Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lesz velünk ha nem fogadjuk...

Mi lesz velünk ha nem fogadjuk el Jézusnak értünk hozott Megváltás áldozatát?

Figyelt kérdés

Engedjétek meg hogy el mondjam nem az én véleményemet hanem a Biblia Igazságát vagyis Istennek hozzánk intézet szavát ami a Bibliában található! Utána mindenki el mondhatja saját véleményét örömmel válaszolok az üzenetekre!

Tudom sok embert foglalkoztat az igazság.

Mi vár ránk a földi életünk vége után: a halál csak!!!

Keleti vallások tanulmányozásával is foglalkozhatunk meditációval is bármivel foglalkozhatunk nem jutunk el az örök életre ha nem fogadjuk el a Megváltót semmit sem ér az életünk. Nincs reinkarnáció! Miképpen valósulna meg ? Sehogy! Az agyunk szüleménye űzi a bolondságot velünk a halálból senki sem tért vissza.

Isten nélkül is élhetünk Önmagunknak tetszésünk szerint amennyi időnk van még hátra az itt töltött életünk idejéből de végül csak a pusztulásba visz a bűn természete. Isten nélkül nincs élet!!!

Nem kell hinnie Istenben mindenkinek szabad akaratunk van a szó legkomolyabb értelmében bármit meg tehetünk nem leszünk kérdőre vonva mivel mi fogjuk a tetteinknek a következményeit is elhordani. Ha nem akarsz élni Istennek élj Önmagadnak csak akkor nem vár más csak halál természetes módon vagy baleset áldozataként.

Ezért fontos kihangsúlyozni hogy megértsük el kell fogadni aki akarja Önszántából Jézust Megváltójának nem azért hogy Istennek hódoljunk meg sem azért hogy imádjuk Őt! Hanem pusztán azért hogy élhessünk aki élni akar és nem meg halni. De ha Istent el fogadtuk próbáljunk meg neki tetszően élni nem kell tenni ezért sem többet sem kevesebbet. Igazságosan azért fog más el kárhozni ha nem jut be Isten Országába mert nem hitt Ő benne a Fiúban. Jézus amilyen kin gyötrelmes szenvedést halt miértünk mert Szeret bennünket mert meg óvni akar a haláltól minket és mi úgy állunk ehhez hogy nem is érdekel bennünket figyelembe se vesszük Őt hogy milyen szenvedéseket élhetett át miértünk ezért nem fog örök életet kapni az mert igy állt hozzá a dolgokhoz el utasitoan és nem hálával örömmel köszönttel azért hogy pusztán élhetünk továbbra is hálát adva neki meg köszönve a közben járását amit értünk tett. Amit úgy gondolok ennyit igazán meg érdemelne.



2017. ápr. 30. 17:11
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:

"Úgy gondolom,hogy sok mindenki tanulhatna Balinhuntól alázatot és szelídséget."


Balinhun-t nem érdekli az igazság. Csak az ismételgeti amit az egyház a fejébe vert. Nem tud ettől elvonatkoztatni, még a Bibliai verseket is semmibe veszi.

2017. máj. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, semmi közöm a katolikus, illetve a református egyházhoz. :) Isten gyülekezetéhez tartozom, mert Keresztény vagyok, ezt a Biblia írja nem én, ha tetszik nekünk ha nem. Isten mondja maga, hogy ki mikor és hogyan üdvözűl, mint írtam neked, valóban azt is mondja, hogy tartsuk meg a parancsolatokat és cselekedjünk jót, ám azt sehol nem olvassuk, hogy Krisztus akár egy mondatával arra is utalna, hogy a cselekedetektől igazúlna meg vagy üdvözűlne, de azt igen, hogy aki meg nem keresztelkedik a Szent Szellem által, és nem hisz Krisztusban az elkárhozik, aki igen az üdvözül. :)
2017. máj. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
Látom nem bírod ki holnap estig. :)
2017. máj. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
Szerintem pont ő idéz helyesen versekkel,amivel alátámasztja állításait.
2017. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:

"Te nem érted :) Olvasd el figyelmesen a verset:

Máté 19:16 Odament hozzá valaki, és ezt kérdezte: "Mester, mi jót tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?"

Máté 19:17 Ő így válaszolt neki: "Miért kérdezel engem a jóról? Csak egy van, aki jó. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat."

