Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt Jézus mondja az embereknek...

Ezt Jézus mondja az embereknek. Pontosan mit nem tudtak akkor elviselni az emberek? És miért nem?

Figyelt kérdés
Még sok mindent kellene mondanom nektek, de most nem tudnátok elviselni. (János 16:12)

2017. júl. 21. 10:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Te mekkora troll vagy kérdező:)

Szerintem menj, élvezd a vakációt, hagyd a felnőtteket

2017. júl. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"Konkrét választ várnék, nem ilyen mellébeszélést. Már bocsi."

Igen, ezt már írtad. Hiszti helyett már rég értelmezhetted volna az első két választ, és már rég beleolvashattál volna a Római és Zsidó levélbe, ahelyett, hogy itt trollkodsz:)


Ha megfigyeled, a kiírt kérdésre megkaptad a választ. A helyetted olvasáson hisztizel már órák óta, az pedig nem volt kiírva kérdésbe. Szedd össze magad!

2017. júl. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Ez miért lenne troll kérdés? Nem értem.

Eddig egyetlen konkrét választ sem kaptam.

2017. júl. 21. 16:15
 14/23 anonim ***** válasza:
Az első válasz teljesen korrekt, de ha nem szólsz, hogy nem tudod felfogni, akkor nem tudjuk magunktól kitalálni a szövegértési problémádat. A harmadik válaszban pedig benne vannak azok a helyek, amiket el kell olvasnod neked magadnak ahhoz, hogy teljesen megértsd az első választ.
2017. júl. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 KZitus ***** válasza:

Szia


Amikor Jézus a földön volt, vezette a követőit, és segített nekik jobban megismerni a Királyságot. Vajon válaszolt az összes kérdésükre, és azonnal elmondott nekik mindent? Nem. Ezt mondta: „Sok mondanivalóm van még nektek, de most nem vagytok képesek elhordozni” (Ján 16:12). Jézus bölcsebb volt, mint bármelyik idegenvezető, ezért sosem terhelte meg a tanítványait több ismerettel, mint amennyit képesek lettek volna felfogni.

2017. júl. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Itt mindenki mellébeszél? Konkrét kérdést tettem fel, konkrét választ várnék. Ha nem tudjátok nem gond, de nem kell ez a süketelés.
2017. júl. 21. 22:28
 17/23 anonim ***** válasza:

Ehhez hasonló kérdés volt a múltkor is, itt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2017. júl. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Honnan vetted, bárki tudja, mit nem mondott el, Jézus?

Mit kezdenél azzal. amit még közvetlen tanítványai sem "hordozhatták" volna?

És egyébként ehhez kapcsolódóan: Bizonyos mélységen túl a "tanításokat" vagy akár a tudományokat az embernek magának kell megtapasztalnia. Hagyományosan ezért mindig közvetlen Mester-Tanítván kapcsolaton át lehet a személyes tanítást megkapni.

Mert végül is az életed Te személyesen éled meg. A mester sem mondja meg neked a tudást, amitől megvilágosodsz, de mivel ismer személyesen tudja hova tereljen, hogy megszerezd saját felismeréseid.

...tehát az a minimu, hogy elolvasod, amit a kérdésedre válaszként javasolnak.


Nem mellékes az sem, hogy maga a biblia is emberi interpretáció.. de arra legalább azt mondják, hogy ihletett.

Ha valaki itt összefoglalja, átfogalmazza, azt amit olvasott a bibliában, az mennyire lesz hiteles? Mi biztosít arról, hogy bármely komentelő hozzászólása Istentől ihletett, azaz helye/igaz?

2017. júl. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

"Honnan vetted, bárki tudja, mit nem mondott el, Jézus?"


Korábbi hozzászólók azt állítják hogy ők tudják, de mikor rákérdeztem az volt a válasz hogy olvassam el a Bibliát. Lehet tudni hogy mit nem mondott el Jézus vagy sem?

2017. júl. 22. 21:57
 20/23 anonim válasza:
Erre én is kiváncsi lennék...
2017. júl. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!