Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan küzditek le magatokban...

Hogyan küzditek le magatokban a rossz gondolatokat más emberekkel szemben?

Figyelt kérdés
Igyekszem jó ember lenni,de sokszor veszem észre hogy nem momdok igazat vagy egy pillanatra lenézek valakit. Aztán persze küzdök a bűntudattal. Sokszor a családommal is elviselhetetlen vagyok és ideges. Segítsetek,ti mit tesztek az ilyen gondolatok ellen?
2017. júl. 6. 13:15
1 2
 1/12 követ62 ***** válasza:
52%

Ha hívő vagy akkor kérd Istent, hogy ezt változtassa meg benned. Jezus erre biztat.

"Akármit kérték az én nevemben Atyám megadja azt nektek." Imadkozz békességért és hogy tudj másokat szeretni. Hidd el működik. Nekem is megadta olyannal szemben is akiről azt mondtam képtelen vagyok szeretni.


Ha nem vagy hívő gondold végig kinek ártasz azzal, ha rosszak a gondolataid és főleg utánna még lelkiismeret furdalásod is van? CSAK SALYÁT MAGADNAK.

Ellensége vagy magadnak? Nem. Akkor ne tedd.

A magyarban azt mondjuk MÉRGES VAGYOK.

Nagyon jól kifejezi azt amit már kutatásokban is kimutattak, hogy valóságosan méreg anyag termelődik olyankor a testünkben.

Ez bizony betegséghez vezethet.


Kívánom, hogy legyél egészséges!

2017. júl. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

Az ilyen gondolatoknál nem a gondolatok ellen kell küzdeni, hanem az ellen nehogy ezek a rossz gondolatok, "fészket rakjanak a fejeden".

Magát a kísértő gondolatokat tehát nem tudod megakadályozni, de ha idejében felismerted, akkor meg tudod akadályozni, hogy eluralkodjanak rajtad.


Önmagad helyett pedig meg kell tanulnod feladatokban gondolkodni, mert nem az az igazán lényeges, hogy milyenek vagyunk, hanem a hangsúly azon van, hogy KIÉ (Jézusé) vagyunk.


De itt részletesebben:

"Ne arra irányuljon kívánságod, hogy lássad saját fejlődésed fokát. Ez mindenképpen ártalmas. Ha pozitív irányban fejlődsz, s ezt látod, akkor belegabalyodsz különböző hiúság- gőgkomplexusokba, ha visszafejlődést, egyhelyben toporgást észlelsz, akkor pedig elindulsz a depresszió irányába. Egyik sem helyes magatartás. Tanulj meg örülni annak, hogy valami jót azért te is tehetsz minden nap. Az öröm nemcsak az immunrendszert erősíti, hanem aktivizálásra serkent további szeretet-megnyilvánulások felé. Aki azzal foglalkozik, hogy meg legyen elégedve önmagával, az nem lesz megelégedve soha sem önmagával, sem mással. Foglalkozz Velem többet, mint önmagaddal. Így tudok majd Én többet foglalkozni veled."


[link]

2017. júl. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
96%
Van hogy bizonyos emberek nem szimpatikusak és mi se tudjuk, hogy miért de ezért is fontos, hogy hogyan beszélünk róluk és lehet, hogy egy idő után a te szemed előtt is kedves lesz. Ha pedig nem tudunk jót mondani jobb ha nem szólunk semmit. Ha ezek után is rossz gondolataid vannak valakiről akkor kérdezz meg másokat akik ismerik az illetőt hogy mi a véleményük róla, de ne nézz le senkit mert mindenkitől lehet tanulni.
2017. júl. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Saját erőből nem vagyunk képesek harcolni a bűnös gondolatok ellen. De Isten képes erőt adni. Segit hogy leküzdjük az előítéletet és elhagyjuk a rossz tulajdonságainkat.
2017. júl. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem szoktam lekuzdeni, gondolkodok rajta addig meg jogosnak nem tartom vagy pedig jogtalannak

torvenyileg :P

2017. júl. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

A rossz gondolatok leküzdése,csak jó gondolatok mániás keresése által lehet.


Ha a Keresztény-Krisztus követője-mániásan kutatja,keresi a környező világ szépségeit,áldásait,s mindazt hálaadó szívvel fogadja,nem lesz hely szívében,elméjében a rossznak.

Ilyen áldások,a nap sugara,a felhők árnya,a szél símogatása,a napfelkelt,naplement gyönyörűsége,a kisgyermek mosolya,az idős hálás tekintete,a madarak éneke,a hangyák szorgalma,fű,fa,virág színei,stb.

2017. júl. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az,egy másik dolog,ha egy személy,benned negatív érzésekket kelt.

Ők,rendszerint a saját megvetett tulajdonságainkra emlékeztetnek.

Ezek leküzdése,az értük elmondott imákkal lehetséges.

Amikor Isten előtt imádkozunk értük,Isten Lelke szeretetet indít velük szemben.

2017. júl. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Ezek a gondolatok hirtelen, mindenféle előzmény nélkül jönnek? Nem is kell ezekre gondolnod, egyszerűen csak jönnek a gondolatok? Akkor a sátán műve! Nyilván számít, hogy gyenge még a lelked, és nem ismered föl a támadásait. Azt mondod nem mondasz igazat. Van bármi oka? Akármi. Akár gyerekkora, hogy nem voltál sikeres, vagy akármi más oka? Ha magadba nézel, találsz valamit? Ha igen, az kész siker! Akkor már tudod, hogy miért kell imádkoznod, hogy ne hazudj. Ha maga sem tudsz ellene tenni, akkor a irányítása alatt tud tartani időnként. Imádkozzál Istenhez és Jézushoz, de akár az angyalokhoz és a szentekhez is! Mélyen, szívből jövően! Szinte érzed, hogy meghallgat téged, koncentrálj Istenre imádkozás közben! Akkor hatásos csak igazán!
2017. júl. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És kérd Istentől, hogy tudj közeledni hozzá, és hogy húzzon magához közel, szorítson magához, hogy ne távolodj el tőle soha! Harcolj közben te is, hogy soha többé ne tegyél rosszat, mindig figyelj rá, és végy erőt magadon, nehogy rosszat tegyél!
2017. júl. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm szépen hogy ennyien írtatok! Sok igazság van ezekben a kommentekben,például a saját magam negatív dolgait vetíthetem ki másokra. Ahhoz, hogy másokat elfogadjam,és szeressem,magamat is szeretnem kell :)

U.i.: kérlek ne pontozzátok le egymást,minden válasz hasznos!

2017. júl. 6. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!