Máté 19:18 Monda néki: Melyeket? Jézus pedig monda: Ezeket: Ne ölj; ne paráználkodjál; ne lopj; hamis tanubizonyságot ne tégy;

Máté 19:19 Tiszteld atyádat és anyádat; és: Szeresd felebarátodat, mint temagadat.


Persze, mint írtam is már neked, hogy a cselekedetek is számítanak, de NEM ez a lényeg. KRisztus maga a lényeg, az Ő áldozata és kegyelme. :)


"Az illető megkérdezi hogyan üdvözülhet. Jézus erre azt feleli hogy be kell tartani ehhez a parancsokat és felsorol néhányat. Teljesen egyértelmű. Nem azt mondja hogy "bármit elkövethetsz, én majd megváltom" Nem is értem hogy gondolhatsz ilyesmit."


Nem is mondtam kedves Muzulmán válaszoló, hogy bármit elkövethetek. Hiszen magam is azt mondtam, hogy a cselekedetek IS számítanak, de NEM az a lényeg. Krisztus a lényeg, az Ő áldozata és az Ő szeretete. A Biblia azt írja, aki nem fogadja el Krisztust az elkárhozik. Írja ezt Márk evangéliuma 16:16-ban (maga Krisztus mondja). Jézus Krisztus, soha sem mondta azt, hogy valaki a cselekedetek árán üdvözűlne. IGEN, mégegyszer mondom ez is számít, de nem ez a lényeg Krisztus, Pál és Jakab szerint sem. Pál a Római levél 10:9-ben azt írja, hogy ha száddal vallod Krisztust, hogy ő valóban az Isten és a megváltó, akkor üdvözűlsz. :)


"Azért nem fogadom el mert:

1, Jézus nem mond ilyet sem a Koránban sem pedig a Bibliában

2, Ez a Krisztus áldozata tévhit ellent mond a józan észnek és ellentmondásos

3, Az iszlám szerint pedig mindenki a saját tettei alapján kerül megítélésre ami teljesen logikus, és amúgy Biblia is ez mondja."


Jézus mondja, hogy aki őt követi és hisz őbenne, ha meghal is él. :) (János evangéliuma 11:25). Krisztus áldozata miatt, az emberek feltámadtak, mikor kilhelte az lelkét és ezek a Szent lelkü emberek megjelentek Krisztus feltámadása után sokaknak és ott ettek. :) Krisztus, ellentmond a józan észnek, mert Ő tökéletes és mindenható Isten. Ha megértenénk Őt nem lenne mindenható az Isten. 1Korintus 2:11-16 versekben írja le, hogy csak az értheti Isten beszédét, aki bevan töltekezve Isten Szellemével.


"Nem ezt írja. Amit állítasz totális ellentmondás. Ha Jézus megváltja a bűneidet mit ítél meg? Ha pedig megítél és a tetteid számítanak minek a megváltás? :)"


Hiába, mondod, hogy nem azt írja, mikor én a Bibliából írom ki az ige helyeket. Ezért mondtam, hogy sajnálom, hogy nem tudok neked válaszolni, illetve nem fogadod el a válaszaimat, de nem akarod meglátni a válaszokat, pedig elmondtam mindenre a választ a biblia alapján. :) Nem a tettek számítanak, hanem Krisztus vére, hogy elfogadtad Őt. Krisztus nem azt fogja számon kérni tőled, illetve nem azt fogja igazán számonkérni tőled, hogy mért nem cselekedted ezt vagy azt, hanem hogy mért nem fogadtál el, mikor esélyed volt rá. Nem azért kerül egy ember a pokolba, mert nem cselekedet jót, hanem azért mert nem fogadta el Krisztust. Ha megvan térve az ember, persze számon kéri majd azt is, hogy: "mért nem segítettél az én nevemben?" De nem ettől üdvözűl valaki, ahogyan ezt a biblia is leírja. :)



Látom, ha adsz értelmes választ. Ez még nem történt meg. Egyelőre amit írtál ezer sebből vérzik. Már elmondtam miért tettem fel a kérdést.


Mint írtam neked, ha nem akarod elfogadni a választ vagy félsz a válaszaimtól, mért teszel fel számodra kényelmetlen kérdéseket? :)



Nem. Ha benned van a szent szellem akkor képesnek kellene lenned mindezekre. Tehát benned van a szent szellem vagy nincs?"


