Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki egy vele azonos...

Ha valaki egy vele azonos neművel él együtt párként, de nem szexelnek, az a kereszténységben bűnnek számít?

Figyelt kérdés
Teszem azt egy aszexuális homo pár. Aszexuális azt jelenti, hogy nem éreznek szexuális vonzalmat, szóval értelemszerűen nem is szexelnek, de szeretik egymást és együtt élnek. A Biblia tudtommal azt mondja, hogy ha valaki vele azonos neművel "hál", vagyis gondolom, szexel, az bűn, de konkrétan erről, amiről én írtam, nem találtam semmi infót.
2017. júl. 9. 13:03
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Az nem bűn.
2017. júl. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Az albérlet meg hogy jön ide?
2017. júl. 9. 16:28
 13/28 anonim ***** válasza:
20%

Nem teljesen értelmezed jól. Igazából már a szexuális vonzalom is bűn (Jézus szerint, természetesen házasságon kívül), persze ez közel nem olyan fokú, mintha összefeküdnének.

A kérdésben szereplő homo jelző pedig valóban zavaró, mert így nem teljesen egyértelmű a szituáció, legalább is nekem nem volt az, de ahogy láttam másoknak sem.


A szeretet és szerelem közt is különbséget tennék. Bár én nem ismerem az aszexualitás pszichológiai hátterét, de felmerül bennem, hogy érezhetnek-e szerelmet. Hiszen a szerelem (emberi kapcsolatokat tekintve) lényegében egyfajta vágy, ami majd szexualitásban is kiteljesül(het).

Persze vehetjük a szónak a legnemesebb értelmét is, amikor feltétlen, akár mindent feláldozó szeretet jelent (például Krisztus szerelme az emberiség iránt). De naívság nélkül kijelenthető, hogy lehet ilyen két ember közt?

2017. júl. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Aszexuális ember érezhet szerelmet szexuális vágy nélkül. Aki nem aszexuális, annak ezt nyilván nehéz elképzelnie, mert ő szexelni is akar a szerelmével, ezért úgy gondolja, hogy a kettő együtt jár. De attól, hogy nálad együtt jár, nem biztos, hogy mindenkinél. Nekem pl. azt nehéz elképzelnem, hogy mások, akik szerelmesek, ösztönösen szexelni is akarnak a szerelmükkel.


Azt a részét viszont nem értem, hogy a szexuális vonzalom bizonyos fajtái miért lennének bűnök. Hiszen arról én nem tehetek, hogy kihez és hogyan vonzódok. Ez biológiai ösztön, belém van kódolva, nem magam döntöttem úgy, hogy én aszexuális szeretnék lenni. Ha választhatnék, biztos nem az lennék, de sajnos ez nem így működik.

2017. júl. 9. 18:47
 15/28 anonim ***** válasza:

Sehol nem írtam, hogy bizonyos fajtái számítanak bűnnek, ez ugyan úgy vonatkozik minden fajtára. De inkább idézem mit mondott Jézus, talán úgy egyértelműbb lesz.

"Én pedig azt mondom nektek, hogy aki bűnös vággyal asszonyra néz, szívében már házasságtörést követett el vele. Ezért ha jobb szemed megbotránkoztat, vájd ki és dobd el! Inkább egy tagod vesszen oda, mintsem az egész tested a kárhozatra jusson. Ha jobb kezed visz bűnbe, vágd le és dobd el! Inkább egy tagod vesszen oda, mintsem az egész tested pokolba kerüljön."

Az asszony helyére helytettesíthetsz férfit is, ha már szóba kerültek a homo-k is.


Persze láthatóan itt is egy túlzással akarja szemléltetni a dolgot (ezért óvatosan kell kezelni a kijelentést), de elég jól kihangsúlyozza, hogy hol kezdődik a bűn.


