Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérhetem Jézust imában, hogy...

Kérhetem Jézust imában, hogy bocsássa meg bűneimet?

Figyelt kérdés

Mert a Jehova Tanúi szerint nem!

A Biblia szerint viszont pontosan Ő előtte fogunk állni és Ő fog ítéletet mondani.


2Tim 4:1

"Kérlek azért az Isten és Krisztus Jézus színe előtt, a ki ítélni fog élőket és holtakat az ő eljövetelekor és az ő országában."


Róm 14:10

"... Hiszen mindnyájan oda állunk majd a Krisztus ítélőszéke elé."


Az Ortodox hívek között nagyon "népszerű" a /Jézus ima/ aminek a legrövidebb alakja a következő;


"Uram(Jézus)könyörülj rajtam bűnösön!"

Tehát akkor Tanúk ha azt mondom, hogy /Uram ments meg és könyörülj rajtam!/ bálvány imádást követek el?

Én sokat szoktam a Jézus imát mondani mert már az életem része. Csakhogy itt olvasgatva láttam,hogy miként állnak a Tanúk Jézushoz egy kicsit bánkódni kezdtem ezek az emberek miatt,hogy ennyire idegenkednek az Úrtól.

De nem igazán szeretném ezt elhinni mert egy nap úgyis Ő előtte fogunk térdelni, akkor nem jobb inkább most lerendezni Vele ezt a problémát és elfogadni Őt és megtisztelni Őt ugyan úgy imában mint az Atyát?

Ha valakit érdekel a /Jézus ima/ bővebben itt: [link] olvashat és többet megtudhat róla.



2017. máj. 7. 17:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Természetesen kérheted Jézust imában, hogy bocsássa meg bűneidet!...sőt,nincs is más lény a világon,aki erre hivatott,rajta kívül.(Természetesen nem szabad elhanyagolni azt az embert sem a bocsánatkérésben,aki ellen vétettél,hisz úgy hiteltelen az imád.)


Sem ember,sem angyal,sem élő,sem hulla nem jogos erre,csakis Jézus!


Nincs más közvetítő Isten,és ember közt más,csak mennyei Főpapunk,Jézus!

2017. máj. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 KZitus ***** válasza:

Szia


Azt írtad, nem válaszoltam a kérdésedre:-)

Akkor most megtenném:-)

:

Persze, kérheted krisztust, hogy bocsássa meg a bűneidet! Miért ne tehetnéd? A kérdés az, hogy meghallgatja-e?

A válaszom feljebb leírtam.

2017. máj. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Szia Kzitus! :)


Na ez már egészen jól hangzott!

Köszönöm az őszinteséged! :)


És azt,hogy meghallgatja e vagy sem azt bízd csak Rá...

2017. máj. 8. 20:26
 14/15 anonim ***** válasza:

Persze!

Sőt ajánlott is!!

2017. máj. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az igazi megbocsátás, bűnbocsánat és kegyelembe fogadás Jézus kezében van, csak neki van rá hatalma.


Ő benne, az Ő személyeben Isten testet öltött és e testben megpróbáltatott és megkísértetett mindenben.


Ezért is ítélhet igazságosan az emberek felett. Ha Isten nem lett volna emberré, nem öltött volna emberi testet, akkor az ítéletei sem lehetnének igazságosak az ember felett.


1Tim.3,16.És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.

2017. máj. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!