Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui- Jehova miért a...

Changename kérdése:

Jehova tanui- Jehova miért a Jézus nevü angyalt választotta ki a többi angyal köztül az ember megváltására?

Figyelt kérdés
Egy kérdés amire nincs válasz az őrtoronyban.

2017. jún. 17. 16:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Charles Taze Russell (Őrtorony) az adventistákból vált ki. Ezért nem meglepő hogy számos tanításuk egyezést vagy hasonlóságot mutat.

2017. jún. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos az adventista teológia is ugyan olyan téves, mint az őrtoronyé. Tényleg nincs sok különbség benne a Szentháromságot kivéve.


Sehol nem írja a Biblia egy szóval sem, hogy Jézus lenne Mihály. Jézus nem teremtmény, Mihály pedig teremtett lélek, ahogy Isten minden angyala egytől egyig.


A név jelentése az egyik leggyengébb érv, pláne, hogy Mihály neve egy kérdés, nem kijelentés. Helyesen fordítva.

Vagy ezen analógia alapján Gábriel is egyenlő Jézussal, Istennel? Gábri-Él, jelentése Isten erősnek bizonyul. Vagy Ráfael, aki nevének jelentése Isten gyógyítása?

2017. jún. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

"Sajnos az adventista teológia is ugyan olyan téves, mint az őrtoronyé."


Nem az adventista sem nem a JT teologiárol kérdeztem de ha már itt tartunk- indokold.


"Tényleg nincs sok különbség benne a Szentháromságot kivéve."


Ismerem a keresztény egyházak hitalapelveit- az előbbi állítás hamis


"Sehol nem írja a Biblia egy szóval sem, hogy Jézus lenne Mihály."


Nem szájbarágós a Biblia,sokmindet nem ír még is tudható aki tanulmányozza.

A Szentháromság szó sincs benne még is valljuk hogy létezik.


"Jézus nem teremtmény,"


Egyetértek.


"Mihály pedig teremtett lélek, ahogy Isten minden angyala egytől egyig."

Melyik lapján ir arrol a Biblia hogy Mihály teremtett lélek?


"A név jelentése az egyik leggyengébb érv, pláne, hogy Mihály neve egy kérdés, nem kijelentés. Helyesen fordítva."


Mihály nem csak a nevével hanem szerepével eggyütt értelmezhető.



"Vagy ezen analógia alapján Gábriel is egyenlő Jézussal, Istennel? Gábri-Él, jelentése Isten erősnek bizonyul. Vagy Ráfael, aki nevének jelentése Isten gyógyítása?"


Mivel Jézus a legfőbb küldött aztán megváltó aztán ítélő előtte utánna Isten, senki nem nézhet és még fel se tépheti a hét pecsétes könyvet a Jelenések könyvében- mégis abban az időben felkél Mihály, ami a legfontosabb hogy ez a Mihály soha sem kap parancsot, semkitöl minent magátol csinál és még meg is szabadítja népét.

Ki is a szabaditó a Biblia szerint?


Apcs 13:23 Ennek magvából támasztott Isten, ígérete szerint, Izraelnek szabadítót, Jézust;


Dán 12:1 És abban az időben felkél Mihály, a nagy fejedelem, aki a te néped fiaiért áll, mert nyomorúságos idő lesz, amilyen nem volt attól fogva, hogy nép kezdett lenni, mindezideig. És abban az időben megszabadul a te néped; aki csak beírva találtatik a könyvben.


Ki az a személy a világtörténelemben aki a te néped fiaiét áll?


Apcs 4:12 És nincsen senkiben másban üdvösség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nekünk megtartatnunk.


Akkor kérdem ismét hogy ki ez a Mihály?

Az az ember aki szerint Jézus és Mihály nem ugyan az a személy, az hazuggá teszi az Apcs 13:23-at.

2017. jún. 18. 15:52
 14/18 Tantételbeli ***** válasza:
18%

Kedves kérdező!


Szerintem nem lehet 100 százalékos bizonyossággal igazolni a Szentírásból, hogy Jézus Mihály, bár logikai úton levezethető.


