Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a démonok jót akarnak a...

Ha a démonok jót akarnak a sátánista nézetek szerint, akkor mi a démoni megszállottság?

Figyelt kérdés

Nem vagyok annyira jártas a témában, de azt hiszem a spirituális sátánizmusban a démonok eredetileg istenek voltak, akik az embereket is isteni szintre akarják emelni. De itt jön a képbe az, hogy a démonok akkor miért szállnak meg embereket és kergetik őket az őrületbe/tesznek velük rossz dolgokat?


Nem kellenek az ateista válaszok. Az, hogy hiszek vagy sem már én dolgom. :D



2017. máj. 11. 17:27
 1/10 anonim válasza:
18%
Már ősidők óta nem "száltak" meg senkit szóval teljesen mindegy. Amúgymeg mégis milyen választ akarsz erre a kérdésre?
2017. máj. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Ne dőlj be annak, hogy "jót akarnak"!

A démonok soha nem akarnak jót.

Nem voltak soha Istenek angyalok voltak akik fel lázadtak Isten ellen Sátán vezetésével.


Itt olvashatsz Énokh könyvében róluk;


[link]


Nem mindenki hisz ebben kedves kérdező addig amíg nem szembesül egy ilyen esettel.

De az amit írsz egy reális és mindennapi tény, csak persze ez nem olyan dolog amit szétkürtölnek.

Isten óvjon mindenkit tőlük legyen az akár hívő akár ateista!

2017. máj. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2017. máj. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

A démonok mindig is istenek voltak, és azok is, és azok is maradnak. A "démon" megnevezést a beteg judeo-keresztények aggatták rájuk, akik nem tudták értelmezni az európai vallásainkat anélkül, hogy a marhaságaikat bele ne vonnák.


A görögök "daimón"-ja (ami pozitív jelentésű) egy test nélküli intelligenciára utal. A démon pedig a zsidó-keresztények sivatagi "rossz szelleme", ami "rossz dolgokra" veszi rá az embereket. Mondjuk arra, hogy ne imádkozzanak a zsidó istenükhöz.


"Démonok" sosem szállnak meg embereket. Miért tennék? Miért gondolják azt a beteg keresztények, hogy a "démonoknak" éppen az ő bigott, szerencsétlen, értelmileg korlátolt elméjük kellene?


Ha pedig démonok csak úgy megszállogatnak embereket, akkor vajon miért áldozunk annyi energiát mondjuk egy invokációra?

____________


Röviden: a keresztényeknek, muszlimoknak meg zsidóknak továbbra is fogalma sincsen miről beszélnek, és megfélemlítéssel a hatalmuk alá akarnak hajtani akaratgyenge és tudatlan embereket - mint amilyen az ő többségük is.


Ennyiről van szó.

2017. máj. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4: Érdekes volt a válaszod, pont ilyesmiről olvastam én is. Csak nem tudom, hogy mi is az a démoni megszállottság, amiről a keresztények beszélnek. Létezik valami másféle lény, amire a keresztények aggatták rá a démon nevet, hogy az emberek átpártoljanak a pogány vallásokról a kereszténységre?
2017. máj. 11. 18:26
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem létezik. A keresztények arra használták a megnevezést, hogy kiirtsák az őseinket. Ennyi.


Azt nyilván tudod, hogy mind az iszlám, mind a kereszténység a régi zsidó vallásból származik. Ezek a zsidók, akik az ószövetséget a suméroktól lopták, lényegében megfordították az egészet, de nem azt mondták, hogy más istenek nem léteznek, csak az övéké, hanem azt, hogy minden más isten gonosz, csak az övék nem.


A kereszténység és az összes ábrahámitia vallás (és a kommunizmus, meg a mai liberalizmus is) a morális abszolutizmusra épül, ezért nem engedhetik meg az agyhalott követőiknek a kételkedést, vagy mérlegelést: minden, ami nem ők, az gonosz és el kell pusztítani. Miért? Mert Isten azt akarta, és az istenük a morális absolutizmusuk alapja (hiszen ő abszolút jó és tökéletes, ugyebár).


Cseréld le pontosan ugyanebben a képletben "Istent" a kommunizmusra vagy liberalizmusra, és megkapod a mai liberalisták világképét. Ráadásul a célja is ugyanaz mindháromnak (hiszen valójában eggyek, és egy néptől származnak): elpusztítani az európai embert.



