Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak a vallas lehet alapja az...

Csak a vallas lehet alapja az erkolcsnek?

Figyelt kérdés

Aki nem vallasos az nem lehet erkolcsos?


Hallgattam ma Putser Robert egy radios beszelgwteset. 2 eves. Es konkretan az volt az allaspntja, h hogyan lehetne erkolcsos az ember, ha nem vallasos, honnan mashonnan eredhetne az erkolcs, mint a vallasbol?


Ti errol mit gondoltok?


Ne csak azt orjatok le, h egyetertetek e vagy sem, hanem h miert igen, miert nem.



2017. júl. 20. 22:08
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Elhiheted, hogy nélküle nagyon nem okés semmi az életben. És mindannyian vátkeztünk, hiába születtünk ártatlanul...
2017. júl. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Az ő tervei a világ fenttartása nem pedig a végtelen magasztolás és csodalkozás ahogy te teszed, nem azt mondtam hogy jobb hanem minél másabb a kettő eltérő fogalom és Jézus nem halt meg értem talán a távoli őseim ért de nem kérem a bocsánatát mivel szánalommal és megbánásal al nem lehet jóvá tenni a dolgokat igy nem kérem a bocsánatát! Saját magam fogom jóvá tenni az őseim karmáját... Még tavaszal el téved egy kislány reggel falusi volt és nem talált az iskolába el kísértem ot és nem is fordult meg a fejemben hogy most elkések de elkéstem nem kicsit... De nem használtam ki fogásnak a suliba! Itt kezdődik a szimpla erkölcs és jóság nem szanalombol nem amit a szüleim tanitottak nem amit a templomba tanitanak hanem amit én helyesnek tartok
2017. júl. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
Ez az öntörvényűség. De mint mondtam ezzel az a helyzet, hogy ha mindenki öntörvényű és azt tartja helyesnek amit érez, akkir baj baj hátán lesz csak. Káosz. No egység. De ha felnézünk ég felé, van ott egy örök igqzság törvény ( Istennél) és azt ha keressük elfogultság, vallásosság nélkül, az Isten beírhatja a saját törvényeit a szívünkbe. Még enyémbe is most írodik egy pár igaz törvénye, és akarom is ezt. Nem valláskeresés ez, hanem örök igazság keresés, az Isten akarata kereaése, mely bűnbocsánattal, Krisztus elfogadásával kezdődik. Ha mindenki ehhez az Isten igazához alkalmazkodna lenne egység, harmónia.
2017. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
Jézus előtt is voltak próféták ők akkor miért érnek kevesebbet?! Mert te keresztény vagy? Pl Buddha az indiaiak isteni reinkarnàcioja vagy az olympusi hősök aki szint ugy isten gyermekei voltak! Ezért írtam hogy szűk a látotered
2017. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
'Ehet az isten igazához'? Feltételezem ellenszenvet érzél felebarátaid iránt kik más hitben hisznek
2017. júl. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
Meg van még valami vannak sokan akik ehez alkalmazkodtak és mégsem volt harmónia a kereszténység 2 válása krisztiánusok reformátusok keresztények lényegében a 2 ugyan az mégsem értenek eggyet tul keveset tudsz a világról ezért nem látod az igazságot hiába keresed azt mégsem találod az utad örök keresés amit sosem fognak tudni ki elégíteni ha csak nem kezded meg ismerni az igaz világ mindenségét az igaz történelmet az igaz örömöt igaz bánatot ki nem szenvedett nem ismerheti az örömöt ki nem bukot el nem ismerheti a diadalt és fordítva is igaz igy az igaz jóság és dicsőség nem érvényes
2017. júl. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Nem , inkább csak azt kívánom hogy ők is bár kersnék a színtiszta igazságot. Őszintén. Isten szeret mindenkit, de igazságos és igazságra hív. Téged is és mindenkit. Csak az a bizonyos elfogultság . azt kell félretenni. Egyébként felekezetmentes vagyok. Gyűlölöm a vallásosságot. Az ördög azért ihlette azt meg, hogyvaz Istent egy stánalmas , savanyu, élet nélküli ustennek mutassa be. Csakhogy az nem. A Biblia Istene. A Biblia Istene életadó, dicső, igazságos, jóakaró, támogató, biztató, jó tervekkel van felőlünk is csak az a bizonyos együttműködés. En erre késztetnélek téged is, de rádbízom… üdv.
2017. júl. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
De mind ez nem számít mikor meg halunk meg tudjuk az igazságot szoval csak egy igaz utt van ekkor eldől hogy pokol menny vagy semmi lehet az egész életed el pazaroltad vagy épp fordítva lehet én kerülök pokolra de lehet hogy te minden esetre a pokolba legalább meleg lesz :D
2017. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Háát, tudod nem mindegy azért. Isten ,, maga is egy ,, Bárka " az ,,özönvíz " elől .

Én jól elrejtőznék benne…

2017. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
És itt van egy újabb hiba csak kesztettnél de nem teszel érte igy azokat a bűnöket nem fogod jóvá tenni amit Krisztus ellen tettetek még ha ő meg bocsalta is volt isten nem te írtad hogy igazságos igy abban nincs igazság ahogy a Fiat fel akasztották hiába nekünk kel vezekelni nem másnak ez nem át ruházhato... Javaslom lépj kozbe a dolgoknak tud meg az igazságodat és tegyél valamit a buneidért ne imával es bűnbocsánattal hanem tettekel!
2017. júl. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!