Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki egy vele azonos...

Ha valaki egy vele azonos neművel él együtt párként, de nem szexelnek, az a kereszténységben bűnnek számít?

Figyelt kérdés
Teszem azt egy aszexuális homo pár. Aszexuális azt jelenti, hogy nem éreznek szexuális vonzalmat, szóval értelemszerűen nem is szexelnek, de szeretik egymást és együtt élnek. A Biblia tudtommal azt mondja, hogy ha valaki vele azonos neművel "hál", vagyis gondolom, szexel, az bűn, de konkrétan erről, amiről én írtam, nem találtam semmi infót.
2017. júl. 9. 13:03
1 2 3
 21/28 Kiss Éva Judit ***** válasza:
egy kicsit elbakiztam a bemásolást, de nyaralok éppen és nem a megszokott módon válaszolok. Ha érdekel mélyebben a téma,írj privátban, és ott folytatjuk
2017. júl. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

"ergo az aszexuális ember nem képes teljesíteni még ezt az alapvető parancsot se. Igaz a melegek se, legalábbis a férfiak nem"


Tévedésben vagy Barátom!

Nem egy meleget ismerek, akinek VAN GYEREKE. Az idősebb (40 feletti) melegeknél a leggyakoribb, hiszen az ő fiatalkorukban még nem volt internet, nem volt lehetőségük melegekkel ismerkedni, valamint erősebb volt a társadalmi nyomás a "nősülésre", így jobbnak látták ha megnősülnek és családot alapítanak. Mindezt úgy, hogy a feleség iránt értelemszerűen nem éreztek semmiféle vágyat.

2017. júl. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Milyen fajta szerelmet érzek a párom iránt? Nagyjából ugyanazt, amit szerintem mások is éreznek, akik szerelmesek valakibe. Szeretek minél több időt tölteni vele, beszélgetni vele, kedveskedni neki olyan dolgokkal, amiket szeret, és vele szeretném leélni az életemet.
2017. júl. 10. 23:25
 24/28 imakommandós ***** válasza:

Tehát szexuális vonzalmat nem érzel a saját és a másik nem iránt, de a saját nemed felé szerelmes vagy valakibe.

Ez is bűn. Minden romlott kivánság bűn és engedetlenség a Biblia szerint.

Isten igéje szerint le lehet mondani ezekről. Aki viszont ezekben jár, arra érkezni fog Isten haragja.

Az újszövetség erkölcsileg feszesebb még a zsidókna adott törvénynél is.

2017. júl. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Hol írja a Biblia, hogy bűn szeretni valakit?
2017. júl. 12. 14:27
 26/28 anonim ***** válasza:
6%

Már a szeretet is többféleképpen szokták értelmezni, szerintem teljesen felesleges magyaráznod másoknak mit érzel. A kérdésedre azt válaszolnám, hogy nem bűn de nem én vagyok a kereszténység, bár valamennyi közöm azért van hozzá. Így nyíltan csak annyit mondtak, hogy maga a házasság mint definíció, férfi és nő egységét jelenti de ebben nincs semmi arról, hogy azonos neműek mit tehetnek és mit nem. Pl. nincs ilyen kikötés, hogy nem élhetnek együtt, ne fogadhatnának egymásnak örök hűséget, ne vállalhatnának gyereket, stb. Egyszer egy pap négyszemközt reagált arra, hogy mit gondol az azonos neműek szerelméről, én akkor attól eléggé megrémültem. Egyrészt betegesnek mondta, de ami a legrosszabb volt benne, hogy akkor láttam rajta életemben először gyűlöletet. Én aki egyébként alapvetően tisztelem a papokat és hitoktatókat, soha ki nem néztem volna ilyen reakciót belőle. Eszembe jutott az a kevés ismerősöm akik fel merték ezt vállalni előttem (ami egyébként nagyon jól esett) és valahogy soha nem láttam őket emiatt másnak.


A válaszokat nézve sokan nem tudják elválasztani egymástól a szerelmet és a testi vonzalmat, ami elég furcsa azoktól akik hisznek a test és lélek egységében, akik szentáldozáskor nem ostyát hanem Jézus testét veszik magukhoz, akik hisznek a feltámadásban és az örök életben.


Nem mondanám, hogy pontosan értem mit jelent aszexuálisnak lenni, de abban egészen biztos vagyok, hogy a szerelem és a testi vágy működhet egymástól függetlenül. Az is biztos, hogy sem Isten, sem a Biblia, sem az egyház nem állítja, hogy a szerelem bűn lenne. Sem azonos neműek között, sem házasságon kívül.

2017. júl. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
4%

"Aszexuális azt jelenti, hogy nem éreznek szexuális vonzalmat, szóval értelemszerűen nem is szexelnek, de szeretik egymást"


Régebben ezt egyszerűen úgy hívták, hogy barátság.

2017. júl. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

"Aszexuális azt jelenti, hogy nem éreznek szexuális vonzalmat, szóval értelemszerűen nem is szexelnek, de szeretik egymást"


"Régebben ezt egyszerűen úgy hívták, hogy barátság."


E szerint a logika szerint aki nem aszexuális, annak nincsenek "csak" barátai, hanem az összes ismerősével lefekszik, vagy legalábbis le szeretne.

2017. júl. 16. 12:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!