Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit Gyülekezet! A Biblia...

Hit Gyülekezet! A Biblia szerint ha megbocsájtunk mindenkinek, akik vétkeztek ellenünk, akkor nekünk is megbocsájt Isten. De mi van pl. azokkal az emberekkel, akik alattomos módon tönkretették az életemet? Nekik hogyan tudok megbocsájtani?

Figyelt kérdés

Azzal, hogy kimondom, megbocsájtok, még semmi sem fog változni.

Mert már tönkre tettek...

Ha kimondom, attól még ugyanúgy fájnak azok a dolgok, nem változik semmi.

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat!



2017. júl. 1. 13:36
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Vagyis akkor még csak 18.
2018. febr. 26. 21:19
 22/26 anonim ***** válasza:
Úgy érzed a házasságod elromlásában nincs felelősséged? Azért, mert csak 18 voltál? Úgy érzed, hogy ebben is más a hibás?
2018. febr. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Nem azért, mert csak 18 voltam. Hanem mert árva, család, rokonok nélküli lelki roncs voltam.

Amúgy köszönöm a kioktatást, az együttérzést!

És gratulálok, hogy neked szép és boldog életed van és büszke tagja lehetsz a Hit Gyülekezetének!

Irtam privátot, mert mondtad, de arra úgy látom nem mersz válaszolni.

2018. febr. 26. 21:47
 24/26 anonim ***** válasza:
Nem akartam kioktató lenni. Írok privátban.
2018. febr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Hiszem, ha látom...
2018. febr. 26. 22:00
 26/26 anonim válasza:
Vannak ilyen helyzetek az ember életében, amikor nem tud megbocsájtani. Az ilyen helyzetekre is talált ki Isten megoldást. Kettő féle megbocsájtás van. (már nem emlékszem pontosan a prédikációra, hogy hogyan mondjuk szépen ezt a kettőt) A lényeg az, hogy az a legjobb, amikor az ember teljes szívéből megbocsájt. Azonban vannak olyan dolgok, amiket egyszerűen az ember nem tud megbocsájtani és elengedni. Mivel az ige azt mondja, hogy ne feküdjünk úgy le, hogy nem bocsátottunk meg így még nehezebb. Tehát a másik fajtája a megbocsátásnak, ami Istennél teljesen elfogadott az az, hogy csak szóban megbocsájtassz. Elmondod, hogy elengedted ezt a dolgot. Valószínűleg nem gondolod úgy és nem is érzed úgy, mert még mindig nem bocsájtottál meg szívből. De Isten ezért engedi ezt a módot is. A lényeg, hogy ha ilyen van és csak szóban bocsájtassz még akkor is úgy kell élned, hogy nem szidod azt a szemelyt masnak stb.. Tehát teljesen úgy kell venned mintha mar tul lennel rajta meg már elfelejtetted volna. Es torekedni arra, hogy a szivedben is meg tudj bocsatani.
2018. aug. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!