Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények szerint miért...

A keresztények szerint miért nincs lelke az állatoknak?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm keresztény, és beszélgettünk a vallásáról. Engem az állatok érdekelnek, hogy hogy tekintenek rájuk. Azt mondta, hogy alsóbbrendű lény, kevesebbet ér, mint egy ember. Megkérdeztem miért, hiszen az állat is ér és úgy tudtam, minden életet tisztelnek. Erre azt válaszolta, hogy az ember és az állat között az a különbség, hogy az embernek van lelke. Ezt sem értette, visszakérdeztem, hogy mitől van az embernek lelke és az állatnak mitől nincs? Hisz ugyan úgy tud érezni, boldog, szomorú, vagy dühös lenni, tud gondolkozni és életjelenségei is vannak. De erre már nem tudta a választ. Szóval, akkor ez hogy van?

2017. jún. 3. 11:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"A keresztények szerint miért nincs lelke az állatoknak?"


Furcsa, hisz a Biblia írja, hogy az állatoknak is van lelkük. Persze nem mindegyiknek. Az 1 Mózes 7 alapján pl. a rovaroknak nincs lelkük, de azoknak, akiket például a hajóra vitt, van

2017. jún. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem olvastam el a válaszokat, lehet hogy semmi újat nem mondott...


Isten az embernek adta a Földet, tehát keresztyén szemszögből is a mi feladatunk hogy vigyázzunk rá, ideértve az állatokat is.


Ami az embert az állattól megkülönbözteti az, hogy a Biblia csak az emberről írja azt hogy "a saját képmására teremtette". Ez azt jelenti hogy van lelkünk, nincs "megállj" a halál után, és van felelősségünk, mert lelkiismeretünk szerint (még ha soha nem láttál Bibliát közelről se) is tudjuk hogy mi a "jó" és mi a "rossz".


Tehát az állat nem egyenrangú az emberrel, az ember meg nem egyenrangú Istennel. Csak egy másik ember egyenrangú veled, tehát őt se taposd el.

2017. jún. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
21%

Az állatok is lelkek.

Ugyan is sem az ember sem az állat nem kapott a testétől független életet, és nem is az élteti.


Ugyan is ugyan az a szellem, vagy is éltető erő van bennük, mint az emberekben.

A különbség annyi, hogy az embernek ígért örök életet a Teremtő.

Most a bűn bejövetele miatt mind az ember mind az állat megszűnik létezni, s a különbség annyi, hogy az ember lehetőséget kap a Teremtőjétől hogy újra élhet, ha arra érdemes.

2017. jún. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Nem vagyok mélyen vallásos, de abban hiszek, hogy létezik egy Isten, aki teremtett, ki megóv minket. Szerintem a legicipicibb bogárnak is van lelke. Tudatosan nem, de valahogy mégiscsak tud gondolkozni.


Azt például tudjuk, hogy a mókus is tudja, hogy a felhalmozott táplálékot majd meg fogja enni, csak nem így gondol rá, hogy: " Ez lesz a vacsora jövő héten kedd este."


Ha értitek, mire gondolok. Én keresztény vagyok, de van amivel nem értek egyet. Például ezzel a kérdéssel. Van egy kutyusom, akit imádok, és ha belenézek a szemébe, az olyan, mintha nem is evilági lenne. Az állatok közelebb állnak Istenhez, mint mi. Tisztábbak, bűntelenebbek, pont azért, mert nem tudnak tudatosan gondolkozni. :)


De ez jól is van így. Szerintem erről mindenkinek más a véleménye.

2017. júl. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!