Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki Isten Szentlelketol...

Aki Isten Szentlelketol újjászületésben részesül az tehát azt jelenti hogy örök élet ígérete lakózik benne?

Figyelt kérdés

És ezzentul ha elkövet az ember bármilyen jellegű bűnt is akár tudatosan is az örök élete végérvényesen meg marad ?

Mert így értettem a lényegét tekintve.


2017. jún. 9. 21:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

4.Hsz!


Tökéletesen rosszak az információid!


Nem tudok olyan protestáns felekezetről,amelyik szerint az üdvösség elveszíthetetlen!

2017. jún. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Aki elfogadta Krisztus megmentő áldozatát,és Jézust befogadta szívébe,a Szentlélek munkálja benne gyümölcstermését,a szeretetet,különböző aromáival.


Krisztus áldozata elfogadása,éget szerez neki hit által.("Neve beíratott,az Élet könyvébe")

Természetesen,ez az újjászületés továbbra is együttműködik,a szabadakarattal,és a bennünk meggyökeresedett bűnre való hajlam bűnbe sodorhat,mely bűnök kárhozatba visznek Krisztus kegyelme óhaja nélkül.


Az újjászületés,nem varázslat!

2017. jún. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Jav.:

Krisztus áldozata elfogadása,üdvösséget szerez neki hit által.

2017. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
69%

"A kérdező kommentje:

Az Újszövetség szerint nem lehet elveszíteni. "


Üdv! Nézd meg ezeket az igéket:

2 Péter

2,20 Mert ha az Úrnak, a megtartó Jézus Krisztusnak megismerése [Fil. 3,7.8.] által a világ fertelmeit elkerülték, de ezekbe ismét belekeveredve legyőzetnek, az ő utolsó állapotjuk [Zsid. 10,26.27.] gonoszabbá lett az elsőnél.

2,21 Mert jobb volna rájok nézve, ha meg sem [Luk. 12,47-48.] ismerték volna az igazság útját, mint hogy megismervén, elpártoljanak a nekik adott szent parancsolattól.

2,22 De betelt rajtok az igaz példabeszéd szava: Az [Péld. 28,11.] eb visszatért a saját okádására, és a megmosódott disznó a sárnak fertőjébe.


Zsidó

10,26 Mert ha szándékosan vétkezünk, az igazság megismerésére való eljutás után, akkor többé nincs bűnökért való áldozat,

10,27 Hanem az ítéletnek valami rettenetes várása és a tűznek lángja, a mely megemészti az ellenszegülőket. [Mát. 25,41.]

10,28 A ki megveti a [3 Móz. 20,10.] Mózes törvényét, két vagy három tanubizonyságra [5 Móz. 17,6.] irgalom nélkül meghal;

10,29 Gondoljátok meg, mennyivel súlyosabb büntetésre méltónak ítéltetik az, a ki az Isten Fiát megtapodja, és a szövetségnek vérét, melylyel megszenteltetett, tisztátalannak tartja, és a kegyelemnek Lelkét bántalmazza?


Ha csak logikval gondoljuk végig: mi van azzal a hívővel, aki egyszer csak úgy dönt, hogy nem kér Jézusból. Szabad akarattal elfordul tőle. Isten kényszeríti majd az üdvösségre?


Máté

12,43 Mikor pedig a tisztátalan lélek kimegy [Luk. 11,24-26.] az emberből, víz nélkül való helyeken jár, nyugalmat keresve, és nem talál:


12,44 Akkor ezt mondja: Visszatérek az én házamba, a honnét kijöttem. És oda menvén, üresen, kisöpörve és fölékesítve találja azt.


12,45 Akkor elmegy és vesz maga mellé más hét lelket, gonoszabbakat ő magánál, és bemenvén, ott lakoznak; és ennek az embernek utolsó állapotja [2 Pét. 2,20.] gonoszabb lesz az elsőnél. Így lesz ezzel a gonosz nemzetséggel is.

2017. jún. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom hogy ha már üdvösséged van akkor már nem kárhozathatol el mert az Újjászületéshez Istennek kell először lépnie​ és Ő tőle függ nagyjából az üdvösség meg tartása.

El lehet kárhozni aki annyira akar úgy hogy minél többet és nagyobb bűnöket követ el és meg tagadja az Istent.

2017. jún. 10. 18:38
 16/21 anonim ***** válasza:

Akkor honnan lehet tudni, hogy még a megszentelődés útján tartok és bizonyos bűnöket még ezért követek el,vagy ezek már a 2.Péter szerinti bűnök elkövetését jelentik.

Nem tagadom meg Jézust de hosszú ideje mégis vannak dolgok amikről tudom, hogy útálatosak Isten szemébe mégis elkövetem őket. Hiába akarok szabadulni nem megy.Akkor én már lehet, hogy várhatom az ítéletet mint az ateisták?

2017. jún. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló: Isten a lelkiismeretunk által halk szelíd hangon a jóra önt bennünket. És annyira komolyan nem értek a Valláshoz. De annyit tudok. Hogy a Jézus Krisztus keresztre feszítesekor életre kelt az Újszövetség Jézusnak a ki ontott vére által értünk tett Önfeláldozásaert. Meg váltást szerzett mindenki számára csak el kell fogadni Őt életünk Megváltójava.

És a kegyelem időszakát éljük Isten kegyelméből. Nem a törvényét.

Isten a szívek vizsgáloja és aki kész alázatos lenni tiszta szívből jövő hittel őszintén szólva meg bánja a vétkeit Isten meg bocsajtja azt ki ez számít hogy ismered be hogy hibáztal és kérj bocsánatot érte.

Nem ragaszkodik minden áron a törvényekhez.

És higyj Jézusban tiszta szívvel és hittel azért mert ha el bizonytalanodtal van párt fogonk az Atya Istennel. Jézus aki értünk közben jár hogy Isten bocsássa meg a bűnöeidet. És te is bocsáss meg fele barátodnak.

2017. jún. 10. 19:23
 18/21 A kérdező kommentje:
A jóra int akartam írni
2017. jún. 10. 19:23
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha Isten Lelke jóra indító szava ellenére vétkezünk-belénk ivódott hajlamaink miatt-,van kegyelem,Krisztus vére által,de ez veszélyes út!A bűn,és megbocsájtás folyamata,rutinná változik.Egy idő után a bűnös,Isten halk szavát már nem hallja,és bűnbocsánat nélkül hullik kárhozatba.
2017. jún. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
56%

"Akkor honnan lehet tudni, hogy még a megszentelődés útján tartok és bizonyos bűnöket még ezért követek el,vagy ezek már a 2.Péter szerinti bűnök elkövetését jelentik.

Nem tagadom meg Jézust de hosszú ideje mégis vannak dolgok amikről tudom, hogy útálatosak Isten szemébe mégis elkövetem őket. Hiába akarok szabadulni nem megy.Akkor én már lehet, hogy várhatom az ítéletet mint az ateisták?"


Onnan tudod, hogy a megszentelődés útján vagy, hogy ezek aggasztanak. Ez nem "megy-nem megy" kérdése, nem a Te erőd tisztít meg, hanem Jézusé. És csak akkor megy Neki, ha hiszel benne, hogy megteheti. Gyenge vagy? Jó! Nincs erőd megtisztulni? Jó! Ha végre nem saját erőből akarsz cselekedni, hanem hitből, akkor Isten tud benned dolgozni. Olvass Páltól sokat

A hit azt is jelenti, hogy elhiszem, amit Isten mond, és reménnyel várom, bizakodva. GYakorlatilag imában meg is lehet már köszönni, előre

2017. jún. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!