Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi értelme volt Jézus kereszth...

Mi értelme volt Jézus kereszthalálának, ha az emberek még mindig bűnösök és szenvedést okoznak egymásnak?

Figyelt kérdés

Az embereknek volt esélyük,hogy megváltást nyerjenek Jézus önfeláldozásával,de ehelyett mélyebbre süllyedtek.

Jézus Krisztus halála és csodatételei mind hiábavalók voltak,az emberek nem érdemlik meg.



2017. máj. 9. 22:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Nem a bűnöktől, hanem a butaságtól és a sötétségtől váltott meg bennünket Jézus"


Erről tudnál valami forrást adni? Kíváncsi vagyok, honnan szeditek ezeket. Előre is köszi

2017. máj. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Kérdező, ez egy általánosítás.

Lehet, hogy a többség nem a helyes utat járja, de én ismerek olyan mélyen vallásos embereket, atyákat, szerzeteseket, akikért már alapból nem volt fölösleges a kereszthalál és ki tudja, lehet, hogy a bűnösök is megtérnek, mert megtérhetnek. Én nem tudom melyik oldalhoz tartozom, de ítélkezni szerencsére nem nekem kell.

Valóban, mint már írták, ez egy lehetőség, élni kell vele, semmiképpen sem értelmetlen.

2017. máj. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

##11


Jézus FÉNYNEK jött ebbe a sötét és szomorú világba, hogy mindazok akik befogadják a FÉNYT ne járjanak sötétségben, hogy befogadva Isten gyermekeivé váljanak.


János1.9. Az igazi fény már eljött a világba és fénybe borított minden embert.

János1.10. A világban volt és a világ általa (Rajta keresztül) lett, de a világ Őt nem ismerte (fel).

János1.11. A sajátjába jött, de az övéi nem fogadták be Őt,

?János1.12. de akik befogadták Őt, azoknak hatalmat adott, hogy Isten gyermekeivé legyenek, azok, akik az Ő nevében hisznek,



10#


Az idézetedet Szent Pál mondta és nem Jézus, ne keverd össze a dolgokat.


A Szentírásban rangsorolni kell!


Csak azokban a sorokban él a Szentlélek lángja, amelyek hozzáigazíthatók az Evangéliumokhoz!

A keresztények közötti meg nem értés egyik legsúlyosabb forrása az, hogy nem az evangéliumokhoz igazítják a Biblia többi részét, hanem azonos szintűnek tartják minden sorát. Pedig könnyen belátható, hogy így a Bibliából mindent ki lehet olvasni, és az ellenkezőjét is! Tehát így -olvasva és értelmezve- érdemben használhatatlan, ha nem rangsorolnak benne!

A döntő mindig az, hogy Jézus mit mondott és tanított, Szent Pált pedig ennek FÉNYÉBEN szabadna csak értelmezni, nem pedig Jézus tanítását -nem oda illő- idézetekkel félre vinni.

2017. máj. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Mi értelme volt Jézus kereszthalálának, ha az emberek még mindig bűnösök és szenvedést okoznak egymásnak?"


Nos amíg világ a világ az ember mindig is halandó volt. Minden korban megvoltak a megtérő, újjászülető hívő keresztények. Ha veszünk egy ember öltőt akkor azt tudnánk mondani, hogy ezerből 10 Krisztusé. Aztán jön a következő generáció és ismét azt mondhatjuk, hogy ebben a korszakban ezerből 10 Jézus Krisztusé. Tehát minden korszaknak megvan a maga igaz megtérője. A gond és a probléma majd akkor lesz, amikor már nem lesznek igazhitű megtérők, mert mindenki hamisságban és félrevezetésben él az Antikrisztus idején. Akkor jön majd el (vissza) Jézus!!!

2017. máj. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!