Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak a vallas lehet alapja az...

Csak a vallas lehet alapja az erkolcsnek?

Figyelt kérdés

Aki nem vallasos az nem lehet erkolcsos?


Hallgattam ma Putser Robert egy radios beszelgwteset. 2 eves. Es konkretan az volt az allaspntja, h hogyan lehetne erkolcsos az ember, ha nem vallasos, honnan mashonnan eredhetne az erkolcs, mint a vallasbol?


Ti errol mit gondoltok?


Ne csak azt orjatok le, h egyetertetek e vagy sem, hanem h miert igen, miert nem.



2017. júl. 20. 22:08
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Tudjátok mi a szomorú? Hogy mindenkit lepontoztak, aki kimerte mondani az igazságot. És tudjátok ebben mi a még szomorúbb? Hogy ezt olyan emberek tették, akik hívők, és úgy hiszik, hogy a vallás, a saját hitük, az isteni iránymutatás a valódi erkölcs alapja. Emberek, ébredjetek már fel. Lehet a lepontozás nem az erkölcs kategóriájába tartozik, de, amikor magatokat hívőnek tartjátok, és elkezdtek másokat lepontozni, akik nem értenek veletek egyet, olyan, mintha önmagatokat köpnétek arcon. Érdekes, hogy nekem nincs késztetésem arra, hogy a hívőket lepontozzam, pedig nem értek veletek egyet. Hogy lehet, hogy én semmilyen módon nem ártok nektek, és másoknak sem, pedig ateista vagyok, míg ti, már egy fórum keretein belül sem tudjátok a saját hiteteket az annak megfelelő módon képviselni? Gondolkozzatok el egy picit!
2017. júl. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
46%
A kettőnek semmi köze míg az erkölcs az ember saját szabályai mondhatni amit saját magának felállított míg a vallás szabályai olyanok amit mas emberek állítottak fel másoknak az hogy élve elégetni valakit sosem lesz erkölcsös régen sem volt az épp hogy az erkölcs hiánya miatt történtek ezek régebben Európában érdekes Ázsiában nem igen történtek máglyarakás a lovagi kódex vagy épp a busido kódex jo meg alapítás az erkölcs és a hitre lovagként köteles vagy segiteni akinek szüksége van rá bushidoban meg ha már samuraiként ölsz (gondolok a parbajokra nem ártatlanok le mészárlásában ahogy a keresztes lovagok tették) akkor mutas tiszteletet az eleset iránt nem gyalázád meg a holttestet fegyvertelen ellenfelet nem ölsz meg (előte adj kész a kezébe) nőket és gyermekeket nem bántasz míg a vallásban leginkabb a kereszténységben sok mocskos dolog történt amit isten nevére fogtak rá hol ott önös érdekedben történt!
2017. júl. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
Nem hanem maga Isten az erkölcs alapja. Személyesen ő a forrása minden jónak. Ő tudja csak megteremni a saját ,, gyülölcseit" ,, tulajdonságait" az emberben. A hozzákapcsolódás , lelki egyesülés által.
2017. júl. 23. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
Chrisful ezzel mint ha azt akarnád mondani hogy az emberben alapvetöen nincs jo csak gonosz de ha igy gondolod akkor már tévedésben élsz! isten a maga képére formálta az embert tehát alapvetöen joknak születnek csak késöbb lesznek azok amik... de az erköcsöt mindig a kereszténységgel akarták össze kapcsolni de csak akarták szű látókörüség lenne csak a kereszténység tanait elfogadni föleg ugy hogy ez az eggyik legvéresebb :D nem ártana elgondolkodnod hogy szerinted isten egész nap fogja a kezedet vagy meg hadja higy te fedezd fel az életed
2017. júl. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:

Tisztelt utolsó. Jézus Urunk megmondta. : nincs senki jó csak egy az Isten.

Ha az ember saját törvénye a mérvadó. Akkor mondhatná azt azvegyik, hogy én ezt neg eztvteszem mert jólesik , és szerintem jó. A másik meg mondhatná neki , én meg most lelőlek, mert nekem az esik jól.


Ez nem így működik. Bizony maga az Isten a forrása minden jónak és igaz dolognak. És nekünk bizony Egyenesen Őhozzá illene és kellenebalkalmazkodnunk. Nem máshoz, nem magunkhoz és nem vallásos tanokhoz. Ámen.

2017. júl. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
Az a gond ezzel crisfull hogy az emberek meg is teszik ami kell nekik el veszik ami jol esik azt meg teszik de meg jegyeznék 2 valamit azt írtad hogy istent forrása minden jónak es igaznak de ha igy van hogyan teremtette meg az ördögöt lucifert hiÁba nem volt akkor még gonosz benne volt a gonoszság amivel született a másik isten hez kell illene alkalmazkodni nem vallás stb de te megis a tanokhoz ragaszkodsz nem kritizalasnak vagy mégis... Isten az embernek meg adta a saját akaratot igy észérű hogy saját erkölcsöt teremt az ember ami sokkal jobb ezt isten is belátta különben senkisem szegné meg még te sem mert biztos hogy a 10 parancsolatbol meg szeghettél pár szabályt csak itt Adod a nagy hívőt míg otthon...inkabb hadjuk
2017. júl. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

Tisztelt Utolsó.

nem tudsz te rolam semmit. Szerintem hagyjuk a személyeskedést oké.

Isten nem teremtett semmiféle gonoszt, egyszerüen hagyta bejönni a világba, tudta előre , hogy megjelenik és beengedte. De mundezt nyomós okkal. Azért , hogy az igazságtalanságot véglegesen kíszűrje a teremtett világból. Örökre és végérvényesen. Bizony az Isten ekkora fájdalmat elszenvedett, az igazság örök győzelméért. És a teremtett világában soha többé nem lesz sötétség , mert kizáratik. Micsoda igazságosság!

2017. júl. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
Crisfull honéd vagy mibol gondolod hogy isten ekkora fájdalmat szenvedett el amit mondasz annak nincs semmi értelme miért engedi be hogy aztán ki szürje ez olyan mintha fel tennél a számítógépedre egy virus irtott és utána letöltész a netről szándékosan vírusokat csak hogy megnézd hogy ki szűri... Amugy meg jegyzem az igazság sokszor fájdalmas és véres csak a mesékben jo és kedves mindig! A sötétség mint önmaga mem létezik igy nem zárhatja ki a sötétség csupán a fény hiánya nem pedig önálló igy vissza lehet vezetni hogy isten szándékosan teremtette meg hiába mondod hogy öröké dicsőség és igazság a világnak kell a sötétség de a fény is nem a szociális világra gondolok hanem maga a világ egyetemre ha ki mész az űrbe ott végtelen sötétséget találsz de kis területeket meg világot a nap fénye és melege... De amugy te is most pontosan ezt csinálod a saját erkölcsödet akarod érvényesíteni akkor mond meg nekem miben vagy másabb ugyan azt csinálod mint én mivel vitatkozunk csak én be vallom hogy önös érdekből csinálom míg te isten nevét a szád ra veszed hopp ittis egy újabb szabály sertés isten nevét a szádba ne ved hiába! :/ grat
2017. júl. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
Az Isten annyira igazságos, hogy őt , az ő terveit nem állíthatja meg az a tény , hogy előbb utobb valamelyik szabad akaratú lény elkezdi, elfogja vágni magát tőle. És elvakítja magát… meg másokat…
2017. júl. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
Nem vagyok értékesebb nálad egy vércseppnyivel sem… Érted is meghalt Jézus, hogy minden ok legyen ha elfogadod Őt és Vele jársz igazságában.
2017. júl. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!