Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mivel tudnátok...

Keresztények, mivel tudnátok meggyőzni hogy létezik Isten?

Figyelt kérdés

Ahogy magam ismerem, alapvetően vonz valami a vallásban, nem igazán tudom ezt megmagyarázni. Viszont amikor azt látom milyen romlott egy világban élünk, azt mégsem tudom összeegyeztetni egy jóságos Istennel.

Mondta erre nekem valaki hogy azért van ennyi rossz a világban mert az ember a bűnt választotta. Na de rengeteg olyan rossz is van amihez az embernek semmi köze. Például a kőzetlemezek mozgására semmi befolyásunk, mégis olyan katasztrófákhoz vezethet mint földrengés, vulkánkitörés, szökőár.

Vagy hogy a genetikai rendszerünk borzasztó gyenge és sérülékeny, vírusoktól kezdve az UV sugárzáson át kémiai mutagénekig annyi minden idézhet elő elrákosodást.


Titeket mi tudott mégis meggyőzni hogy a világot tudatosan ilyenre akarta valaki?


2017. júl. 23. 08:01
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Ez a videó meg, hát... Már az elején ott egy súlyos baki, amikor a termodinamika második főtételével kapcsolatban a professzor úr egyszerűen kihagyja a "zárt rendszer" kritériumot a megfogalmazásból, és ezzel a hibás definícióval próbál cáfolni.


Én nem akarlak megbántani, kedves Követ, de olyan videókkal aligha fogsz meggyőzni bárkit is, ahol a beszélőkről pár perc után ordít hogy vagy nem is értenek ahhoz amiről beszélnek, vagy szándékosan próbálják félrevezetni az embereket.


Nem ilyesmit szeretnék bizonyítéknak kérni, mert ez inkább kínos, tényleg.

2017. júl. 23. 14:42
 12/26 Dongaben ***** válasza:
49%

@ kérdezőnek.

követ62 talán nem a legjobb "követ".

"És, hogy a semmiből keletkezzen valami magától olyan NEM LÉTEZIK.

Ha viszont keletkezett azt VALAKINEK létre kellett hoznia." Ez eléggé üti egymást...racionálisan...

A "Hétköznapi csoda", mint az én esetemben is...az inkább meggyőző.

És, hangsúlyozom: Nem kell egyházhoz tartozni a hitben! Azt amúgy is emberek állították/állítják fel.

2017. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
62%

Ha nem gond, nem a fő kérdésre válaszolnék először, hanem a magyarázatra... (Győzködés helyett inkább csak elmondom hogy miben hiszek)


Abban az istenben (a "jóistenkében") akiről írsz, én sem hiszek. Ugyanis sehol sincs a Bibliában, hogy Isten fenékig tejfel életet ígért volna bárkinek is (még a keresztyéneknek se, sőt a keresztyéneknek épp hogy még nehezebb életet ígért.)


A Biblia szerint valóban helyet készít nekünk Isten... Az igaz, hogy jelenleg sokszor nem találjuk a helyünket, és különböző módokon próbálunk teljes életet élni (sikereket hajhászunk, sokat szórakozunk, vagy mindenki máshogy...).

Valójában viszont Istenre van szükségünk, és az általad megkérdezett illető jól mondta, hogy a bűn az ami elválaszt Istentől!

Sőt, ha már (mint előbb írtam) nem fenékig tejföl az élet, azt is írja a Biblia, hogy a bűn zsoldja a halál.

Tehát csak akkor javíthatod meg a kapcsolatodat Istennel (és akkor ígér ő is helyet a számodra, amint mondtam az előbb, hogy helyet készít neked), ha valaki ezt a büntetést elviszi helyetted.

Egyedül Jézus volt az, aki tökéletesen élt, és mégis meghalt (pedig neki semmilyen büntetés sem járt volna). Jézus 100%-ban ember volt (nyilván) és 100%-ban Isten (tökéletes életet élt, csodákat tett, feltámadt a halálból).

Csupán arra van szükség, hogy egyrészt bízz abban, hogy Jézus helyetted is meghalt a kereszten, másrészt hagyd hogy Isten alakítsa az életedet olyanná, amilyenné ő szeretné.

2017. júl. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező, a következő dolgokon gondolkozz el:

Mi a fontosabb neked?

Az, hogy mindent tudjál, vagy pedig az, hogy ugyan kevesebbet tudjál, de az igaz legyen?