Tévedés! :) Krisztus szelleme, megérteti velem a Bibliát, vagy bölcsen szólok, illetve Krisztus békéjét látják a beszédeimben. Erről ír Pál az 1Korintus 12:3-11-ben olvashatsz ezekről. Isten tanít mindenkit személyesen is szól az embernek a Biblián kerszetűl is. :) A gyógyítást sem úgy kell elképzelni, hogy fizikailag gyógyul meg valaki, mert lehet nem így lesz, sokkal inkább a lélek gyógyítását kell érteni ez alatt. Mert Isten sem az egészségesek miatt jött a világra, hanem a betegek miatt, így én sem a keresztényekhez szólok inkább, hanem azokhoz akiknek valóban szükségük van Istenre, de ha nem ezt kaptam Istentől akkor Ő nem ezt az ajándékot adta nekem, hanem a Békesség és az evangélizálás szellemét adta, ahogyan ezt írja 1Korintus 12:27-31. Békesség neked! :)

2017. máj. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:

Balinhun azt írtad hozol új verseket, de semmit nem hoztál. Csak ugyanazt ismételgeted.


"Nem is mondtam kedves Muzulmán válaszoló, hogy bármit elkövethetek. Hiszen magam is azt mondtam, hogy a cselekedetek IS számítanak, de NEM az a lényeg."


De először azt mondtad hogy csak a megváltást kell elfogadni a tettek nem számítanak. Utána finomítottál rajta mikor mutattam a verseket :)



"A Biblia azt írja, aki nem fogadja el Krisztust az elkárhozik."


Igy van, de ez arra vonatkozik hogy Jézus tanítását kell megfogadnunk. Szó nincs megváltásról amiért semmit sem kell tenned.



"Jézus Krisztus, soha sem mondta azt, hogy valaki a cselekedetek árán üdvözűlne."


De bizony ezt mondta. Ott a vers. Nyilván kell a hit, de az üdvözüléshez jó cselekedetek szükségesek.



"Krisztus, ellentmond a józan észnek, mert Ő tökéletes és mindenható Isten."


Ha Jézus Isten lenne akkor nem mondana ellent a józan észnek, ellenben az emberi hazugság ellentmond a józan észnek.



"Mint írtam neked, ha nem akarod elfogadni a választ vagy félsz a válaszaimtól, mért teszel fel számodra kényelmetlen kérdéseket? :)"


Hol a válaszod? Mert én nem látom. Minek ítél meg Jézus ha egyszer megváltja bűneidet? :) Nincs mit megítélni ha eltörli a bűneidet.



"Krisztus szelleme, megérteti velem a Bibliát, vagy bölcsen szólok, illetve Krisztus békéjét látják a beszédeimben"


Hát a Bibliát nem érted sajnos mert figyelmen kívül hagyod azokat a verseket amiket mutattam. Csak kiválogatsz néhány verset és azokkal próbálod igazolni ezt a tévtanítást.



Na szóval akkor ezek közül melyikre vagy képes. Nyilván hiszel, mert ezt állítod tehát képesnek kéne lenned erre:


Márk 16:17 Azokat pedig, akik hisznek, ezek a jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek ki, új nyelveken szólnak,

Márk 16:18 kígyókat vesznek kezükbe, és ha valami halálosat isznak, nem árt nekik, betegre teszik rá a kezüket, és azok meggyógyulnak.

2017. máj. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:

"Balinhun azt írtad hozol új verseket, de semmit nem hoztál. Csak ugyanazt ismételgeted."


Kedves Muzulmán válaszoló, nem tudom, hogy ezt az új verseket honnan vetted, hiszen én csupán annyit mondtam, hogy versekkel és igehelyekkel fogok írni bizonyítás képp. :) Semmiféle újdonságot nem írtam, csak azt amit eddig, mivel ezekre a dolgokra ezek az igék, amelyek a Bibliában vannak, az ehhez a témához tartozó igék. :)


"De először azt mondtad hogy csak a megváltást kell elfogadni a tettek nem számítanak. Utána finomítottál rajta mikor mutattam a verseket :)"


Valóban nem is számítanak. :) Ezt most sem cáfoltam, és nem finomítottam a dolgon sem. Ugyan azt mondom, mint akkor az Üdvösséghez NEM a cselekedetek visznek közelebb, hanem a Krisztusba vetett hit és a Szent Szellem általi megkeresztelkedés. Ezt a Biblia nagyon jól leírja az említett helyeken. :)



"Igy van, de ez arra vonatkozik hogy Jézus tanítását kell megfogadnunk. Szó nincs megváltásról amiért semmit sem kell tenned."