Talán még annyit, hogy amit a keresztények "démonnak" neveznek, azok a mi isteneink, ellenben az ő elmebeteg pszichopata istenük, illetve az angyalaik ténylegesen, a keresztény értelemben talán démonnak nevezhetőek a mi európai szempontunkból.


Egy másik pont, ettől teljesen függetlenül: ugyanakkor azt sem hiszem, hogy minden egyes spirituális lény csak és kizárólag pozitív lenne. Nyilván számunkra, európaiak számára, a pogány isteneink mind pozitívak.

2017. máj. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Még valami:


A démoni megszállottság lehet például valamilyen mentális betegség, valamilyen rossz szokás, erkölcstelenség a keresztények szerint (hiszen azért ne felejtsük el, hogy a nagy "keresztény moralitás" és "erkölcs" valójában szinte egy az egyben pogány, legjobb példa erre a sztoicizmus ellopása).


Ez a koncepció, hogy egy rossz akaratú spirituális lény befolyásol egy embert, megtalálható a Skandináv mitológiában. Ettin-eknek nevezik őket; ők rossz akaratú szellemek, akik ráveszik az embereket a rossz szokásokra, mondjuk falánkságra, lustaságra, tétovázásra, és hasonló dolgokra. Nem "gonoszak", hanem inkább "csínytevők".


Például, ha Thórr az akaraterőnek feleltethető meg, akkor az ő ellentétpárja nyilván az akaratgyengeség, rabszolgalelkűség lenne.


Ha Ódinn a tudás és inspiráció, akkor az ellentéte a lustaság és tudatlanság.


Etc.


Habár, én nem Sátánista vagyok, hanem hellén-skandináv pogány. Elképzelhető, hogy másoknak a JoS körökből más erről a véleményük, de az nem igazán érdekel; az én hitem nem 5-10 éves, és nem nevezem sem Sátánnak Ódinn-t, sem démonnak a többi istenemet, mert feleslegesnek tartom.

(Habár elismerem, keresztényeket idegesíteni kiváló). :)

2017. máj. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon jól összefoglaltad! :)

Azt esetleg megkérdezhetem, hogy hol szoktál ilyesmikről olvasgatni? Mert az egyetlen ilyen oldal, amit találtam pont a JoS. (Nem feltétlen sátánista oldalra gondolok, nem vagyok sátánista én sem, csak érdekel mindenféle vallás téma.)

2017. máj. 11. 22:25
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

A JoS oldalai jók, legalábbis, amit én olvastam. Annyi a különbség, hogy én nem Sátánnak és a démonjainak nevezem az isteneimet, hanem az eredeti nevükön, illetve, hogy nem használom az ő rituáléikat, hanem vagy megtervezem a sajátomat, vagy az ősieket használom.


Őszintén szólva, a tudásom a témában elég sok forrásból származik, sokra már nem is emlékszem, csak a konklúziómra. Amit mindenképpen ajánlanék, az Varg Vikernes csatornája és könyvei:


https://www.youtube.com/user/ThuleanPerspective/videos


Illetve az általa és a felesége által készített dokumentumfilm a medve-kultuszról:


[link]


Illetve, a csatorna, amire az előbbi film fel van töltve (pl. rengeteg pogány ünnep magyarázata fent van).


Hm, még egy másik, okkultizmusról általában:


https://www.youtube.com/playlist?list=PLe6Bc4vsmzwLiFQv1eh8o..


(Styx más álláspontjaival néhány esetben vitába szállnék, de alapvetően egy kiváló elmének tartom. :) )


Aztán ott van még Guido Von List, Miguel Serrano, Julius Evola... Az okkultizmus nagy része inkább csak filozófia, egy másik része pszichológia, és az alkímiával és egyebekkel bekapcsolódik néhány proto-tudomány.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2017. máj. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ősidők óta nem szálltak meg senkit? Bocs, volt részem szellemi és démoni megszállásban is. Úgyszólván gyorsan és segítség nélkül kerültem a spiritualitásba, ami ördögpajtinak nem tetszett. Ugyan nehezen tudnám ezt bebizonyítani, de az ősidős buta dumára sincs magyarázat.l
2018. okt. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!