Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyesek miért gondolják azt...

Egyesek miért gondolják azt hogy Isten tiltja vagy rossz szemmel nézi azt hogy ha szórakozásképpen kikapcsolódásként elmennek az emberek a discoba?

Figyelt kérdés

Szerény véleményem szerint nincs kivetnivalója ezzel kapcsolatban mert Ő a teremtője minden jónak amivel meg ajándékoz bennünket ingyen kegyelemből és szeretetből.

És Ő is örömmel nézi ha jól érezzük magunkat e földi életben e téren mindent meg engedd nyugodtan lehet menni bulizni csak mértékkel kell inni és kellő önfegyelemmel kell rendelkezni.


2017. júl. 13. 22:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Túl fanatikusok és félreértelmezik a kereszténységet. Bár én sosem szerettem discoba járni (nekem túl füstös és lármás), de alapvetően nincs semmi baj, ha valaki kulturált keretek közt jól érzi magát.
2017. júl. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A táncmulatság (esetünkben a disco) soha nem volt tiltva az egyház által, kivéve egy rövid időszakot az 1300-zas években, amikor "tánctéboly" tört ki Németalföldön, és a papok nekiálltak ördögűzni. De ezt leszámítva sehol nincs feltüntetve a Bibliában, hogy a mulatás, tánc, ivás rossz dolog volna.


A következményeit viszont (seggrészeggé válás, mindent összerókázás, köpködés, kötekedés, verekedés, ordítozás mint a vadállatok az erdőben, üres piásüvegek hajigálása, kukák felrúgása, kapualjba hugyozás-szarás, öncélú rongálás) nemcsak Isten nem nézi jó szemmel, hanem egy normális ember se.

2017. júl. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
34%

Igen, O a teremtett minden jót, de helyet adott a rossznak is, es meg választási lehetőséget is kaptál/kapsz. De döntesz melyiket választod.

Ami a diszkóban szol az mondjuk igy 'világi zene' es nem tetszik neki ha erre mulatsz.

Az mas amikor dicsőítés kozben táncolsz, enekelsz mert az neki szol.

Szerény véleményem szerint es tapasztalatom szerint, aki tenyleg közel áll Istenhez annak meg sem fordul ez a kérdés a fejeben, vagy ha megis fordul tudja ra a választ. :)

2017. júl. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

"igy 'világi zene' es nem tetszik neki ha erre mulatsz"


Oh és ezt neked mondta? Mert ilyet sehol sem olvastam a Bibliában.

2017. júl. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

3#


A. Vivaldi concertoi is világi zenék. Pedig Vivaldi pap volt.

2017. júl. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

Szia !


Az ilyen kikapcsolódás vonza a démonokat ezért történik a bulizás közben és után az aminek nem kellene.

alkoholizálás bujálkodás egy kis kábszer meg a diszkó balesetek.

Önáltatás ha azt gondolod mértékkel csinálod akkor te démon mentes leszel.

2017. júl. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

Mit hoz ki belőled? Mert a dicsőítés hálát, szeretetet, esetleg bűnbánatot, amivel épülsz.

Ha elmész diszkóba, akkor az mit hoz ki belőled? Vagy másból, aki ott van? Milyen kár, hogy képtelenek vagytok felfogni, hogy még a tiltások is azért vannak, mert védőkorlátok, nem pedig azért, mert Isten irigykedik rád és rosszat akar.


Ha meg baj történik, akkor meg azonnal sipákol mindenki, hogy ilyenkor hol van Isten? Ja, hogy olyankor már kéne, addig meg csak egy kiröhögnivaló volt.

2017. júl. 14. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Nem tiltja, de hogy vannak olyan szórakozási formák amit rossz szemmel néz az biztos.

Íme néhány gondolat Istentől:


(1Korintusz 6:12) 12 Mindent szabad nekem, de nem minden hasznos. Mindent szabad nekem, de nem fogom hagyni, hogy bármi is hatalma alá vonjon.

(1Korintusz 15:33) 33 Ne vezessenek félre titeket. Rossz társaságok megrontanak hasznos szokásokat.

(1János 2:15–17) 15 Ne szeressétek a világot, se a világban levő dolgokat. Ha valaki a világot szereti, nincs meg benne az Atya szeretete; 16 mert mindaz, ami a világban van — a test kívánsága, a szem kívánsága és az életben birtokolt javak látványos fitogtatása —, nem az Atyától származik, hanem a világtól származik. 17 Azonkívül a világ elmúlóban van, s ugyanígy a kívánsága is, de aki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké.


soha sem tilt semmit, szabad akaratod van, legfeljebb learatod amit vetettél.

(Galácia 6:7) 7 Ne vezessenek félre titeket: Istent nem lehet megcsúfolni. Mert amit vet az ember, azt fogja aratni is;

2017. júl. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%

Semmi rossz nincs abban, ha valaki elmegy egy discoba. Az ilyen jellegű szórakozások is Isten ajándékai, amikkel élni kell. Így én inkább azt nevezném bűnnek, ha valaki mindenféle szórakozást elutasít magától.


Nyilván, ha a discóban valaki verekszik, balhézik, vagy éppen az ott megismert vad idegennel lefekszik, na az már bűn. De nem kell keverni a szezont a fazonnal.


A keresztény gondolkodásban a középkortól kezdve kialakult egy olyan szemlélet, hogy a földi élet egy siralomvölgy, emiatt az égiek felé kell törekedni (ami végülis igaz), ez azonban annyira túlburjánzott, hogy már szinte bármilyen evilági dolgot Élvezni bűnnek számít.

2017. júl. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%
Nincs semmi rossz abban, ha valaki diszkóba jár (mondjuk én pont nem járok, mert nem szeretem ezt a fajta zenét), azzal, hogy jól érzed magad, nincs semmi probléma. Ha ott seggrészegre iszod magad, valamit egyéjszakás kalandokat keresel, az viszont már baj. De az, hogy ott táncoltok, jól érzitek magatokat, nem egy bűnös dolog.
2017. júl. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!