Meg mint írtam, vehetjük a szerelem szó nemesebb, tiszta értelmét is, csak nekem úgy tűnik, hogy manapság ez a ritka. De a gyakoribb jelentést is igyekeztem árnyalni, mert semmi sem fekete és fehér. A szerelemhez pedig szerintem nem feltétlenül ösztönként kapcsolódik a szexualitás (nem is írtam ilyet), de többnyire abban teljesedik ki (viszont nem ösztönös cselekvésként). Ami szintén nem bűn, ha a házasság kereti közt történik. Persze csak a kereszténység nézőpontja szerint, hiszen ezt kérdezted.

2017. júl. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Eszerint akkor aki aszexuális, az ebből a szempontból kevésbé bűnös ember, mint aki képes szexuális vágyat érezni? Hiszen én ha akarnék se tudnék bűnös vággyal nézni a páromra, mert soha életemben nem éreztem szexuális vágyat, egyszerűen nem vagyok rá képes. Ha Isten valóban ilyen lenne, akkor ez nem lenne tőle valami igazságos.
2017. júl. 9. 22:19
 17/28 anonim ***** válasza:
4%

"Eszerint akkor aki aszexuális, az ebből a szempontból kevésbé bűnös ember, mint aki képes szexuális vágyat érezni?"


A Biblia értelmezése szerint az aszexualitás a legnagyobb átok ami létezhet, ugyanis:


- Istentől kapott parancsunk a szaporodás (ugye Isten legelőször is ezt parancsolja meg a Bibliában: szaporodjatok és sokasodjatok) - ergo az aszexuális ember nem képes teljesíteni még ezt az alapvető parancsot se. Igaz a melegek se, legalábbis a férfiak nem.


- Párkapcsolatban: aszexuálisnak lenni szeretetlenség.


Azaz ha már egyszer aszexuális valaki, akkor ne akarjon párkapcsolatban élni (olyanban se amiben nincs szex), hanem éljen egyedül. Legyen tartásod.

2017. júl. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Az aszexuális viselkedés bibliai példája Pál apostol.


Semmi utalás nincs rá,hogy neki küzdelmet jelentett volna a társtalanság,s ez arra utal,hogy ö nem kívánta a szexuális életet.Írásaiban erre utal is a nőtlenség kérdése kapcsán,bár nem fejezte ki azt nyiltan.

2017. júl. 10. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, megint fogalomzavarban vagy.


Először is az aszexualitás nem meddőség. Csak és kizárólag a szexuális vonzalom hiányát jelenti, semmi többet. Az aszexuális is képes szaporodni (és egyébként a homoszexuális, biszexuális is, a férfiak pont ugyanannyira, mint a nők, úgyhogy azt sem értem, miért írtad, hogy a férfiak nem tudnak). Sok olyan aszexuális hetero pár van (gyengébbek kedvéért NEM heteroszexuális, hanem egy aszexuális férfi és egy aszexuális nő), akik csak azért szexelnek, mert szeretnének gyereket.


Másodszor az aszexualitás nem feltétlenül jelenti azt, hogy az ember nem vágyik szeretetre, lelki társra. A Biblia legfőbb parancsa: szeressétek egymást. Miért kéne társtalanul élnem? Csak azért, mert szexuálisan nem vonzódom senkihez, nekem nincs jogom ahhoz, hogy szerelmem legyen? Jó, hát akkor inkább nem lesz tartásom és lesz párom, akivel szeretjük egymást, nekem így is jó.


Azzal nagyon nem értek egyet, hogy a házasságon belüli szex hiánya szeretetlenség. Mi van azokkal az emberekkel, akik valamilyen betegség vagy állapot miatt nem tudnak szexelni? Pont ugyanannyira tehetnek erről ők is, mint én arról, hogy aszexuális vagyok. Akkor most ők is egyedül éljék le az életüket? Na és aki meddő? Ha kiderül valakiről, hogy meddő, az ne házasodjon meg, ne éljen együtt a szerelmével, mert a házasság és a szex lényege a szaporodás és ő ezt nem képes megtenni? Mert aki meddő, az tényleg nem képes megtenni, ellenben a nem heteroszexuálisokkal, akik biológiailag képesek gyereknemzésre.

