Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet-e Istennél reklamálni a...

Lehet-e Istennél reklamálni a teremtés miatt?

Figyelt kérdés

2017. máj. 10. 16:17
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Isten,valóban bűnre(lázadásra) képesre alkotta teremtményeit.Ezt úgy nevezzük,hogy"Szabadakarat".


Isten jelleméből,-a szeretetből-természetszerűen következik,hogy az örökkévalóságon keresztül fenntartja az értelmes teremtményei szabadakaratát.

2017. máj. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Ozcar ***** válasza:

20-as válaszra:


Sátán azután akart rosszat elkövetni, hogy bűnössé vált. Előtte ő is pozitív személy volt, az angyalok egyik legnagyobbika, aki Isten iránt érzett irigysége és hiúsága miatt szegült ellene. Csak ezután állította maga mellé az angyalok harmadát és ezután sikerült az emberpárt is bűnbe ejteni. Természetesen ezt tudatosan tette mind Sátán, efelől semmi kétségem.



"Olyan hatalmas háború volt a mennyekben, hogy csak úgy zengett! Ez neked a paradicsomi állapot? "


Gondolom a mennyben előbb elkezdődött a háború és utána jött a Földre is Sátán kísérteni. De ha Ádámék nem ettek volna a gyümölcsből, akkor nyilván megmaradt volna a földi paradicsomi állapot, hisz ha az emberpár engedelmeskedik, akkor miért engedte volna Isten, hogy a Föld is háború színterévé váljon.



"Vagy ezt adták a szájába. Jézus aztán tényleg tudta azt, amit fenn mondtam!"


Csak nem gondolod, hogy Jézusnak és Pálnak bármit is a szájába adtak volna. Olvasd el a bibliai hivatkozásokat amit írtam. Pál apostol több helyen említi, hogy egy ember által jött a világba a bűn.



"1: A világunkban jelenleg CSAK az van, amit az isten teremtett. Ezt nem én mondom, hanem a hívők. "


Amit Isten teremtett, vagy engedett, hogy létrejöjjön. A kettő nem ugyanaz. Sátán is sok mindent teremtett, pl a bűnt.



"2: A bűn lehetőségét is ő teremtette meg. Ezt szintén a hívők mondják."

Ezzel egyetértek, valóban meghagyta a bűnnek a lehetőségét, és azért adta a két tiltott fát is az embernek, hogy azon vétkezzen, ha már vétkezni akar. De az embernek meg volt a lehetősége, hogy ne vétkezzen. Az ember képes Sátánnak ellenállni, ha elég erős, máskülönben nem lehetne megtérni sem.



"Vagy te teremtenél olyat, amit aztán nem akarsz használni?"

Isten nem a bűnt teremtette, és nem is akarta, hogy bekövetkezzen, de tudta azt, hogy be fog, mert ez következik a szabad akaratunk miatt. De ennek csak egyszer kell megtörténnie, mert a bűn pusztulása után nem fog újra bekövetkezni, mivel az üdvözültek láthatják majd az eredményét, és láthatják, hogy nincs értelme ellenszegülni újból Isten hatalmának és személyének.

Isten nem akarta, hogy a bűn létrejöjjön, hisz az embernek is azt mondta, hogy arról a fáról nem ehetsz, mert meghalsz. De mégis evett, és ezért kell most mindenkinek a halált várnia és szenvednie, balesetben, betegségben ebben a bűnös világban, ami az első emberpár vétke miatt sújtja a Földet, akik Sátán kísértése miatt esten bűnbe. Én elhiszem, hogy Ádámék nem ezt akarták, de mégis megtörtént a baj. Nem voltak elég erősek. De ha nem ők lettek volna az elsők, akkor lehet, hogy a gyerekei, vagy az unokái. De tény, hogy a paradicsomi állapot addig állt volna fent a Földön, amíg az ember először el nem bukik.

2017. máj. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

"az örökkévalóságon keresztül fenntartja az értelmes teremtményei szabadakaratát."

Tehát akkor a mennyekben is ez lesz majd?

Vagyis ott is lehetnek majd lázadások, az örökkévalóságig?

2017. máj. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

23.Hsz!


Elméletileg lehetséges.

Gyakorlatilag,a világegyetem minden értelmes lénye meggyőződhetett Isten jelleme lényegéről,a szeretetéről,illetve a lázadás mibenlétéről,ami értelmetlenné teszi a lázadást.


Az első lázadáskor,a világegyetem nem ismerte a hazugság,félrevezetés,gonoszság fogalmát,s így sokakat becsaphatott Lucifer.


Isten jósága,igazságossága,végtelen szeretete minden kétséget kizáróan bizonyítást nyert Fián keresztül,az örökkévalóságra.


Bár lehetne ismét lázadás,az soha többé nem fog előfordulni.

2017. máj. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

A Paradicsom olyan unalmas lenne, hogy muszáj lenne bűnbe esni.


Ha én világot teremtenék, nem lenne szükségem olyan teremtményekre, akik csak azzal foglalkoznak, hogy imádjanak engem. Annak nincs értelme.