A Tanúk és adventisták is ugyanazzal érvelnek. Tömören, röviden: 1. A Bibliában csakis egy arkangyal van, Mihály, Jézus meg az arkangyal hangjával szólítja feltámadásra a holtakat és azt is tudjuk, hogy a saját hangjával teszi ezt. Tehát Mihály arkangyal=Jézus. 2. A Jel-ben Mihály vezeti az angyali seregeket, ugyanakkor pár fejezettel később már Jézus teszi ugyanezt. Mivel nem nagyon logikus, hogy két angyali sereg legyen két külön parancsnokkal, és ráadásul az evangéliumok szerint is Jézus az angyalok vezetője, így megintcsak az jön ki, hogy Jézus=Mihály. 3. Mind Dániel könyve, mind az evangéliumok írnak arról a nagy nyomorúságról, ami még soha nem volt. Dánielnél ebben az időszakban Mihály tevékenykedik, mint Isten küldöttje, az evangéliumok szerint meg Jézus. Így megintcsak azt kapjuk, hogy Mihály=Jézus Namármost ez így teljesen logikusnak látszik.


Ami ennek ellentmond, hogy éppen Dánielnél más helyen is olvasunk Mihályról, ahol meg az "egyik előkelő fejedelemnek" (mármint angyali fejedelemnek) nevezik. Vagyis csak az egyikük. Viszont az arkangyal a legfőbb angyal ('ark' eredetileg kupolát jelent, vagyis az épület legtetejét. Tehát az arkangyal a legfőbb angyal, , aki a többiek 'fölött' van, nincs belőle több, és a Biblia szerint sincs.) E szerint Mihály mégsem lehet(ne) az arkangyal, ámde Júdásnál mégis az van leírva.


Úgyhogy ez a Mihály=Jézus kérdés meglátásom szerint egy bibliai patthelyzet. De én úgy gondolom, hogy ezen teljesen felesleges vitatkozni, mert ennek nincs köze a megmentésünkhöz vagy az örök életünkhöz.

2017. jún. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, erre egyenes választ ne várj. :) Kitérő, bemásolt válaszok fognak téged itt fogadni, amire természetesen ők hivatkozni fognak mindig. Isten = Jézus ezt írja rengeteg helyen a Biblia, amit nem csak én rengetegszer leírtunk nekik. Nem fogják fel, mert nem akarják, és választ a kérdezőknek nem adnak. :)
2017. jún. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Kedves Tantételbeli

Köszönöm a h-szólásodat és mindanyiótokét.


"De én úgy gondolom, hogy ezen teljesen felesleges vitatkozni, mert ennek nincs köze a megmentésünkhöz vagy az örök életünkhöz."


Jel 22:19 És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeiből, az Isten annak részét eltörli az élet könyvéből, és a szent városból, és azokból, amik e könyvben megírattak.


Nincs köze a megmentésünkhöz vagy az örök életünkhöz-részben, részben meg van. Miért mondom én ezt? Hivatkozok egy Ígére:Máté 18:6 Aki pedig megbotránkoztat egyet e kicsinyek közül, akik énbennem hisznek, jobb annak, hogy malomkövet kössenek a nyakára, és a tenger mélységébe vessék.


Ítéljétek meg:

Elmegyek egy családhoz akik keresztények és igazságszeretők,de nem határozottak elkezdek ott beszélni a Bibliábol,érdeklődőek és hatással vagyok rájuk és elérem azt hogy megtéritsem és tartozzanak az én általam igaznak ítélt valláshoz amelyik egy ledegradált Jézust mutat be és elérem azt hogy ne imádják Őt

ne mert nem Isten-

Mi lesz az én részem, de nem is ez a mondanivalóm hanem az hogy ha te ezt látod és nem figyelmezteted ezt a családot vagy bárki is legyen hogy én félrevezetem- mit mond az Íge erre?

Több mint valószínü hogy tudjuk a választ mindanyian

2017. jún. 18. 20:17
 17/18 A kérdező kommentje:

Kedves Balinhun


Ahogy mondod. Az örtorony szelemisége az oka.

2017. jún. 18. 20:46
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

Köszönöm Tantételbeli!


100%-ban egyetértek érveléseddel,és összegzéseddel!

2017. jún. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!