Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan magyarázza az egyház a...

Hogyan magyarázza az egyház a dinoszauruszokat?

Figyelt kérdés
Bizonyított tény, hogy léteztek és sokkal korábban, mint az ember. A katolikus vallás szerint pedig Isten megteremtette a földet az állatokat stb... és utána az embert: Ádámot és Évát. Azonban, ha Isten a dinoszauruszokat is megteremtette akkor Ádám és Éva évmilliókig voltak az éden kertjében? Ezt valahogy mintha elfelejtette volna mondani akárki is, papoktól hittanítóktól apácáktól nem hallottam még ilyent. Talán van valami amivel ezt magyarázni tudja az egyház?

2017. júl. 15. 17:27
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
77%

changename

Ez már tényleg a kereszténység lejáratása, amit művelsz. Képzeld rengeteg nagynevű csillagász volt nálad sokkal inkább keresztény, akik szellemi állapota nem állt meg óvodás szinten, hanem nagyon sok felfedezéssel gazdagították a tudományt.


Képzeld, a csillagok hatalmas forró gázgömbök millió és több fényév távolságra, amik születnek és meghalnak. Nem pedig az égboltra ragasztott fénylő pöttyök, mint ahogy azt képzeled. Mert nekem a tudásod szintjéről, amit itt képviselsz, ez jön le.

2017. júl. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 changename ***** válasza:
4%

#31

"changename

Ez már tényleg a kereszténység lejáratása, amit művelsz."


Figyusz te álkeresztény nem az a lejáratása a kereszténységnek hogy Isten szavát tartom igaznak és az emberek kitalációit meg mesének. Hanem az mikor Isten szavát készakarva meghazuttolják és a saját kigondolással igazzá teszik a hazugságot.


"Képzeld rengeteg nagynevű csillagász volt"


Kit érdekel Isten az igaz csillagász és Ő az értelemadó.


"nálad sokkal inkább keresztény,"


Idmerted személyszerint őket meg engem is?

Ez az érved álkeresztény?


"akik szellemi állapota nem állt meg óvodás szinten,"


Áljatok már le evvel a süket evolucionista dumával, fárasztó!!!/


"hanem nagyon sok felfedezéssel gazdagították a tudományt."


Nem gazdagítottsk ők semmit azelőtt is már létezett mielőtt meglátták volna!/


"Képzeld, a csillagok hatalmas forró gázgömbök millió és több fényév távolságra,"


A "képzeld" az az áltudomány alappillére

Hogy hatalmas gázgömb ez csak eddig elmélet még nagyon keveset tudnak rólla.


Képzeld álkeresztény ismerem a fényév hossúságát, és még azt is tudom hogy mérik és számolják ki az adott csillag távolságát.


"amik születnek és meghalnak."


Azok nem születnek és nem is halnak meg de hogy te megszülettél és megis halsz na azt már elhiszem.


"Nem pedig az égboltra ragasztott fénylő pöttyök,"



Miért hazudol szemrebbenés nélkül hol állitottam én ilyet? Ne legyél csiga.


"mint ahogy azt képzeled."


Az elmélet a képzelet meg az evolució.

A Bibliában nem létezik a "képzeld" szó.



"Mert nekem a tudásod szintjéről, amit itt képviselsz, ez jön le."


A te dolgod,mi jön le nekem meg az jön le hogy álkeresztény vagy.

2017. júl. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:

changename, őrá utaltál a #28 válaszodban?

[link]


Érdekességképpen írom, hogy erre az UFO hívők is lecsaptak. :)

De mindegy is, mert ez egy protoplanetáris korong.

2017. júl. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
83%

"Hogy hatalmas gázgömb ez csak eddig elmélet még nagyon keveset tudnak rólla."


[link]

2017. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
100%

"Ó dehogynem! Ezt szokták mondani meg evel huzzák ki magukat azok akik zsákuccába találják magukat.


Menyibe is került a CERN? Nem fordítottak anyit rá amenyit kellenne? Vagy nincs idő rá mi? "


Meteor/aszteroida kutatás. Köhm. Cseljabinszk 2013. február. Khm. Nincs időnk kutatni, mi? Vagy inkább pénzt nem áldozunk rá?