2017. máj. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
88%
Gyerekkoromban sokat jártam templomba, lévén, hogy a nyarakat mindig az erősen vallásos nagyszüleimnél töltöttem, vidéken. Emlékeim szerint azonban nem volt a templomban panaszkönyv. A plébivel meg hiába akartam megbeszélni az engem érdeklő kérdéseket, csak az "istent hinni kell, fiam, nem megérteni" válaszokat kaptam.
2017. máj. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
A hinduk úgy tartják, hogy a lélek, mielött leszületik a földre a saját sorsát maga tervezi meg, a végén Isten csak rábólint. Virtuálisan egyszer végigjátsza, majd ha okés akkor jöhet a születés. Magyarán a saját sorsodért saját magad vagy felelős, TE választottad, hogy miért az már más kérdés, de alapvetően ennyi.
2017. máj. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
89%

Reklamálás... Reklamált korábban Lucifer is, le is taszajtották érte odafentről egy bentlakásos pincebarlangba. Most nézd meg a szerencsétlen Küsmödijét,

hogy mire ment vele... :)


>Isten megteremtett egy bűn nélküli világegyetemet a >mennyországgal együtt. De mivel nem robot teremtményeket >alkotott, hanem gondolkodó lényeket önálló véleménnyel

>és


Valami alapvető logikai bukfenc van számomra ebben;

A szabad akarat abszolút értelemben nem szabad, hanem az adott rendszer határain belül mindig szükségképpen korlátos. Ha lenne a teológiai értelemben vett szabad akarat, akkor mindenki isteni hatalommal bírna. És nem így van, ráadásul itt a földi életünkben is szabályok, fizikai, biológiai, társadalmi, jogi, stb. halmaza korlátoz bennünket és szorít határok közé. A döntéseink minden esetben kényszerpályán mozognak, - egy véges halmazból választhatunk alternatívákat, erőteljes presszió mellett. Egyáltalán nem vagyunk még ebben sem "szabadok", a szabadság érzése puszta illúzió.

Azután ott a sors könyve. Hogy lehetne szabad akaratunk, ha jövőnk meg van írva? Egyik kizárja a másikat.


Nem lehet valami eredendően bűn nélküli, ha már Lucifer bűnt volt képes elkövetni. Kivéve akkor, ha a teljes világegyetemet nem egyedül Isten teremtette, vagy nem a semmiből, hanem adott tulajdonságú, azaz számára is bizonyos mértékben megváltoztathatatlan alapjellemzőkkel bíró "anyag" (nyilván nem kizárólag a fizikai térre, kitöltőjére és alkotóelemeire gondolok) felhasználásával teremtette. Mert ez esetben valami/valaki hozzáadhatta (nyilván sok más mellett) az eredendő bűnt.


A bűn maga nem keletkezhetett a semmiből, valaminek tartalmaznia kellett azt, vagy legalábbis annak magvát. Ilyen értelemben a "szabad akarat" tartalmazza pl. a bűnt is. Ha viszont tartalmazza, akkor a bűnt is Isten teremtette.


Teremthetett volna Isten olyan rendszert is, ahol a bűnt kiveszi, így a "szabad akarat" a benne élőknek továbbra is érvényes marad, azonban az érvényességi halmaz mégis bűnmentes.


Számomra érdekes, hogy ez vajon hiba, netán szándékosság volt, vagy egyik sem, pusztán a probléma felvetése helytelen következtetés a teológiától - azaz az egész eredendő bűn kérdésköre tulajdonképpen értelmetlen, az emberi tudat korlátoltságának megnyilvánulása volna?

2017. máj. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Ozcar ***** válasza:

28-as válaszra.


Egyetértek veled a szabad akarat korlátozásaiban, ami a világban lévő politikai, társadalmi stb korlátokat illeti.

Szabad akarat csupán annyit jelent, hogy választhattak a teremtmények két dolog felől: Istent akarják követni, vagy ellene szegülnek. Ennyit jelent, nem többet. Ebben volt szabadsága dönteni az embernek.

A sors könyvét nem tudom hova tenni, nem hiszek abban, hogy előre meg lenne írva. Abban hiszek, hogy Isten mindent tud előre, de az, hogy mi történik majd a halálunk után velünk, az a mostani saját döntésünkön múlik, azon, hogyan reagálunk történésekre, hogyan viszonyulunk Istenhez.


"Teremthetett volna Isten olyan rendszert is, ahol a bűnt kiveszi, így a "szabad akarat" a benne élőknek továbbra is érvényes marad, azonban az érvényességi halmaz mégis bűnmentes. "


Isten a szeretetre alapozta a teremtést és a teremtett lények személyiségét. Így tartotta tökéletesnek. Nekünk ezt nincs jogunk felülbírálni, számára így volt rendben. Szeretet kifejezésnek viszont akkor van értelme, ha létezik annak ellentét párja is.

2017. máj. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
90%
Folytatva az előzőeket az is érdekes, hogy mit nevezünk bűnnek. Mindig az adott társadalom érdekei mentén született erkölcsi szabályok döntik el, hogy az egyén valamelyik tette milyen előjellel lesz megítélve.
2017. máj. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!