Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak a vallas lehet alapja az...

Csak a vallas lehet alapja az erkolcsnek?

Figyelt kérdés

Aki nem vallasos az nem lehet erkolcsos?


Hallgattam ma Putser Robert egy radios beszelgwteset. 2 eves. Es konkretan az volt az allaspntja, h hogyan lehetne erkolcsos az ember, ha nem vallasos, honnan mashonnan eredhetne az erkolcs, mint a vallasbol?


Ti errol mit gondoltok?


Ne csak azt orjatok le, h egyetertetek e vagy sem, hanem h miert igen, miert nem.



2017. júl. 20. 22:08
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel hitler idejében a gáz kamrák isten ekkor mégis hol volt a kétségbe esés temgerében amit az özön viz hozot remények kínálták az ártatlanokat majd át rakták kétségbe esésre hiába ha hitler a pokolra került akik meg haltak azok meg haltak nagy kínok közt
2017. júl. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Igen látom a világ szeretete lekötött.. Én is voltam így anno. De olyqn kevés az egész. Istennél pedig akkora áldás vár az emberre. És töle kapott dicsőség. Maga az igazsága megismerése is egy óriási áldás, meg az esély a jövendő örök életre. Ezért halt meg Jézus , hogy megkaphassuk ha hiszünk benne, és követjük őt . háát Isten áldjon tudom mondani.
2017. júl. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Meg nem csak noeh nak volt akkor hajója nem beszélve a sivatagrol és hegyekerol
2017. júl. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Mem zavar hogy ekkora súly terheli a lelkeket?! Ajánlom Jézus példáját ki n csak szavakkal érvelt hanem tettekel nem igazságot keresve hanem szeretetett adot és reményt az embereknek mind az istenek fiai vagyunk igy ez számunkra sem lehetetlen csupán akarni kel nem pediga magasztolás és félelem közt el bújva én a helyedben sőt én most is ki álok a bűneit mellet nem akarok szabadulni toluk hisz az vagyok az határoz meg emlékeztet nem kérem isten bocsáltását csupán ki izmosodok a nagy teher közt :)
2017. júl. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Azt szeretnd , hogy bizonygassak, dicsekedjek magammal?


Tudod 1. Ez nem szokásom

2. Ha akarnám sem tudnám , virtuálisan a tetteimet bemutatni, ugyhogy miért kell ezzel kihívnod...

2017. júl. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Nem is arról van szo hogy magaddal dicseketsz hanem istennel -.-
2017. júl. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Őt magasztolod mintha abszolut nem lenne olyan dolgod amire büszke lehetsz...
2017. júl. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Amennyiben az erkölcs tanításait , abból a szempontból nézzük , hogy BÉKÉS egymás mellett élés , legfőbb szabájzója , akkor egy szabály létezik !!! A SZERETET , amit minden nyelv és kúltúra ismer , és ismert minden időkben !!!

Ezt a szabájt , a vallás által hatalmat gyakorló emberek , soha nem gyakorolták , sem saját életükben , sem a vállás terjesztésének módjaiban !!! Mivel az egyházak hatalomra törnek , a hatalom és a szeretet , nem fér meg eggy kalap alatt !!! Ez dívik napjainkban is !!!

Az erkölcs egy gyönyörű ékkő , azt észreveszed TE is : )

2017. júl. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!