Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosok! De elsősorban a...

Vallásosok! De elsősorban a keresztények: Szerintetek a végidőket/ utolsó időket éljük?

Figyelt kérdés
Nem kommentálnám.

2017. ápr. 27. 21:51
1 2 3
 11/28 imakommandós ***** válasza:
22%

És mi kommentáljuk a választ, vagy elég az igen-nem?


Szerintem igen. A jel Izrael összegyűjtése és az állam léte, ugyanis rengeteg végidőbeli prófécia nem az egyházra hanem Izraelre vonatkozik. Az más kérdés, hogy mivel Izrael mint állam nem létezett kb 1900 éven át, a keresztény egyházak (tévesen) az Izraelre vonatkozó próféciákat kicserélték az egyházra.

2017. ápr. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
65%

Izraelnek miköze van Istenhez?

Ha olyank, mint a nácik semmivel sem jobbak.

2017. ápr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Nem.Amióta ember van a földön,mindig várja a végidőket.Hányszor lehetett volna már?

Tehát nem tartom logikusnak,amire te gondolsz.

Végidő esetleg az lehetne,hogy felébredne az emberiség a sötétségből,és sokkal kevesebb fájdalom,szenvedés,félelem,tudatlanság lenne.

Na,ezt várnám,nyitott szívvel.

2017. ápr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 imakommandós ***** válasza:
0%

Izraelnek több köze van Istenhez, mint neked vagy az egyháznak.

Nem azért mert annyira szentek, hanem azért mert Isten örök szövetséget kötött velük, és nemsokára vissza fogja veuetni őket a szövetségébe amitől elpártoltak.

Izrael állam léte jel (zászló) a nemzetek számára. Az egyház számára is, mert innen tudjuk, hogy közel a vég.


Ézs 11:12 És zászlót emel a pogányok előtt, és összegyűjti Izrael elszéledt fiait, és Júdának szétszórt leányait egybegyűjti a földnek négy szárnyairól.

2017. ápr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Pietrosol ***** válasza:
90%

Imakommandós!


Te zsidó vagy? Csak azért kérdezem, mert ebben az esetben nem akarom háborgatni a mitológiai álmodozásod.


Ha kereszténynek vallod magad, akkor olvasd el ezt is-"Nincs többé zsidó vagy görög, rabszolga vagy szabad, férfi vagy nő, mert mindannyian eggyé lettetek Krisztus Jézusban"


Az általad idézett sorokat Pál apostol szavai annulálják. Egyszerre a kettő nem leht igaz.

2017. ápr. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

#14 -es!


Izraelnek, főleg a mainak, annyi köze van Istenhez, mint a körmöd alatt a kosznak.

A zsidóság kiválasztottsága Jézus üldözésével/ megölésével semmissé váltak, valamit Jézus beteljesítette az ószövetségi próféciákat.

A zsidóság elbújhat...


(Egyébként ilyen névvel, szerintem valami kommenttroll/júdás lehetsz.)

2017. ápr. 28. 11:37
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Mitől lenne fontosabb és értékesebb a zsidókkal kötött Ószövetség, mint az az Úszövetség, amit maga a testté lett Isten kötött velünk?
2017. ápr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Jézus eljövetele az idők végén volt, tehát biztos, hogy a végidőben vagyunk, de hogy meddig tart még... passz...

Kb. 2000 éve tart már, de meddig, elképzelésem sincs. A tippem: max. 2-300 év van hátra, de semmire nem tudom alapozni

2017. ápr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
51%
Nekem ég adventista azt mondta tíz éve, hogy öt éven belül jön vissza Jézus. Remélem érted miért írtam ezt le.
2017. ápr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
55%

"Izraelnek több köze van Istenhez, mint neked vagy az egyháznak. "

Ezzel én sem értek egyet. Jézus az út és Jézust elvetették. Akárkiről is legyen szó, csak Jézus által van köze Istenhez. Jézuson kívüli istenhit meg ennyit ér:


Jakab 2,19 Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.

2017. ápr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!