Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sok (vallásos) hívőnek miért...

Ay carramba! kérdése:

Sok (vallásos) hívőnek miért nem szimpatikus a pszichológia?

Figyelt kérdés
Pár helyen találkoztam már az ellentéttel, de nem értem mi az oka annak, hogy néhányan nem szeretik a pszichológiát, és esetlegesen feleslegesnek tartják azt.

2017. máj. 5. 15:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%
Részemről passz... A Biblia eleve jó pszichológus, talán ezért ódzkodnak a világi pszichológiától. Én úgy találom, hogy a pszichológia is tanít jó dolgokat, de vannak orbitális tévedések. Szerintem nem felesleges
2017. máj. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%

Sokan azt a tévedést követik el,hogy összevetik a Bibliát,a pszichológiával.Ez,nyilván tévedéseket indít,hisz ez olyan,mintha a reumát,és a gilisztát hasonlítgatnád egymással.


A Biblia egészen másról szól,mint a pszichológia!


A Biblia leírja az Isten tervét az ember üdvözítésére,s a pszichológia az ember szellemisége meggyógyítását igyekszik végezni.A Biblia célja eléréséhez adhat segítséget a pszichológia,de az nem foglalkozik üdvösségkérdésekkel.

2017. máj. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 TR75 ***** válasza:
51%
Mert sok vallásos/hívő ember szerint ha valaki a pszichológiában keres megoldást egy problémára, akkor azzal Istent a második helyre szorítja, ami gonosz dolog.
2017. máj. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
23%

A pszichológia iránti antipátia,elutasítás,alapvetően két okra vezethető vissza:

1.A pszichológiával,a kezdetekben olyan emberek foglalkoztak,akik távol voltak a keresztény eszméktől.Ez mára gyökeresen megváltozott.

2.Tudatlanség miatt.Sokan,teljesen hamis információkra alapozzák ellenérzésüket.Az ismeretlent ítélik el.

2017. máj. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
#Utolsó Valóban! Köszi!
2017. máj. 5. 16:32
 6/20 anonim ***** válasza:
36%

Nincs a pszichológiával semmi baj szerintem. Vannak olyanok, akik az egyik leggonoszabb valaminek tartják, nos lehet ők szorulnak pszichológusra.


Egyébként sok lelki problémára maga a hit is lehet gyógyír, nem feltétlen kell költeni pszichológusra.

2017. máj. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Végül is ez is egy jó megoldás.
2017. máj. 5. 20:06
 8/20 anonim ***** válasza:
49%

Ez egy nagyon jó kérdés!


Főképp talán azért lehetséges, mert vannak akik valamiféle New Age Mozgalomhoz társítják képzeletben (pl. "Önmegváltás".)


Ui: de ez csak az én szerény tippem...

2017. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól is függ, hogy a Freudi vagy a Jungi pszichológiára gondolsz-e, vagy másra. A pszichológia szerintem nagyon fontos, de nem mindegy, hogy milyen forrásból kapjuk. Engem pl. attól betegnek hisznek a környezetemben, hogy vegetáriánus vagyok. A bölcsek azt mondták, hogy csak olyat tegyél másokkal, amit magad is elbírsz, ha más tesz veled!

Amúgy a pszichológia azt vizsgálja, hogy mondjuk többezer emberből ki az az egypár, aki kirívó, tehát nem tartozik a normálisak közé. Ettől azonnal hülyének bélyegzik meg, ha valaki nem ilyen.

2017. máj. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ez jutott eszembe: [link]
2017. máj. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!