Amúgy ti ehhez az eseményhez mit szóltatok?

2017. júl. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 changename ***** válasza:
8%

#33

changename, őrá utaltál a #28 válaszodban?


Nem, nem őrá utal a linkelt képed, mostanig nem is láttam.


"Érdekességképpen írom, hogy erre az UFO hívők is lecsaptak. :)"


Az UFO hivők is kreacionista álláspontot foglalnak, de közöm nincs hozzájuk, az UF hivők sok filmet néznek.


"De mindegy is, mert ez egy protoplanetáris korong."


Nem ellenkezek.

2017. júl. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 Molyember ***** válasza:
87%
1572 november 11-én a Cassiopeia csillagképben feltűnt egy új csillag, ami fényesebb volt a Vénusznál, és ha jól emlékszem, márciusra elhalványult. Egy szupernova volt, így halnak meg a csillagok. Azóta tudjuk, biztosan tudjuk, hogy amit az égen látunk, az nem állandó. Lassan fél évezrede ennek, és te tagadod. Picit lemaradtál, az ilyesmit nem veszi komolyan egy tájékozott ember. A tudósok meséiről alkotott elképzelésed pedig azért nem állja meg a helyét, mert az összes (!) eddigi eredmény ellenőrizhető. A hat napos teremtéssel ellentétben. Egyébként én is szeretném azt hinni, hogy csak viccelődsz itt velünk.
2017. júl. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 changename ***** válasza:
13%

"1572 november 11-én a Cassiopeia csillagképben feltűnt egy új csillag, ami fényesebb volt a Vénusznál, és ha jól emlékszem, márciusra elhalványult."


Ezek szerint 500 évet él egy csillag.


"Egy szupernova volt, így halnak meg a csillagok."


Vagy elébekerölt egy naprendszer ami 500 évet takar. Ugye a naprendszerek is mozognak vagy állnak egyhelyben?


"Azóta tudjuk, biztosan tudjuk, hogy amit az égen látunk, az nem állandó."


Ez egy jó kijelentés.


"Lassan fél évezrede ennek, és te tagadod. Picit lemaradtál, az ilyesmit nem veszi komolyan egy tájékozott ember."



Hát nem tudom komolyan venni mivel sokminden nem az aminek látszik.

A sok állami támogatás miatt kell valami lőrét etetni az emberekkel ha ugy van ha nem. Sok ilyen esetröl tudunk.


"A tudósok meséiről alkotott elképzelésed pedig azért nem állja meg a helyét, mert az összes (!) eddigi eredmény ellenőrizhető."


Az összes eddigi eredmény ellenőrizhető?

Na akkor aranybogárkám vezesd le az ember és a majom közös ősétöl a mai emberig a biológiai folyamatokat-és az élet változásokat és kimeneteleket úgy hogy ellenőrizhető legyen(nem elmélettel azaz mesével)


"A hat napos teremtéssel ellentétben."


A hat napos teremtésnek semmi sem mond ellent csak Darwin mosléka!


"Egyébként én is szeretném azt hinni, hogy csak viccelődsz itt velünk"


Szeressed!

2017. júl. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 changename ***** válasza:
17%

"Egyébként én is szeretném azt hinni, hogy csak viccelődsz itt velünk"


`Oszt ki az a "velünk" itt a vallás kategóriában?

Aztán sokakat izgat hogy milyen tudosoknak adjátok ki magatokat, kit érdekel?

Meg hogy milyen kőkemény suttyó bizonyitékokkal érveltek Isten szava ellen. Ugy vergődtök a valláskategoriában mint a fába szorult féreg hogy hitessétek az embereket a "tényeitekkel"

2017. júl. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 Mojjo ***** válasza:
100%
@5: szívesen! Esetleg érdekességképpen, ha a katolikus álláspont érdekel, Ferenc pápa álláspontját érdemes meghallgatni az ősrobbanásról és evolúcióról: https://www.youtube.com/watch?v=7KVupdK_pBU
2017. júl. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!