Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hitgyülekezet istentisztelet...

A Hitgyülekezet istentiszteletén van "úrvacsora", vagyis olyan, mint a katolikusoknál a szentáldozás? Hogy Krisztus testét és vérét magukhoz veszik a hívek? Hogyan, mikor, milyen gyakran zajlik ez? És hogyan kell értelmezni?

Figyelt kérdés

2017. máj. 6. 11:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
43%

#10

Legalább magad tudnád, hogy mit hiszel, de ez se megy. Ha szerinted az ostya és bor valóban átváltozott, akkor bár ostobaságról tanúskodik, de ráfoghatod, hogy kannibalizmus. Ha pedig szerinted nem változott át, hogy a szöszben lenne a kenyér evése vagy bor ivása kannibalizmus?


Mellesleg a kannibalizmus mifelénk emberevést jelent, felétek nem tudom mit. De egyik verzió esetében sem áll fent, mert vagy "istenevés" lenne vagy sima "ételevés" a használható fogalom.


Javaslom, mielőtt valami nagy hülyeséget leírsz, tisztázd magadban, hogy biztos van-e annak értelme.

2017. máj. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
21%

11.Hsz!


Tudomásom szerint,a rk.dogma szerint is 100%-ban ember,és 100%-ban Isten Jézus,s a Jézus testévé átlényegült ostya fogyasztása kannibalizmus.


Nem kértelek,hogy minősítsd az én hitemet.Azt,talén én jobban tudom.


Javaslom,hogy éjféltájban már ne írkálj,mert fáradt vagy hozzá!

2017. máj. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
66%

Jaj,nemár,hogy egy ilyen egyszerű kis kérdésnél is össze tudtok kapni...nem az volt a kérdés,hogy kinél van jobb és hitelesebb úrvacsora,hanem,hogy a Hitgyüliseknél van-e :D

Elnézést,hogy nem válaszoltam,csak megakadt a szemem,hogy még itt is elkezdenek versenyezni. :)

2017. máj. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
31%
Mint két harci kakas. :)
2017. máj. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 szp72 ***** válasza:
30%

@ Tudomásom szerint,a rk.dogma szerint is 100%-ban ember,és 100%-ban Isten Jézus,s a Jézus testévé átlényegült ostya fogyasztása kannibalizmus.


Igazad van, bizonyos értelkemben kannibalizmus, hiszen Krisztus testét valóban megesszük, a vérét valóban megisszuk. Ezt Jézus annyira határozottan állította, hogy a hallgatósága is megbotránkozott rajta:


"Erre vita támadt a zsidók közt: Hogy adhatja ez a testét eledelül? Jézus ezt mondta rá: Bizony, bizony, mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok a vérét, nem lesz élet bennetek. De aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, s feltámasztom az utolsó napon. A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital. ... Tanítványai közül, akik ezeket hallották, többen azt mondták: Kemény beszéd. Ki hallgatja? Jézus tudta, hogy tanítványai méltatlankodtak miatta, azért így szólt hozzájuk: Botránkoztok rajta? ... Ettől kezdve tanítványai közül sokan visszahúzódtak, s többé nem jártak vele. Jézus azért a tizenkettőhöz fordult: Ti is el akartok menni?" (Jn 6,52-67)


Azonban a kannibalizmus és a katolikus szertartás között van egy csöppnyi különbség. Krisztus testét és vérét a kenyér és a bor színeiben átlényegülve fogyasztjuk, nem pedig a maga eredeti külső formájában.


Egyébként a kannibalizmus oka általában nem a puszta éhség csillapítása, hanem az a meggyőződés, hogy a megevett ember életenergiái átszállnak a megevőkbe. Az ószövetségi időkben ez a nézet a vérre tevődött át, tehát a vér hordozza az élőlény életerejét és életenergiáit, tehát a vért kell meginni, hogy ahhoz hozzájussunk.