Tehát bele tudsz nyugodni, hogy sok dolog van, amit majd később tudsz meg, vagy egyáltalán nem - vagy pedig az élet minden fontos kérdéséről MOST RÖGTÖN kell magyarázat?

Ezen kívül fontos-e neked, hogy az életnek feltétlenül célja legyen, hogy a világ rólad szóljon - vagy, ha nem is rólad, akkor egy hozzád nagyon közeli személyről?

Vagy pedig elviseled, ha a világban te jelentéktelen vagy, célod pedig csak az, amit találsz magadnak?


Végül - hogy gondolod: FELTÉTLENÜL kellett valaki, aki rendbe rakta ezt az egész világot, vagy pedig magától is tudott rendeződni ilyenre?

2017. júl. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 követ62 ***** válasza:

Kedves Dongaben.


"követ62 talán nem a legjobb "követ".

Igen tudom. De az jó, hogy manapság már nem divat megölni azt aki az igazat képviseli, mint az Ószövetségben a prófétákat. :D


"És, hogy a semmiből keletkezzen valami magától olyan NEM LÉTEZIK.

Ha viszont keletkezett azt VALAKINEK létre kellett hoznia." Ez eléggé üti egymást...racionálisan..."


Ütné bizony, ha nem Istenről beszélnénk Aki "Szólt és meglett, parancsolt és elő állott" Zsoltár.33:9

Ugye milyen csodálatos? Kitalálta, azt mondta legyen és lett.

Mi már könnyen alkotunk dolgokat, de az alapanyagot az Úr találta ki és alkotta meg.


"És, hangsúlyozom: Nem kell egyházhoz tartozni a hitben! Azt amúgy is emberek állították/állítják fel."

Jó. Lehet, hogy az egyház megnevezést emberek találták ki, de a közösségre maga Isten mutatott példát.

Ahogy Isten egy, benne három személlyel.

A legegyszerűbb példával is szokták szemléltetni. Egy zsinór könnyen elszakad, de ha többet sodornak össze sokkal erősebb.

Ugyan így szükség van közösségre is. De minden képpen hagyni kéne, hogy Isten vezesse az embert oda ahová Ő jónak látja.

2017. júl. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 követ62 ***** válasza:
44%

Kedves kérdező.


"De ez hogyan vonatkoztatható a lemeztektonikára (akkor már maradjunk a korábbi példánál?)

Hogy egy ember bűnös, és emiatt megváltotik, az egy dolog, de attól miért változik meg a bolygóköpeny?"


Bizony, bizony. Döbbenetes változásokat hozott a bűneset.

Biztos hallottál már a vízözönről?

Előtte nem esett az eső (ezért sem hittek az emberek Nóénak, hogy jön az özönvíz, fogalmuk sem volt rólla hogyan), csak pára nevesítette meg a földet.

Az emberiség egyre gonoszabb lett és Isten vízőzönt bocsátott a Földre (nem csak lokálisan az egészre) ahol rengeteg tetem maradt miután a víz levonult több mint egy év után. Ezeket sürgősen el kellett temetni az élők védelmében akik a bárkában voltak. Ekkor megindulhattak a tektonikai lemezek.

De ne várj részletes ismertetést, hiszen amit tudok csak a Bibliából tudom és persze logikus következtetés után.


"Sőt, miért úgy változik meg hogy pont a változás utáni állapot nélkülözhetetlen az élet fennmaradásához? Ha nem vándorolnának a kőzetlemezek, nem lenne vulkánosság, nem lenne utánpótlása a légkörnek, ami maga után vonná a nyomáscsökkenédt, az a víz egyre nagyobb ütemű párolgását, az a szárazságot, hőséget, a megnövekedett oxigénszint miati egyre gyakoribb tüzeket, stb. Zanzásítva ez várna ránk ha nem mozognának a lemezek."


Én hiszem, hogy Isten mindnet jól megtud oldani. Nem gondolom, hogy amit ma esetleg károsnak ítélünk az akkor az volt.

Pl: Ha nagyobb az oxigén tartalma a levegőnek az élőlényeknek is nagyobb a test mérete, életkora.

A tökéletes világra pedig az Úr vigyázott.

2017. júl. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Dongaben ***** válasza:

Kedves követ62!


Nincs bennem rosszindulat senki iránt! Ilyen voltam, akkor is, mielőtt "Hinni kezdtem"! Hogy nem fogadom el egyik egyház dogmáit sem, de hiszek Istenben, az, szerintem nem ellentmondás. Olvastam a Bibliát, és időnként ma is előveszem, ha kétségeim vannak valamiben. A memóriám, 'hál Istennek jó! És segít a döntésben...akkor is, ha tudom, hogy ez emberek műve!