2017. júl. 10. 13:01
 20/28 Kiss Éva Judit ***** válasza:
8%

Szia. Bevallom nem volt türelmem az idáig keletkezett kommenteket teljesen végig olvasni, de amit Te írtál ahhoz lenne egy kérdésem:

"Csak azért, mert szexuálisan nem vonzódom senkihez, nekem nincs jogom ahhoz, hogy szerelmem legyen? Jó, hát akkor inkább nem lesz tartásom és lesz párom, akivel szeretjük egymást, nekem így is jó. "


A szerelem együtt jár a szexuális élettel, ami a Biblia szerint CSAK férfi és nő között megengedett, azaz Isten által adatott "szaporodjatok és töltsétek be a Földet"


Ha ez így van, akkor miféle szerelemre gondolsz Te, két aszexuális között?

A szeretet 4 féle lehet:

"Mélyről fakadó ragaszkodás vagy vonzalom, melyet valaki többek között egy barát, egy szülő vagy egy gyermek iránt érez; az, amikor valaki kedvel valakit, vagy tetszik neki valaki; Isten jóindulata a teremtményei iránt, vagy az a mélységes tisztelet, amelyet nekik kell érezniük Isten iránt; rokonszenv, melyet Isten teremtményei helyénvalóan mutatnak ki egymás iránt; az az erőteljes vagy szenvedélyes érzés, melyet valaki egy más nembeli iránt érez, és amely a hitvesi egység érzelmi mozgatórugója. A szeretet egyik szinonimája az „odaadás”." Éleslátás c. könyv

folyt:"Mélyről fakadó ragaszkodás vagy vonzalom, melyet valaki többek között egy barát, egy szülő vagy egy gyermek iránt érez; az, amikor valaki kedvel valakit, vagy tetszik neki valaki; Isten jóindulata a teremtményei iránt, vagy az a mélységes tisztelet, amelyet nekik kell érezniük Isten iránt; rokonszenv, melyet Isten teremtményei helyénvalóan mutatnak ki egymás iránt; az az erőteljes vagy szenvedélyes érzés, melyet valaki egy más nembeli iránt érez, és amely a hitvesi egység érzelmi mozgatórugója. A szeretet egyik szinonimája az „odaadás”.

A philia; sztorge; agape szavak fejezik ki a gondolatokat, de sok lenne ide mindent bemásolni.


Valóban nem ír a Biblia arról, hogy ha két azonoos nemű személy egy lakásban lakik, de semmilyen szexuális vonzalom nincs közöttük, akkor ne lakhatnának egymással.

A baj ott kezdődik, ha az ölelKEZÉS! csók, szexuális ingerlésre símogatás, stb égis szeualitást vált ki egyik illetve másik tagjában az együttélők között. Ez már elítélendő, mert a szexualitás célja a házasságon belüli örömszerzés, a szaporodás volt, és nem az élvezetek halmozása.


Nemi szerveink azért lettek megalkotva, mitöbb egymáshoz formálva hogy képesek legyünk szaporodni, nem azért, hogy elferdült szexuális vágyainkat klf gyakorlatban éljük ki.


folyt a könyvből: "A szeretetnek először is Istenre kell irányulnia, vagyis mindenkinél jobban kell szeretnünk őt. Ha nem így tennénk, akkor a szeretetünk rossz irányba terelődne, és ez akár oda is vezethetne, hogy teremtményeket vagy tárgyakat kezdünk imádni. Elengedhetetlen, hogy az ember ismerje Isten szándékait, mert csak akkor tudja meg, mi a legjobb neki és másoknak, és csak akkor fogja tudni, hogyan képes helyénvaló szeretetet kimutatni. Istent ’egész szívünkkel, elménkkel, lelkünkkel és erőnkkel’ kell szeretnünk (Mt 22:36–38; Mk 12:29, 30). "

2017. júl. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!