Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teológiai szempontból elítélen...

Teológiai szempontból elítélendő, "baj", ha én katolikusként elmegyek egy református misére?

Figyelt kérdés
Fiatal lány vagyok,nem igazán nevelkedtem vallásos nézetű családban, de katolikusok vagyunk. Nem vagyok megkeresztelve,elsőáldozva,templomba is csak ritkán jártam és járok,misére még ritkábban,de van hogy úgy be szoktam ülni kicsit elmélyülni illetve ha történik esetleg valami jó velem,akkor egy miatyánkkal megköszönöm úgymond,ha valami rossz vagy nehéz helyzet,akkor pedig segítségért imádkozom. Szóval így a saját kis jóérzésem szerint művelem ezt a dolgot,de nem vagyok komolyan vallásos. A barátom református,ő szintén így van,viszont ő azért gyakrabban jár templomba és most a napokban is szeretne elmenni majd misére. Baj az,ha én katolikusként elkísérem őt vagy ez felvet vallási szempontból bármilyen problémát?
2017. jún. 8. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, menj nyugodtan.
2017. jún. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ott Istentiszteletnek hívják de ez apróság :)


Nem baj, elmehetsz, de alapvetően sem igazán vagy katolikus, gondolj bele elvileg a meggyőződésed az életmódod sem igazán katolikus, nem estél át a "beavatás lépcsőin" sem, szóval még ha baj is lenne (de nem az!) katolikusként megnézni egy refi szertartást, te nem vagy igazán katolikusnak mondható, hiszen sem a kézzelfogható dolgok sem a meggyőződésed nem kör oda

2017. jún. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem vagy megkeresztelve, akkor igazából katolikus sem vagy, sőt keresztény sem.


Persze ettől függetlenül elmehetsz ref. istentiszteletre is (náluk nincs mise, csak istentisztelet). A kérdésedből feltételezem, hogy nem nagyon érted a különbségeket se, csak egy kis lelki felüdülés miatt látogatod a templomot.

2017. jún. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Menj nyugodtan, csak ne mond, hogy katolikus vagy. Nem azért mintha ezzel bármi probléma is lenne, hanem csak azért, mert félre ismernének és félre is vezetnéd őket.
2017. jún. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Kereszténnyé,nem egy beavatási szertartás tesz,hanem az a döntésed,hogy követni akarod Krisztust.


Egy vallás(pl.római katolikus) tagjává,a vallás által meghatározott ceremónia elvégzése tesz.

Ez,nem történt meg,s így nem vagy katolikus.


Meggyőződésem,hogy semmilyen szertartás(istentisztelet)végighallgatása nem elítélendő,de világlátásod egy kicsit nyithatja.

2017. jún. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

katolikusként válaszolok

menj nyugodtan. igaz, nem is vagy katolikus, de még ha az is lennél, akkor sem lenne gond, ha meg szeretnél ismerkedni más felekezetek szertartásával, hitgyakorlatával.

2017. jún. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek,sokat segítettek!

Mindenki válaszát hasznosra értékeltem! :)

2017. jún. 9. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!