Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet-e Istennél reklamálni a...

Lehet-e Istennél reklamálni a teremtés miatt?

Figyelt kérdés

2017. máj. 10. 16:17
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
És a szavatossággal mi a helyzet?
2017. máj. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Ozcar ***** válasza:
Miért, mi nem tetszik?
2017. máj. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Lehet. Majd ítéletkor megteheted:) Lesz sírás és csodálkozás, mikor belátod a dolgokat ...
2017. máj. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lenne leírni, hogy mi tetszik:

az, hogy egyáltalán létezik a világunk. Ha ez teremtett, akkor ez 0. próbálkozásnak még talán elmegy - de sürgősen javítani kellene!


Itt érdemes olvasgatni:

[link]

2017. máj. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 Ozcar ***** válasza:

14-es:


Nem vagy tisztában a mostani földi élet értelmével és a bűn létrejöttének következményével.

Ma a bűn következményét látod a világban és, ha nem lenne Isten, ennél sokkal nyomorúságosabbak lennének a körülmények.

Az életünknek nem az a lényege, hogy a boldogságot kutassuk meg a pénzt, hanem Istennek a megismerése és a hit megtartása. Ha ezt elérjük, akkor lesz csak meg az az ajándék, amit majd az újjá teremtett Földön boldog életnek tudunk nevezni. Ott nem lesz panaszkodás és reklamáció. Tehát a jelenlegi világunk csak egy silány átmeneti időszak. Ne ebbe tervezzük a jövőnket, hanem ebben csak Istent keressük.

2017. máj. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

"Ma a bűn következményét látod a világban"

1: Kinek a bűne? NEM, NEM Ádáméké. Gondolkozz kicsit.

2: KI hozta a bűnt a világba? KI teremtette? Ezen is gondolkozz el.


"ha nem lenne Isten, ennél sokkal nyomorúságosabbak lennének a körülmények."

Na, álljunk csak meg!

Mit jelent az, hogy "nem lenne"?

Megteremtette a világot, aztán magára hagyta volna?

Akkor SOKKAL jobbak lennének a körülmények! Megint csak jó lenne, ha gondolkoznál ezen egy csöppet, hogy miért.


Ha viszont eleve nem létezik az isten, hanem a világunk magától alakult ki, akkor meg pont ilyenek a körülmények, és MI tudunk csak ezen változtatni - vagy egy kozmikus katasztrófa, ha bután kivárjuk.

2017. máj. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Ozcar ***** válasza:
Én ezen már sokat gondolkoztam.....
2017. máj. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Mire jutottál?

És mire jutottál azzal, amit kérdeztem?

Csak röviden.

2017. máj. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Ozcar ***** válasza:

Én úgy látom, ahogy leírtam az első hozzászólásban.


Kinek a bűne? Azt mondod nem Ádámé. Bár valóban Sátántól ered, Ádám is bűnbe esett és ő végett lett bűnös ez a világ. Ha Sátán nem tudta volna bűnbe ejteni az emberpárt, akkor még mindig paradicsomi állapot lenne. Jézus is azt mondta, hogy egy emberen keresztül jött a bűn a világba. ( 1Kor 15:21, Rom 5:12, Rom 5:19 )

Ezzel az első két kérdésedre válaszoltam.


Isten megteremtett egy bűn nélküli világegyetemet a mennyországgal együtt. De mivel nem robot teremtményeket alkotott, hanem gondolkodó lényeket önálló véleménnyel és akarattal, ezért számára várható volt, hogy valaki majd ellenszegül. Ennek be kellett következnie, tudta, hogy így lesz. Meg is történt, Sátán személyében.

Isten hagyja, hogy a bűn a világtörténelmen végigvonuljon addig, amíg eljön az ideje a bűn és a gonoszság pusztulásának. Így mindenki tudni fogja majd az üdvözültek közül, hogy mi a bűn következménye és tudni fogják azt is, hogy nincs értelme újból ellenszegülni.

Addig nekünk meg az a dolgunk, hogy Istent megismerjük és hitben éljünk.

2017. máj. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

"Bár valóban Sátántól ered, Ádám is bűnbe esett és ő végett lett bűnös ez a világ."

Ez nem igaz. Ugye elfelejted, hogy a sátán MINDENKÉPPEN rosszat akart elkövetni? Maga mellé állította az angyalok harmadát. Na, EZ aztán tényleg tudatos és szándékos bűn.

Ádámék nem szándékosan tették, amit tettek.


"Ha Sátán nem tudta volna bűnbe ejteni az emberpárt, akkor még mindig paradicsomi állapot lenne."

Ugye ezt te se gondolod komolyan? Olyan hatalmas háború volt a mennyekben, hogy csak úgy zengett! Ez neked a paradicsomi állapot?


"Jézus is azt mondta, hogy egy emberen keresztül jött a bűn a világba."

Vagy ezt adták a szájába. Jézus aztán tényleg tudta azt, amit fenn mondtam!


"Isten megteremtett egy bűn nélküli világegyetemet a mennyországgal együtt."

Na, állj!

1: A világunkban jelenleg CSAK az van, amit az isten teremtett. Ezt nem én mondom, hanem a hívők.

2: A bűn lehetőségét is ő teremtette meg. Ezt szintén a hívők mondják.

Ezek után miért csodálkozol?

Vagy te teremtenél olyat, amit aztán nem akarsz használni?

2017. máj. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!