Az Ószövetségben ugye az ember áldozat eleve tilos volt, de az állatáldozat vérét sem szabadott elfogyasztani. Azzal, hogy a zsidók nem fogyasztották el a vért, vagyis megfosztották magukat a vérben lévő életerőtől, az Istentől való függőségüket ismerték el, aki minden élet(erő) forrása. Isten lemondok a vérben levő értékes életerőről, mert tőled várom, hogy adj nekem. Amikor Krisztus a saját vérét itatja, akkor nem kevesebbet állít, mint hogy az ő életereje Isten életerejével egyenlő.


Ne igyátok meg vért, hanem tőlem várjátok az életet! - mondta az Ószövetség Istene.

Igyátok meg a vérem, mert ez ad nektek életet! - mondja az Újszövetség Istene.

2017. máj. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
49%

15.Hsz!


Ha az általad leírtak helyénvalók lennének,miért CSAK a pap issza "Jézus vérét"?Nekik nem kell életerő?


Ahogyan Jézus nem birka,nem egy kő,nem víz,nem szőlőtő,nem kapu,ugyanúgy nem az a kovásztalan kenyér,amit tanítványainak nyújtott,s nem vér amit a pohárban nyújtott nekik.


Mindezek Őt jelképezik.

2017. máj. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
"Kösz" hogy "válaszoltatok" a kérdésre.
2017. máj. 7. 19:31
 18/23 szp72 ***** válasza:

@ Ahogyan Jézus nem birka,nem egy kő,nem víz,nem szőlőtő,nem kapu,ugyanúgy nem az a kovásztalan kenyér,amit tanítványainak nyújtott,s nem vér amit a pohárban nyújtott nekik.


Igen Jézus valóban sok mindenhez hasonlította magát. Azonban

amikor az ő testének és vérének fogyasztásáról beszél, kifejezetten hangsúlyozza, hogy azt szó szerint érinti:


Erre vita támadt a zsidók közt: Hogy adhatja ez a testét eledelül? Jézus ezt mondta rá: Bizony, bizony, mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok a vérét, nem lesz élet bennetek. De aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, s feltámasztom az utolsó napon. A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital. ... Tanítványai közül, akik ezeket hallották, többen azt mondták: Kemény beszéd. Ki hallgatja? Jézus tudta, hogy tanítványai méltatlankodtak miatta, azért így szólt hozzájuk: Botránkoztok rajta? ... Ettől kezdve tanítványai közül sokan visszahúzódtak, s többé nem jártak vele. Jézus azért a tizenkettőhöz fordult: Ti is el akartok menni?" (Jn 6,52-67)


A kérdésre - "Hogy adhatja ez a testét eledelül?" - csak annyit kellett volna válaszolnia: hát képletesen, azonban nem így válaszol, hanem a fenti megbotránkoztató módon.


@ Ha az általad leírtak helyénvalók lennének,miért CSAK a pap issza "Jézus vérét"?Nekik nem kell életerő?


A hívek is isszák csak ritkábban. Már kifejtettem, hogy ennek egészségügyi okai voltak. Továbbá Jézus arról beszél, hogy az élet kenyere, vagyis a teste fogyasztása önmagában is örök életet ad:


"Engem az élő Atya küldött, s általa élek. Így az is élni fog általam, aki engem eszik. Ez a mennyből alászállott kenyér nem olyan, mint az, amelyet atyáitok ettek és meghaltak. Aki ezt a kenyeret eszi, az örökké él." (Jn 6,57-58)

2017. máj. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

A kannibalizmusról meglehetősen helytálló írásokat lehet itt találni:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2017. máj. 8. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
90%
Meglep, hogy egyesek szó szerint értelmezik a teremtéstörténetet, vagy Ádám és Éva történetét, viszont a farizeusokhoz hasonlóan elvetik azt és megrökönyödnek rajta, amit az Élő Isten mondott saját szavával. Nem sugalmazottan, nem prófétán keresztül, hanem saját szavával.
2017. máj. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!