Az ötleted, hogy személyesen beszélgessenek emberek a témáról jó! Itt nálunk, az "elmaradott vidéken" volt is ilyen a helyi plébános kezdeményezésére. Itt Kb. ugyanaz volt az eredmény, mint az internetes fórumon... Aztán meg is szűnt.

2017. júl. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

13. Köszönöm a tanácsokat!


14. Én olyan kíváncsi típus vagyok aki szeretne minél többet tudni a világról. Ezért olvasok is rengeteget, kutakodok, kérdezgetek :)

Egyébként nem értem miért lettél lepontozva, szerintem jogos kérdéseket vetettél fel. Kíváncsi lennék ki az aki nem hasznosnak ítélte a válaszodat, és miért.


Követ62, bár logikus következtetésről írsz, de nekem még mindig az a bajom, hogy igazából amit írsz, az nem logikus.

Konkrétan arra próbáltam utalni korábban, ha nem létezne a kőzetmozgás, a kontinensvándorlás, akkor be sem következhetett volna semmilyen bűnbeesés, hiszen már előtte élhetetlenné válik a Föld.

Magasabb oxigénszint mellett pedig igen, nagyobb testet is képesek lehetnek fenntartani az élőlények, másrészről viszont az erdőtüzek is rendszeresek lennének.

Persze azt mindenre rá lehet fogni hogy, jó, hát logikátlan az egész, de Isten megoldotta mert ő mindenható, csak hát... ez meg olyan érv, ami Istent a hírhedt spagettiszörny szintjére degradálja. Hiszen akkor azt is mondhatnánk például, hogy a világot a spagettiszörny teremtette, és igazából minden tésztából áll, és igaz hogy a valóságban nem ezt látjuk, de hiszem hogy a spagettiszörny mindenható és mindent jól meg tud oldani, hogy úgy tűnjön ahogy ő akarja...

2017. júl. 23. 17:04
 19/26 követ62 ***** válasza:

Kedves Dongaben.


"Nincs bennem rosszindulat senki iránt! Ilyen voltam, akkor is, mielőtt "Hinni kezdtem"! Hogy nem fogadom el egyik egyház dogmáit sem, de hiszek Istenben, az, szerintem nem ellentmondás."

Ez jó. Nem is kell mindnent feltétel nélkül elfogadni, de ha nincs kontorlod, "zsinórmértéked" a Biblia akkor azért csak van esély kissé eltévedni.


"Olvastam a Bibliát, és időnként ma is előveszem, ha kétségeim vannak valamiben."

Ez viszont nem jó. Enni sem csak időközönként eszel, hanem naponta minimum egyszer (de valószínű töbször). A lelki embernek is szüksége van "táplálékra" naponta.


"A memóriám, 'hál Istennek jó!"

Isten tartson meg így!


"Az ötleted, hogy személyesen beszélgessenek emberek a témáról jó! Itt nálunk, az "elmaradott vidéken" volt is ilyen a helyi plébános kezdeményezésére. Itt Kb. ugyanaz volt az eredmény, mint az internetes fórumon... Aztán meg is szűnt."


Lehet nem kéne feladni. Ha olvasod szegény Jeremiás könyvét, na az a nép igazán keménynyakúak voltak, de ő sem adta fel.

Mert te is kerülhetsz mélypontra (lelkileg) és jó, ha vannak testvérek akik támogatnak.

Tudom nem könnyű az emberekkel, de Jézus sem adta fel. Ha az a mentő szeretet él szívedben ami Őbenne akkor küzdessz az emberek mentésén, mert sokan vannak akik, ha a hívők nem segítenek rajtuk akár el is veszhetnek.

De azt nem akarjuk? Ugye?

2017. júl. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Elmebeteg emberek járnak ide pontozni. Még a kérdésektől is rettegnek, azért pontozták le.


Viszont tartok tőle, hogy te, kérdező - nem pontoztál.

Ez viszont felvet egy új kérdést: te, kérdező - kihez szeretnél tartozni?

Ezekhez az emberekhez, akik nem hogy képtelenek érvelni, de még érveik sincsenek, de lepontozni azt aztán tudnak! A szeretet nevében ugye... tehát még képmutatók is.

Vagy pedig az értelmes emberekhez, akik érvelnek, kérdeznek, és az igazságot keresik?

2017. júl. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!