Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki ölhette volna meg Káint,...

Ki ölhette volna meg Káint, ha a Biblia szerint nem volt más ember a családtagjain kívül?

Figyelt kérdés
Elvileg a megkülönböztető jel, amit Istentől kapott (Káin jegye), a védelmét is szolgálta, hogy ne ölhesse meg senki. De nem is ölhette volna meg idegen, hiszen a családján kívül nem volt más ember. Ez szerintem egy kicsit ellentmondásos, hogy Káin családján kívül nem voltak emberek, és mégis attól tartott, hogy idegen emberek megölik.

#Biblia #Káin #Káin jegye
2017. júl. 14. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

Mitasd meg nekem hogy hol írja ezt a Biblia.

(vagy most add fel, mert én tudom azt, amit te nem)

2017. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha viszont többen voltak, kedves hallgatag, akkor jól értelmezzük, hogy Ádámék miatt az egész társaság ki lett űzetve az Édenkertből? Vagy őket eleve az Édenkerten kívülre teremtette Isten, így őket nem kellett kiűzni?
2017. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Úgy látom, újabb ateista kurzus zajlott le és most jönnek a kiképzettek a roppantul rossz kérdéseikkel.

Káin és Ábel születése és a történések közti időben volt szaporodás. Akár 100 évek is eltelhettek. A Bibliából ez a szaporodás kikövetkeztethető. Nyilván mindenkinek ismernie kellett Káint, ha egy jellel Isten megvédte őt


"De nem is ölhette volna meg idegen, hiszen a családján kívül nem volt más ember."

Itt feleslegesen csempészted be az idegen szót, ezzel ellentmondásba állítva a Bibliát.


4,2 És ismét szűlé annak atyjafiát, Ábelt. És Ábel juhok pásztora lőn, Kain pedig földmívelő.


4,3 Lőn pedig idő multával, hogy Kain ajándékot vive az Úrnak a föld gyümölcséből.


Itt is írja, hogy idő múltával... Ez lehetett akár 200 év is...


Káin nyilvánvalóan a rokonok haragjától fél, a bosszútól:

4,14 Ímé elűzöl engem ma e földnek színéről, és a te színed elől el kell rejtőznöm; bujdosó és vándorló leszek a földön, és akkor akárki talál reám, megöl engemet.

Egy idegen miért akarta volna megölni Káint?


Na, ennyire egyszerű

2017. júl. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Akár 100 évek is eltelhettek."


Erre sincs konkrét sor a Bibliában, ez is csak feltételezés, a következő mondatodban viszont már tényként közlöd:


"A Bibliából ez a szaporodás kikövetkeztethető."


Nem ír róla. Ennyi erővel a kis egyszarvú léte is kikövetkeztethető a Bibliából.



"Itt is írja, hogy idő múltával... Ez lehetett akár 200 év is... "


Meg 2000 év is. Meg 20 is. Mivel nincs konkrét számadat, te most csak sugallod, hogy ennyi lehetett, de ez nem bizonyíték.



"Káin nyilvánvalóan a rokonok haragjától fél, a bosszútól: "



Incest is wincest. :) Jó, tudjuk, akkor még lehetett, mert varázslat, és kész.

2017. júl. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Nem ír róla. Ennyi erővel a kis egyszarvú léte is kikövetkeztethető a Bibliából. "

De ír. Amúgy egyszarvúzzál kisgyerek. Majd a kérdezővel beszélgetek, mert te olyan hülyeségeket írsz, hogy ebbe felesleges belemenni.

2017. júl. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hm. Tudtam, hogy nem fog tetszeni, hogy valaki leírja az igazságot. :)

Jó beszèlgetèst.

2017. júl. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


A családtagjai ölhették volna meg Káint! Olvasd csak!


1Mózes 5:4 Ádám napjai, miután Sétet nemzette, nyolcszáz esztendőt tettek ki, és még nemzett fiakat és leányokat.


800 év alatt azért összehozhatott néhány gyermeket Ádám. S miután azok a gyermekek felnőttek lettek úgy nekik is lehetek gyerekeik.


"Erre sincs konkrét sor a Bibliában, ez is csak feltételezés, a következő mondatodban viszont már tényként közlöd."


Van konkrét sor, fentebb olvashatod!

2017. júl. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!