Tévedés! Ahogyan ezt írja a Biblia is elég nyílvánvalóan: "Aki a Fiút nem imádja, az nem imádja az Atyát sem." 1János 2:22-25 (vagy: "Aki tagadja a Fiút, az tagadja az Atyát is" ez a kettő két különféle fordítás, de az eredeti az "imádni" szót használja) Márk evangéliuma 16:16-ban írja a Biblia maga Jézus szavait, hogy: "Aki hisz és megkeresztelkedik az üdvözül, aki pedig nem az elkárhozik!" Kár ezt túl taglalni. :)



"De bizony ezt mondta. Ott a vers. Nyilván kell a hit, de az üdvözüléshez jó cselekedetek szükségesek."


A Máté evangéliuma 19:16-19 versekig a Biblia valóban ezt írja. Viszont, ha tovább olvasod a verset, akkor láthatod, hogy Krisztust megkérdezték a tanítványok, hogy akkor mégis kiüdvözűlhet, amire csak annyi volt a válasza, hogy: Aki követ engem örökségül örökéletet szerez magának és 100x több kincset a mennyben annál, mint amilye most van itt a földön. Ezt láthatok Máté evangéliuma 19:25-30 versek.



"Ha Jézus Isten lenne akkor nem mondana ellent a józan észnek, ellenben az emberi hazugság ellentmond a józan észnek."


Isten Ő, több helyen is ír erről a Biblia, lásd ezeket: János evangéliuma 10:30, 14:8-11; Római levél 9:5; Jelenések 1:8 összevetendő a Jelenések 1:17-18 és a Jelenések 22:12-16; Jézus rengeteg helyen kijelenti a Bibliában, hogy Ő az Isten, avagy a Krisztus (messiás, megváltó).


"Hol a válaszod? Mert én nem látom. Minek ítél meg Jézus ha egyszer megváltja bűneidet? :) Nincs mit megítélni ha eltörli a bűneidet."



Kár lenne megint csak ezt tovább taglalni, mivel már többször elmondtam a válaszom. Igékkel alátámasztva, ha nem akarod elfogadni ezt a választ a kérdésedre, amit a Bibliából írok ki, akkor számomra képtelenség bármire is válaszolnom. :)



"Hát a Bibliát nem érted sajnos mert figyelmen kívül hagyod azokat a verseket amiket mutattam. Csak kiválogatsz néhány verset és azokkal próbálod igazolni ezt a tévtanítást.

Na szóval akkor ezek közül melyikre vagy képes. Nyilván hiszel, mert ezt állítod tehát képesnek kéne lenned erre:

Márk 16:17 Azokat pedig, akik hisznek, ezek a jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek ki, új nyelveken szólnak,

Márk 16:18 kígyókat vesznek kezükbe, és ha valami halálosat isznak, nem árt nekik, betegre teszik rá a kezüket, és azok meggyógyulnak."


Sajnálatos módon, a Korán arról ír, hogy a Keresztényeket ölnötök kell. Korán 9.29:"Harcoljatok azokkal, kiknek megadatott az Írás és nem hiszik Allahot, az ítélet Napját, s nem tiltják, mit Allah és az Ő Hírnöke megtiltott, s nem vallják az Igaz Hitet addig, míg meg nem fizetik készséggel a sarcot, s megalázkodnak.." Tehát, mindenkivel harcolnotok és megiskell ölnötök, ha valaki nem hisz Allahban. Nos, Az én Istenem, aki mindenki Istene, NEM ilyen. Ő azt mondja szeresd felebarátod, mint ön magad. Aki egy valakit is megszán az ÉN (Jézus) nevemben, az engem szánt meg/fogadott be (Máté evangéliuma 25:40). Tehát, mi nem vagyunk testvérek, emiatt nem is értheted meg azt, amit írok neked. :) Krisztus azt mondja, mindenki értékes, és mindenkinek segítenünk kell, De Allah ezzel szemben azt mondja, hogy NEM öljétek meg és áljatok lesben az ellen, akik nem hiszik az IGAZ vallást (Iszlám). :) Mint írtam neked, arra vagyok képes, amit nekem megadott az Isten, vagy arra, hogy evangélista legyek, vagy arra, hogy pásztor legyek, és vezessem a gyülekezetet. :) Én valószínüleg, mivel sokat evangélizálok (interneten, illetve élő szóban) így az első ajándékot kaptam meg ezek közül. Nem mindenkinek egyforma az ajándéka, hanem midnenkinek más és más. :) És én itt szeretném befejezni, mert...hát lássuk be, nem fog ez máshova kilyukadni, csak oda, hogy te nem értesz és én csak beszélek/írok neked. Félre értés ne essék, NEM azért akarom ezt felfüggeszteni, mert bármi bajom is lenne veled (hiszen lehet találkozni is fogunk az utcán, méghozzá úgy, hogy én éppen neked fogok evangélizálni), csak nem jutunk semmire ezzel. :) Ha újra találkoznánk, lehet folytatni fogjuk ezt a beszélgetést, de lehet csak Isten előtt fogunk, bárhogyan is lesz, Békesség legyen veled. :)

