Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki egy vele azonos...

Ha valaki egy vele azonos neművel él együtt párként, de nem szexelnek, az a kereszténységben bűnnek számít?

Figyelt kérdés
Teszem azt egy aszexuális homo pár. Aszexuális azt jelenti, hogy nem éreznek szexuális vonzalmat, szóval értelemszerűen nem is szexelnek, de szeretik egymást és együtt élnek. A Biblia tudtommal azt mondja, hogy ha valaki vele azonos neművel "hál", vagyis gondolom, szexel, az bűn, de konkrétan erről, amiről én írtam, nem találtam semmi infót.
2017. júl. 9. 13:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
70%

Amiről írsz tulajdonképpen nem csak meleg pároknak szóló dolog, hanem többször (újra) házasodott hetero pároknak is. Lényegében testvérként élnek együtt, nincs köztük semmi szexuális vonzalom vagy viszony.


Ez működő út, viszont a kísértés mindig hatalmas. Nem csak meleg párok esetén. Ha ez a köztük lévő viszony képes átalakuni teljesen testvérivé, akkor nem bűn. De az ilyen nagyon ritka és többnyire kell hozzá egy érett kor is.

2017. júl. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
29%
Ha ez bűn lenne, akkor fel lehetne oszlatni az összes szerzetesrendet. Ha nincs szex, nincs bűn. Még a megkötött házasság is érvénytelen, amíg nincs elhálva. Azért hitelesebb válaszért keresd fel a vallásod helyi vezetőjét, mert a kereszténységen belül számos irányzat van.
2017. júl. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
42%

Az se számít bűnnek, ha szexuális életet élnek.


Két nő szerelmét eleve nem tiltja a Biblia, csak Pál apostol kel ki ellene a római levélben, de ilyen alapon akkor a nők csak muszlim fejkendőben járhatnának, mert Pál azt is előírja (!).


A férfiak szerelmét a Biblia explicite tiltja, most lehet ezen lovagolni, 2700 éves ókori törvényekről beszélünk, vagy lehet átgondolni hogy akkor ez ma hogy is van. A Biblia sok mindent előír, pl. hogy ha megerőszakolsz egy 14 éves lányt, akkor az a büntetés hogy feleségül kell venned (!) stb. Változnak a korok, kultúrák, az egyháznak ki kellene vonulnia végre a hálószobából.

2017. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
67%
Bár a homoszexualitás lenne a legnagyobb bűn. Rengeteg magát kereszténynek valló ember fog a Pokolban megégni, ha valóban létezik. Inkább egy meleg, mint egy gyűlölködő, tolvaj, hazug, álszent féreg.
2017. júl. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: nem nagyon értem, hogy a válaszod második fele hogy jön a kérdéshez. A kérdésben szereplő aszexuális emberek nem éreznek szexuális vonzalmat, vagyis semmiféle kísértés sincs.
2017. júl. 9. 13:41
 6/28 anonim ***** válasza:
54%
Úgy jön hozzá, ahogy a kérdésed is eleve hibás. Ha valaki aszexuális, akkor nem lehet homoszexuális, ahogy hereroszexuális sem. Szóval gondoltam nem vagy tisztában egyik fogalommal és leírtam a választ egy olyan eshetőségre, ami létezhet.
2017. júl. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Inkább te nem vagy tisztában a fogalmakkal, utolsó. Sehol nem írtam egy szót se homoszexualitástól. Aszexuális homo párról írtam, azaz egy olyan párról, ami két azonos nemű aszexuális emberből áll. Ez nem egyenlő a homoszexuálissal. Épp ez a kérdés lényege.
2017. júl. 9. 13:51
 8/28 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon jó a kérdés. Ebből is látszik, hogy az egyházak mennyire nem tudnak választ adni a melegek kérdéseire. Egyszerűbb elintézni annyival, hogy "bűn", és egyszerűbb homoszexualitásról beszélni, mint homoszexuális Emberekről.

Elvileg csak az a bűn, ha valaki "kiéli" a melegségét, vagyis ha szexel, így e logika alapján abban semmi bűn nincs, ha egy meleg pár Szent József-házasságban él.

2017. júl. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
20%

Leegyszerűsíted az életet kérdező. Én például hosszabb ideig éltem egy azonos neművel egy szobában, albérletben. Lakásra csak később lett pénzem. A szexualitás egyféle értelemben jött esetleg szóba: hogy vajon a másik miért jött olyan későn haza? De ez sem, mint valami izgalmas téma, csak mint a tények leszögezése.

A biblia nem ismerte az albérlet fogalmát. Akkor mások voltak a viszonyok.

2017. júl. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

De nem értitek, hogy ezek nem homoszexuális emberek? Aszexuálisak. Tök mást jelent a kettő. Szeretik egymást, együtt élnek, mint más normális szerelmes párok, de szexelni nem akarnak se egymással, sem másokkal, mivel nem éreznek senki iránt szexuális vonzalmat. A szex meg a szerelem két tök külön dolog. Lehet, hogy az zavart meg titeket, hogy a kérdésben használtam a homo szót, de nem a homoszexuális rövidítéseként, hanem abban az értelemben, hogy azonos nemű a két ember.

Na, de a válaszokból, már amelyik nagyjából passzoltak a kérdéshez, azt szűrtem le, hogy maga a szerelem két azonos nemű ember között nem bűn, hanem csak az a bűn, ha emellett homoszexuálisak is, azaz szexuális vonzalom is van köztük. Illetve még ez sem egészen bűn, hanem az a bűn, ha konkrétan le is fekszenek egymással. Jól értelmeztem?

2017. júl. 9. 16:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!