Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus egyház, illetve a...

A katolikus egyház, illetve a hívők általában hogy állnak a világvége dumákhoz?

Figyelt kérdés
2017. jún. 25. 14:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az Egyház tartja magát ahhoz amit Krisztus mondott, miszerint csak az Atya tudja az idejét, így ilyen formában nem foglalkoznak vele (, hogy néhány világvége váró kis szekta mit mond).
2017. jún. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nem különösebben fogalalkoznak vele, valószínűleg a föld alól elő lehetne keríteni néhány 10-15 fős kis szektácskát ami a katolicizmusról szakad le, vagy hivatalosan nem léptek ki ugyan de attól még saját összejöveteleik vannak (dél-amerikában vannak ilyen furcsa katolicizmusról szeakadt figurák, de ezek ált. nem világvége váró szekták) de úgy lapavetően a túlnyomó többség nem foglalkozik az ilyesmivel
2017. jún. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
még egy apróság eszembe jutott, egyszer láttam egy "szórólapot" (csak egyszerű papírra volt nyomtatva és kivágva) amin azt írták benedek pápát erőszakkal mondatták le és ferenc pápa csak most tűnik vonzónak, később meg fogja változtatni a nézeteit és jön a világvége és egyebek ,de szerintem akik ezt írták nem voltak katolikusok még ha annak is vallják magukat, a szórólap okfejtéseiből legalább is úgy tűnt alapvető dolgokkal nincsenek tisztában kicsit mint amikor a skinhead-ek magyaráznak h ők keresztények de templomban még sosem voltak, alapvető nézetekkel nincsenek tisztában, csak hár amikor hivatkozni kell valamire jól jön az isten-haza-család
2017. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Dongaben ***** válasza:
52%

Az egyház "emberi kreáció". Tetszik, vagy sem... A történelem során többször felhasználták a "világvége" fenyegetést. Általában háborúk, járványok idején. Ma már ez annyira nem jönne be. Pl. "Isten ránk küldte a tatárokat bűneink miatt!" Illetve a betegségek nagy részére is van már ellenszer. Ezért újabb időkben nem erőltetik... Ezek persze nem az egyház által támogatott, hanem,helyi kijelentések voltak. A hívők pedig vehették éppen jelnek is...hogy többet adakozzanak...

Én "Egyházon kívüli" hívőnek mondom magam, mint anno a remeték. Persze nem élek elvonultan, de ők is az egyházon kívül találták meg a hitet. A világvége eljön majd valamikor, de ehhez az emberek is jócskán hozzájárulnak fegyverekkel, környezetszennyezéssel.

Nem vagyok ateista, és ez csak a magánvéleményem...

2017. jún. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit értesz világvége duma alatt? Nagyon nem mindegy, hogy ki, és mit mond. Tény, hogy a Biblia konkréten beszél a világkorszak végéről, ami ítéletbe torkollik, bár a végítélet az Ezer Éves Királyság után lesz. Péter ezt mondja a világvégéről:


"Tudván először azt, hogy az utolsó időben csúfolkodók támadnak, akik saját kívánságaik szerint járnak, És ezt mondják: Hol van az ő eljövetelének ígérete? Mert amióta az atyák elhunytak, minden azonképpen marad a teremtés kezdetétől fogva. Mert kész-akarva nem tudják azt, hogy egek régtől fogva voltak, és föld, mely vízből és víz által állott elő az Isten szavára; Amelyek által az akkori világ vízzel elboríttatván elveszett: A mostani egek pedig és a föld, ugyanazon szó által megkíméltettek, tűznek tartatván fenn, az ítéletnek és az istentelen emberek romlásának napjára." (2Pt 3,3-7)


Azt javaslom, hogy az utolsó időkkel kapcsolatban nagyobb istenfélelmet tanúsítsatok, ugyanis pár szélsőséges csoport mellényúlása még nem veszi el az élét a Biblia határozott figyelmeztetéseinek. Isten azonban az alázatos - értsd: Őelőtte feltételek nélkül meghajló - embereknek ad kegyelmet, a kevélyeknek pedig ellenáll.

2017. jún. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Vortrekker ***** válasza:

A világnak nem vege lesz, hanem ujja lesz teremtve.

Addig is igyexem építeni Isten országát.

2017. jún. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A világvége dumákat úgy értettem, amikor jelenkori eseményeket feleltetnek meg bibliai próféciáknak. Meg amikor valaki arról szövegel, hogy meg van írva, hogy kevés hívő marad a végidőkben, és ha ide meg ide jársz akkor van esélyed a kis számú kiválasztott közé kerülni, amúgy pokol stb. Ezek ugye alap dumák mindenféle kisegyháznál, meg szektákban, arra voltam kíváncsi, hogy magukat katolikusoknak tartó egyének is hajlamosak-e ilyenekre. Azert is irtam ki a kerdest, mert en is belefutottam egy ilyen arcba azt hiszem :D "hagyomanyhu" katolikusnak nevezi magat, de folyamatosan az egyhazra acsarkodik, gunyt uz az "ujkatolikusokbol", es magat valami hitvedelmezokent tartja szamon, es szerinte, aki egyhazi misere jar, az nem igazi katolikus, meg nem lesz része a kis számú kiválasztottnak. Nem ilyenekkel talalkoztatok ti is? Szerintem minden ilyesmi a tan teljes kiforgatása, és semmi köze ahhoz, amit az egyház erről évszázadokon át tanított. Inkább ilyen amerikai stílusú fundi televangelista néphülyítés.
2017. jún. 25. 19:23
 8/13 A kérdező kommentje:
A Bibliában világosan le van írva, hogy mi fog történni. Természetesen nem azt tagadom, de nagyon sokan nagyon sok okból kifolyólag machinálnak a témával. És ez gáz.
2017. jún. 25. 19:27
 9/13 anonim ***** válasza:
Tisztelt kérdező: Református vagyok Isten hívő keresztény fiatal ember vagyok. És hiszem hogy így vagy úgy be köszönt a világba Isten haragja. Csoda lesz ha túl fogja élni valaki azokat az időket.
2017. jún. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igazad van, léteznek hamis "világvége-dumák". Ez is része a hitetésnek, aminek az a célja, hogy elterelje a figyelmet arról, hogy ennek a világ(korszak)nak valóban vége lesz Jézus ígérete szerint. Minél nagyobb hülyeségek terjengenek világvége topikban, annál könnyebb a Jézus visszajövetelét mint egyfajta "világvégét" váró keresztényeket is hülyének beállítani.

De Jézus nem kis számú kiválasztottért jön vissza, hanem mindazokért, akik az övéi. :) És ehhez nem kell se egy adott időben egy adott helyen lenni, sem valamiféle titkos szektához csatlakozni. "Azért ha azt mondják majd nektek: Íme a pusztában van; ne menjetek ki. Íme a belső szobákban; ne higgyétek. Mert amiképpen a villámlás napkeletről támad és ellátszik egész napnyugtáig, úgy lesz az ember Fiának eljövetele is."

2017. jún. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!