2017. máj. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
Még annyit írnék az üdvözüléshez, amit János is leírt a János 5:13, ahol arról beszél, hogy a Krisztusba való hit által lehet örökélete valakinek, 1János 2:22-25 ahol arról ír, hogy Isten ígérete maga az örökélet, amit csak Krisztusba vetett hitün által tudunk megszerezni magunknak. :) Még egy apropó a kígyómarásos részhez, nyílvánvalónak tartom, hogy arra vagy kíváncsi, hogy megmart-e már egy kígyó engem, és felgyógyúltam-e belőle. A Biblia írja, hogy: "NE kísértsd a te Uradat és Istenedet!" csak azért, hogy elhiggyék az emberek, hogy Szent Szellem van bennem nem fogom. Nem csupán ebben nyílvánúl meg egy Keresztény Istentől Szelleme, hanem a szavain (ami a Bibliából tanúlt a Szent Szellem álltal), a békességén és Krisztusba való hitén látszik meg. Krisztus Békéje legyen veled! :)
2017. máj. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

"János 5:13"


helyett: "1János 5:13"

2017. máj. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

Balinhun gondoltam hozol valami bizonyítékot, esetleg Bibliai verset mert eddig ilyet nem tudtál felmutatni. Az iszlámmal kapcsolatos hazugságaidra külön válaszolok.



"Valóban nem is számítanak. :) Ezt most sem cáfoltam, és nem finomítottam a dolgon sem. Ugyan azt mondom, mint akkor az Üdvösséghez NEM a cselekedetek visznek közelebb,"


Folyamatosan magadnak mondasz ellent. Most megint azt írod a cselekedetek nem számítanak :) Néhány válasszal előtte meg kicsit számítottak :)



"Aki a Fiút nem imádja, az nem imádja az Atyát sem."


Nem igaz. Mutass egy olyan verset ahol Jézus azt kéri boruljunk le előtte és imádjuk. Jézus azt mondja hogy csak is Istent imádjuk, ő viszont nem Isten:


Máté 4 10 Ekkor monda néki Jézus: Eredj el Sátán, mert meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj.



"láthatod, hogy Krisztust megkérdezték a tanítványok, hogy akkor mégis kiüdvözűlhet, amire csak annyi volt a válasza, hogy: Aki követ engem örökségül örökéletet szerez magána"


Akkor a magyar nyelvel értelmezésével lehet gondod. Az hogy "aki követ engem" mióta jelenti azt hogy Jézus megváltja és nem kell tenni semmit? :) Kövess engem azt jelenti tartsd be amit mondok, Jézus pedig azt mondja jót kell cselekedni. A Korán is azt írja hogy aki hisz és jót cselekszik jóra számíthat.



"Isten Ő, több helyen is ír erről a Biblia, lásd ezeket: János evangéliuma 10:30, 14:8-11; Római levél 9:5; Jelenések 1:8 összevetendő a Jelenések 1:17-18 és a Jelenések 22:12-16; Jézus rengeteg helyen kijelenti a Bibliában, hogy Ő az Isten, avagy a Krisztus (messiás, megváltó)."


Jézus sehol nem mondja hogy ő Isten. Egy ilyen vers sincs.



"Kár lenne megint csak ezt tovább taglalni, mivel már többször elmondtam a válaszom. Igékkel alátámasztva, ha nem akarod elfogadni ezt a választ a kérdésedre, amit a Bibliából írok ki, akkor számomra képtelenség bármire is válaszolnom. :)"


Leírnád újra mert tényleg nem tűnt fel hogy válaszoltál volna.

2017. máj. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!