Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidó vallás - házasságon...

Zsidó vallás - házasságon kívüli szexuális élet?

Figyelt kérdés

A kereszténység a házasságon kívüli szexuális életet tiltja, ahogyan az iszlám is. A zsidó vallás is, vagy az csak a házasságtörést tiltja?

Érdekelne, vajon a héber fordítása hogyan hangzik pontosan ennek a parancsolatnak, és hogy egyéb megközelítések születtek-e. Zsidó emberek válasza érdekelne főképp, hiszen azt ők tudják a legjobban.



2017. júl. 18. 19:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Értelek, vaszil, viszont akit töröltek, ha jól érzékeltem,

nekem szólt be és nem neked.


Úgy fogalmazott, hogy ő az "elsőt" szidalmazza. Az első hozzászóló meg itt én voltam.


De kérlek javíts ki, ha félreértettem volna valamit.

2017. júl. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Közvetlenül a hozzászólásom után írta ha jó emlékszem így fogalmazott


" az 1 számú mocsok...az te vagy itt"


nem pedig azt, hogy az 1 számú válaszoló egy mocsok...


Nekem szólt,nem neked.


Szeretnéd,hogy neked szóljon? Mert tisztára olyan.. Én neked adom szivesen,ha kell?


Szép napot

2017. júl. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nyilván nem vágyom rá. :) Azonban feleslegesen trollkodik az illető. Senkire se kellett volna, hogy ilyet írjon.


Amúgy ha tényleg felismerted az illetőt, és a ti vitátok, így már értelek, hogy miről volt szó. Köszi az indoklást. Szerintem kissé többértelműen fogalmazott, de mivel te már vitáztál vele, számodra nyilván egyértelmű.

2017. júl. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!