Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek is csak idő...

Szerintetek is csak idő kérdése, hogy eltűmjön a kereszténység?

Figyelt kérdés

(Más vallásokról nem tudok semmi, úgyhogy azokat ki is hagynám)


Legyünk őszinték, amikor megjelent a kereszténység, az emberek hinni akartak valamiben, abban is hittek ,hogy több Isten van. Voltak annyira műveletlenek az emberek, hogy rengeteg tudományos tényt nem voltak képesek felfogni és azt mondták rá hogy Isten műve. Akkoriban kinőtte magát egy elég nagy vallássá, megerősítette magát Róma szívében és azóta is ot van(Vatikán).


Viszont meddig fog ez így húzódni? Egyre több ember ateista, egyre több ember cask polgári esküvőt tart, van aki nem is házasodik, van akin(én is egy vagyok közülük) végigerőltetik gyerekkora óta elsőáldozást bérmálkozást konfirmálást meg a többit úgy, hogy az adott ember nem hisz Istenben, az egész csak képmutatás. Vajon mennyi ember van aki tényleg hisz benne? Egyre kevesebb. Ez alapján a számok amik nyílvánosak hamisak is. Merem állítani, hogy a "keresztény" szülők nagyrésze is csak képmutatásból, hagyományból kereszteli meg a gyerekét, a társadalomnak akarja megfeleltetni magát és a családját.


Gondoljunk bele, ha ma megkérdezi valaki milyen vallású vagy itt M.o-on azt mondod, hogy keresztény és aki kérdezte megnyugszik, de nem azért mert hiszel Istenben csak mert keresztény vagy. Ergo nem robbantod fel magad az Istened nevében nem lopkodsz nem ölsz meg senkit stb...


Meddig tudják még kihúzni a keresztény egyházak? Elhiszi egyáltalán akárki is, hogy a világ vezetői közül akármelyik is vallásos? Szerintetek nem valószínű, hogy ez az egész vallásosdi a haláltusáját vívja az idővel?



2017. júl. 16. 20:28
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
Az Újszövtség Isten útmutatása! Az Ószövetség az Újszövetésg előkészítése csupán! ha nem jött volna el Jézus, még mindig az Ószövetséget használnánk, szerencsére tudjuk, hogy az műár elavult! Illetve sok olyan írás is van az Ószövetésgben, amit az Újszövetségben elfogadhatatlanok lennének! A gyilkosság sosem egyeztethető össze Istennel. Isten segít fennmaradni egy népnek, de abban nem, hogy ki tud több ellenséget legyilkolni! Az Ószövetségben leírt ima pedig tökéletesen illik az azokra az emberekre, akik megölték Jézust!
2017. júl. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
#51 Ezt kellett volna mondanom az atyának, aki a hittant tanította nálunk, amikor bevágott egy egyest, mert nem tanultam meg időben a 10 parancsolatot.. :/
2017. júl. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:

52.Hsz!


A tananyag,az megtanulandó,s nem tiszte a tanulónak mérlegelni annak igazság,vagy érvényességi tartalmát.

Nekem is meg kellett tanulnom rengeteg materialista baromságot,amikor diák voltam.Nem mondhattam,hogy ilyen szemetet nem vesz be a gyomrom.

2017. aug. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
Az Ószövetségben Isten útmutatása kb. csak a tízparancsolat! Valóban voltak próféták is, akik közel kerültek Istenhez (mellesleg őket ki is végezte az "istenszerető" nép, akik "Isten nevében" gyilkolták az ellenséget), de néhány prófécián és jövendölésen kívül nem adtak többet. Vedd észre mely dolgok származnak Istentől, és mely embertől! Ha figyelsz, észreveszed! A gyilkosság nem egyeztethető össze Istennel, az Ószövetség néhány mélyen hívő prófétán kívül tartalmaz egyéb írásokat is. Az Ószövetség csak az Újszövetség előkészítésére szolgált! Előkészítette az eseményeket az Újszövetségre!
2017. aug. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!