Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusként bűnt követnék...

Katolikusként bűnt követnék el, ha református gyülekezethez csatlakoznék?

Figyelt kérdés

Most léptem be életem olyan szakaszába, hogy újra Isten felé nyitok, és ennek örülök, csak egyedül nehezen megy... Egy fiataloknak szóló református szolgálattal beszéltem, ahol nagyon jót beszélgettem, és a hölgy felajánlotta, hogy vasárnap szívesen várna a templom előtt, bekísérne és ha szeretném, be is mutatna valakinek, hogy egy közösség tagja lehessek és hogy tanuljak...

Én nem gondolnám, hogy Istennek számítana, melyik vallásban fordulunk felé (akár zsidó, muszlim, stb.), de mivel már meg vagyok keresztelve, így egy kicsit neheztelek magamra, hogy megcsalom Istent. Volt valaki hasonló helyzetben, és ilyenkor mi a teendő?



2013. márc. 19. 12:06
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Ill. megköszönném, ha valaki leírná a formalitások különbségét a katolikus és a református között.

Azt tudom, hogy a reformátusoknál lelkész van pap helyett, mise helyett istentisztelet... mikre kell még odafigyelnem, hogyha bemegyek a templomba, ne essen le mindenkinek, hogy valójában katolikus neveltetésű vagyok?

Azt hiszem, keresztvetés sincs, ugye? Mennyire érdekes... emlékszem, mikor kicsi voltam, hogy számtalanszor gyakoroltam a hittan vizsgára, de a lelkem elfelejtett keresztet vetni a vizsgán... :-) Ez valamiféle jel lehetett már akkor is, nem?

2013. márc. 19. 12:10
 2/31 Andizsuzsi ***** válasza:
63%
Nincs keresztvetés, de nem kell feltétlenül figyelned rá, hogy hogyan viselkedsz, mert előbb-utóbb úgyis teszel vagy mondasz olyat, ami a katolikus neveltetésedből adódik. Istent nem csalod meg, a reformátusok ugyan azt az Istent vallják, mint mi, keresztény egyház az övék is. És igen, Istennek mindegy, hogy katolikus vagy református közösségbe jársz-e, a szertartásbeli különbségeket meg majd személyesen megtapasztalod.
2013. márc. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Bár magam nem sokat tudok a különbségekről, azért fogadj el egy jótanácsot. Ne helyezd a bűnt fókuszpontba, ha Istenről elmélkedsz!

2013. márc. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Kicsit meg vagyok lepődve, hogy a reformátusok sokkal pozitívabban beszélnek Istenről.. abszolút végtelenül jóságosnak és szeretőnek írják le, míg a katolikusok egy kicsit azért a kemény oldalát is hangoztatják... ez valóban így van, vagy csak én veszem észre?
2013. márc. 19. 12:49
 5/31 anonim ***** válasza:
41%

Katolikusként kérheted a szentek és angyalok közbenjárását és részesülhetsz a szentségekben. Reformátusként ezeket elveszted.

A katolikus templomokban Jézus az Oltáriszentségben valóságosan jelen van, a református templomokban pedig nincs Oltáriszentség. Ez egy nagyon fontos különbség. Van még más is de ezzel veszted a legtöbbet.

2013. márc. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
71%

Apáca lelép a szerzetesrendből, pár évvel később újra megjelenik a főnővér előtt, az megkérdezi, hogy mi van vele, erre az ex-apáca:

- Prostituált lettem.

Erre a főnővér elájul, mikor magához tér, megkérdezi mit is mondott. Erre az újra mondja:

- Prostituált lettem.

- Hála az égnek, már azt hittem protestáns.

2013. márc. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Nem :D
2013. márc. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, Istennek az számít, hogy Jézust befogadod-e a szívedbe, hogy elfogadod-e megváltódnak. Miért számít ez neki? Ha nem ez számítana akkor nem küldte volna el az egyszülött fiát értünk, hogy meghaljon a bűneinkért. Amikor pedig ez megvolt, hogy elfogadod Krisztust egy megtérő imában, akkor te kereszténnyé leszel. Ennyire egyszerű. Nincsenek varázsszavak, nem kell megkeresztelkedni, elég ha megtérsz Jézushoz ennyire egyszerű.


"Én nem gondolnám, hogy Istennek számítana, melyik vallásban fordulunk felé (akár zsidó, muszlim, stb.)"


Istennek nem számít hogy milyen vallású voltál, lehettél pogány is (bár szerintem aki nem keresztény és más hitű mint pl: muszlim, az is pogány) a lényeg, hogy ezeket elhagyod és Jézushoz fordulsz ami által keresztény lesz belőled.


Isten és a Biblia sem kéri tőled továbbá, hogy legyél református vagy katolikus, Jézus idejében ilyenek nem is voltak! Mondom, annyi elég hogy megtérsz, veszel egy Bibliát amit olvasgatsz és várod Jézus eljövetelét. Ha pedig előbb halnál meg mielőtt eljönne, akkor sincs gond, mert örök életed van Jézusban :)

2013. márc. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom. Szerintem Jézus azt szeretné, hogy a tanítása szerint éljünk és nem azt, hogy dicsekedjünk vele, hogy felszögeztük.
2013. márc. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, én a helyedben egyiket se választanám főleg nem a katolikust. Jézus idejében nem volt ilyen. És ha tanulmányozod a Bibliát rá jöhetsz könnyen, hogy a katolikus vallás nagyon is bűnös!


Na de miért is? Benne van a Bibliában, hogy: ne legyünk bálványimádók!

Nézd meg a katolikus egyházat, tele van hányva szobrokkal ráadásul még máriás szobrokkal is! Mi közünk van nekünk máriához? Miért imádkoznánk érte? Nekünk csak is Jézussal kell foglalkoznunk mert:

Tőle és nem mástól kell várnunk a segítséget vagy megváltást vagy bármi mást is! Csak is Tőle! Ezért van nekünk.


Isten gyűlöli a bálványokat akár milyenek is legyenek! A Bibliában megíródott.


Tudtad, hogy a Biblia nem ír olyanról, hogy minél több drágakövekkel tele van valami itt a földön az annál szentebb lesz?

És most nézd meg a vatikánt, és a többi katolikus templomot! Tele vannak drága márvány és aranyozott szobrokkal az helyett, hogy eladnák azt és segítenének a rászorulókon!


Ne foglalkozzál velük csak a pénzt nyelik csak is azért, hogy ugyanazokat elmondhatják minden évben a nagymama nyugdíjából aki meghalni jár a templomba.


Tedd azt amire a Biblia és Isten kér: Menj el egy jó gyülekezetbe és a többi Kereszténnyel szolgáld Istent és ha még ennél is többet szeretnél tenni, akkor legyél azon, hogy minél több lelket nyerj meg az Úrnak :)


Legyél te is emberhalász (nem embervadász!) Béke veletek! :)

2013. márc. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!