, megbékéltünk Istennel az ő Fiának halála által, sokkal inkább megtartatunk az ő élete által minekutána megbékéltünk vele.


2Kor 5:18 Mindez pedig Istentől van, aki minket magával megbékéltetett a Jézus Krisztus által, és aki nekünk adta a békéltetés szolgálatát;

2Kor 5:19 Minthogy az Isten volt az, aki Krisztusban megbékéltette magával a világot, nem tulajdonítván nekik az ő bűneiket, és reánk bízta a békéltetésnek igéjét.

2Kor 5:20 Krisztusért járván tehát követségben, mintha Isten kérne mi általunk: Krisztusért kérünk, béküljetek meg az Istennel.

2Kor 5:21 Mert azt, aki bűnt nem ismert, bűnné tette értünk, hogy mi Isten igazsága legyünk ő benne.

2017. ápr. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
4%

Minden hatalom Istentől származik, ez a Bibliában van. Sátán hatalma Istentől származik. Minden teremtményt Isten teremtett, mint ahogy a fazekas teremt, úgy teremtett ő is:

Rm 9,21

Avagy nincsen-é a fazekasnak hatalma az agyagon, hogy ugyanazon gyuradékból némely edényt tisztességre, némelyt pedig becstelenségre csináljon?


Ki teremti a gonoszt, ha nem az egyetlen teremtő?

Ézs 45,7

Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!


Jób könyvében nem a sátán találta ki, hogy sanyargassa Jóbot:

" Az Úr pedig monda a Sátánnak: Ímé, mindazt, a mije van, kezedbe adom; csak ő magára ne nyujtsd ki kezedet. És kiméne a Sátán az Úr elől. "


Sátán parancsot kapott. Tagadta volna meg?

2017. ápr. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 KZitus ***** válasza:
4%

Szia


Nem lehet összehasonlítani egyetlen tökéletlen ember halálát sem azzal, amit Krisztus tett értünk is.

Ő, mielőtt ide született a földre, hatalmas, a legmagasabb rangú angyal volt Isten mellett, akivel Isten megteremtette a világegyetemet. Az ádámi bűn után szemtanúja volt annak, hogyan tesz tönkre Sátán mindent, még Isten égi családját is. Ő önként vállalta, hogy lejön a földre, mint tökéletes ember, és ahogyan a Bibliai írja, azért, hogy "sátán munkáit lerontsa".

El udod képzelni mit érzett látott Krisztus itt a földön a tökéletesen gondolkodó, cselekvő ember a tökéletlen emberek között? Mennyi alázat volt benne, ha a tökéletlen szüleire gondolsz?, akik nevelték, és ő minden tettükben, cselekedetükben felismerte, látta, mit tett az embrrel a 4 ezer éves sátáni világ hatás...:-( Személyesen látta mennyire szüksége van az embernek a megváltásra, hogy a halálával lehetőséget adjon az emberiségnek, a bűntől való szabadulásra. Tökletes életével bebizonyította Sátánnak, az angyaloknak, az embereknek, hogy Isten minden teremtése jó, és a szabad akarattal lehet úgy is élni, hogy nem követünk el bűnt.

Jézus tökéletes, bűntelen emberként halt meg, ’lelkét váltságul adta cserébe sokakért’ Máté 20:28. ... Jézus azonban ezt mondta: „az Isten annyira szerette a világot, hogy az ő egyetlen-nemzett Fiát adta, hogy mindaz, aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen” János 3:16.

Hogyan lehet az ő halálát egy tökéletlen ember halálával öszehasonlíteni!? Krisztus az embriséget váltotta ki a bűnből és a halálból. Vajon egy ember megtudja a halálával menteni akár a gyerekét is?

Amit ő tett értünk, az annyira értékes, a Biblia ezt írja róla: „A Krisztusban levő szeretet . . . kényszerít minket, mert úgy ítéltük meg, hogy e g y ember meghalt mindenkiért . . . ; és ő azért halt meg mindenkiért, hogy akik élnek, többé ne önmaguknak éljenek, hanem annak, aki meghalt értük, és feltámadt” 2Korintusz 5:14, 15

2017. ápr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
15%

Inkább szégyent éreztem megtérésemkor, hogy helyettem szenvedett Isten ártatlanul a kereszten. Ezzel együtt mérhetetlen hála költözött a szívembe, örökre.


Nyilván a honvédő katonák is megérdemlik a köszönetet, hálát, de ettől még Jézus óriási dolgot tett. Tipikus ateista logikátlanság ezt felhozni. Legyenek hálásak a katonáknak. Ha nem elég az emlékmű, emlékezzenek meg más módon. Elég képmutató ez az érvelés, pont nem érdekli őket a hős katona sem, sem a mártír Jézus ...

2017. ápr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
39%

#16


Sátán nem kapott parancsot, olvasd el újra Jób könyvét.


"Jób könyvében nem a sátán találta ki, hogy sanyargassa Jóbot: "

És tényleg:

Jób

1,8 És monda az Úr a Sátánnak: Észrevetted-é az én szolgámat, Jóbot? Bizony nincs hozzá hasonló a földön: feddhetetlen, igaz, istenfélő, és bűngyűlölő.


1,9 Felele pedig az Úrnak a Sátán, és monda: Avagy ok nélkül [Ésa. 45,19.] féli-é Jób az Istent?


1,10 Nem te vetted-é körül őt magát, házát és mindenét, a mije van? Keze munkáját megáldottad, marhája igen elszaporodott e földön.


1,11 De bocsássad csak rá a te kezedet, verd meg mindazt, a mi az övé, avagy nem átkoz-é meg [vers 20.22.] szemtől-szembe téged?!


A Róma 9.21-ben nem minden emberről beszél és kizárólag az ószövetségről ... Ma kissé más a helyzet.


Ésaiás 45:

[link]


Próbáljuk ne általánosságban beszélni, hanem a szövegkörnyezet szerint. Téves dolog egy egy igét kiragadni a szövegkörnyezetből és a magunk elképzelését igazolni azokkal

2017. ápr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
53%

Nem, nem érzek sajnálatot, több okból is:

- Rajta kívül is rengeteg embert feszítettek keresztre, miattuk sem sajnálkozok.

- A kereszthalálnál tucatnyi kegyetlenebb kivégzési módszer van és azokban is rengetegen meghaltak.

- Most is szenved elég ember és nem is kell ehhez emberi kegyetlenség. Ha valaki tisztában van egyes betegségek lefolyásával, mondjuk az eboláéval, akkor a kereszthalál egy sétagaloppnak tűnik.


Most pedig a meséhez kapcsolódó érvek:

- Ha Jézus tényleg isteni személy, aki tudta, hogy képes feltámadni, akkor mégis miért áldozat az, hogy "meghalt"?

- Ha Jézus isteni személy, akkor azt is pontosan tudta hogy mi vár rá a halála után... az örök boldogság a mennyben. Ez a nagy áldozat? Ennél az nagyobb áldozat, ha átsegítek egy idős nénit a zebrán.

2017. ápr. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!