Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ezt ti miként látjátok?...

Ezt ti miként látjátok? Keresztények elsősorban.

Figyelt kérdés
Az elkövetett bűnöknek ugye vannak következményei az elkövetőre nézve.Amit mással teszek,az visszahat rám is,mert egy vagyok a másik emberrel,valamilyen szinten mindenképp a tükörképem,a másik felem.Ha ez igaz,akkor a Biblia és a kereszténység téved az ítélet Istenével kapcsolatban,mert ilyen nem létezik,maximum paranoid,beteges gondolkodású emberek fejében,mert ha a bűnnel ugyanazt aratom le amit elvetettem,akkor Isten nem fog még külön megbüntetni,mivel fölösleges.Másik verzió,hogy akik hirdetik a büntető Istent,azok nagyon is jól tudják,hogy ilyen nem létezik,de mások kordában tartásához nagyon jó eszköz,mert ha már egyszer valaki bekajálta,az tuti nem fog neki ellent mondani,magyarul a félelem keltéssel simán lehet irányítani az illetőt.
2014. aug. 31. 12:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
52%

Jézus nem azért jött a világba, hogy azt elítélje, hanem azért, hogy Életünk legyen.


Isten a Szeretet.


Ebben mi a félelemkeltő?


Egy Római Katolikus

2014. aug. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Ebben semmi.Olvasd el az ószövetséget,abban van félelmetes.És napjainkig is vannak,akik ilyesmi Istenben hisznek.
2014. aug. 31. 13:14
 3/30 anonim ***** válasza:
38%

Az Ó-szövetség a zsidók történelme, mítoszai.

A keresztényekre az ÚJ-szövetség vonatkozik.


Az Ó-szövetségben vannak előképek, utalások az ÚJ-szövetségi eseményekre, de a kettő között mégis fontos különbség van.


A keresztényekre az ÚJ-szövetségben írtak vonatkoznak a mindennapi, gyakorlati életben, ami alapján élnünk kell.


Egy Római Katolikus

2014. aug. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Akkor lenne érvényes a tükör elve, ha gonoszért gonoszat kapnál, nem pedig a másik szenved.

Ha más rosszat kap, neked is rosszat kell kapni, vagy a másiktől kell elvenni a rosszat.

2014. aug. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Értem,de akkor az ószövetségben nem a keresztények Istene szerepel? mert akkor meg nem egységes a Biblia.
2014. aug. 31. 15:05
 6/30 anonim ***** válasza:
2014. aug. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

"Akkor lenne érvényes a tükör elve, ha gonoszért gonoszat kapnál, nem pedig a másik szenved.

Ha más rosszat kap, neked is rosszat kell kapni, vagy a másiktől kell elvenni a rosszat."


Visszakapjuk a rosszat,ha azt tesszük mással.A gonosz tetteknek következményei vannak.Lehet,hogy kívülről úgy látszik,hogy a gonosz ember röhög a markába,de szerintem már azzal,hogy mással gonosz,párhuzamosan a saját lelkét is pusztítja.Belül üres,és a saját nyomorában él.

2014. aug. 31. 15:12
 8/30 szp72 ***** válasza:
100%

A bűn attól bűn, hogy büntetést vonz maga után, a bűn nem is lenne rossz, ha semmi rossz következménye nem volna. Ebben egyet értünk.

Viszont ez a rossz következmény nem következik be mindig azonnal legalábbis nem mindig a teljes súlyával. Ha például kirabolok egy bankot, lehet nem ér el az igazságszolgáltatás, akár életem végig is élvezhetem a rengeteg pénzt. A keresztények szerint azonban minden bűn előbb vagy utóbb, legkésőbb az utolsó ítéleten elnyeri méltó büntetését.

Nem nagyon értem, hogy a túlvilági büntetés, amit te külön büntetésnek nevezel, mitől lenne felesleges? Szerinted mindenki megkapja méltó büntetését már ezen a világon? Nem tudom hol élsz.

2014. aug. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
22%
A zsidó és a keresztény Isten más. Jézus nem újraértelmezte Isten karakterét, hanem egy másik valakiről kezdett el beszélni.
2014. aug. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket.Buzgón felsorol jó néhány újszövetségi idézetet,igyekezvén bizonyítani,hogy az Ó-és Újszövetségi Isten kép nem ellentmondásos.De akkor ezeket pl.miért hagyta ki? Vajon azért,mert így már mégsem csak látszólagos az ellentmondás?


"Mt 5:43-48

Hallottátok a parancsot: Szeresd felebarátodat, és gyűlöld ellenségedet. Én pedig azt mondom nektek, szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok üldözőitekért! Így lesztek fiai mennyei Atyátoknak, aki fölkelti napját jókra is, gonoszokra is, esőt ad igazaknak is, bűnösöknek is. Ha csupán azokat szeretitek, akik szeretnek benneteket, mi lesz a jutalmatok? Nem így tesznek a vámosok is? S ha nem köszöntitek, csak barátaitokat, mi különöset tesztek? Nem így tesznek a pogányok is? Legyetek hát tökéletesek, amint mennyei Atyátok tökéletes!"

2014. aug. 31. 17:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!