Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Aki metált...

Keresztények! Aki metált hallgat, szerintetek pokolra jut?

Figyelt kérdés

És mitől olyan gonosz a metál? Ha valaki hallgatja, az kevésbé számít kereszténynek, mint akik nem?

(Nem magamról beszélek, én nem vagyok vallásos, de ez érdekelt)



2017. jún. 4. 18:37
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
88%

#10, de én ezt nem értem. Egy Istenhez megtért ember miért ne hallgathatna metált, pláne keresztény metált. Ha a dal Isten dicsőségét hirdeti, mi vele a gond? Ez egy emberek által kitalált stílus, csakúgy, mint a hagyományos, régi zenei stílusok.

Én tudok olyan papról, aki metált hallgat, úgy gondolod, ő sem ismeri Isten szeretetét?

2017. jún. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
5%

A metál zene eredete:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


A lényeg, hogy nincsenek keresztény gyökerei a Metal-nak. Nem istentől ered, hanem hitetlen lázadó testi gerjedelemből.


Gondolod, akiben Krisztus lakik és megismerte az Élő Isten megbocsátását, kegyelmét és szeretetét, az alázatot, a szelídséget, stb. az képes ilyen stílust képviselni és gyakorolni Isten nevében?


Ez pont olyan, mint amikor valaki hangoztatja, hogy ő keresztény hívő és közben teletetováltatja a testét.

2017. jún. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim válasza:
100%
Kedves előttem válaszoló. Akkor mosr ha nekem vannak tetoválásaim akkor nem lehetek hívő?
2017. jún. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
#12, ha van egy pillangós tetoválás a bokámon, én most rossz ember vagyok? Ezen fog múlni az üdvösségem?
2017. jún. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

A metál,egy "zenei"stílus,aminek nem sok köze van Krisztus követéséhez.


Nincs olyan zenei stílus,ami önmagában megítélhető,különösen azért,mert minden emberre más hatással van minden zenei stílus.(Gondold meg,milyen hatással van,egy bantura GF Handel, Messiás című oratóriuma,és milyennel rám,akit szintén nem ismersz!)

2017. jún. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem elég nagy hülyeség zenei ízlés alapján ítélkezni. Én speciel nem bírom a metál zenét, de ettől aki keresztény létére hallgatni szeretné, miért ne tehetné meg. Nem lesz tőle se rosszabb, se jobb.

Csak az olyan zene problémás, ami szövegében istenkáromló és/vagy az ördögöt dicsőítő, de reményeim szerint ilyen alávalóan gyalázatos ordenáré nem sok lehet.

2017. jún. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 Tom Benko ***** válasza:
@16: Egész műfaj van ilyen...
2017. jún. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 Tom Benko ***** válasza:
93%
@szaja: Hajjaj, akkor viszont egyetlen művészeti ág sem keresztényi. Ennyire szűklátókörűen, diszkriminatívan még keresztény embert nem hallottam megnyilatkozni.
2017. jún. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
0%

Úgy látom félreértettetek vagy egyáltalán nem értettetek.


Azt Írtam, aki Krisztusban van és akiben Krisztus lakik az Ő kegyelmének Szent Szelleme által és megismerte az Élő Istent, az 100%, hogy nem fog metált hallgatni és nem fogja tetováltatni a testét.


Nos, ha valaki ezeket műveli, az nem Ismerte meg az Élő Istent, sem az Ő igazságát, sem az Ő kegyelmét, irgalmát, megbocsátását. Röviden ennyi. Elég egyértelmű. A cselekedetek önmagukért beszélnek és tesznek bizonyságot lelki és szellemi állapotunkról és hovatartozásunkról.

2017. jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
82%

#19

Teljesen egyetértek minden egyes szóval.


Aki Krisztusban él, csak orgonát (orognával kísért éneket) hallgat vagy gregorián dallamokat.

2017. jún. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!