Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezek után elmenjek lelkésznek?

Ezek után elmenjek lelkésznek?

Figyelt kérdés
Informatikus végzettségű vagyok, de nem megy a szakma, nem tudok vele elhelyezkedni. Az infó előtt majdnem teológiára mentem, de nem mertem felköltözni, akkor Pestre, és ezért lett az infós diploma vidéken, ami érdekelt is meg nem is. Inkább oktató szerettem volna lenni vele az egyetemen belül. Sajnos nem vagyok egy minta ember, de életem során többször éreztem elhivást erre a pályára. Nagypapám is evangélikus lelkész volt. Sajnos államilag finanszírozott képzésben nem tudom elvégezni a szakot, és elég drága lenne. 25 évesen érdemes így elkezdenem ezt tanulni?

2017. júl. 25. 00:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Hogy ha ebben érzed magad jól akkor legyél lelkész.
2017. júl. 25. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Molyember ***** válasza:
100%
Elkezded és vállalod a nehézségeket, vagy egy életen át bánkódsz, hogy nem tetted meg.
2017. júl. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 követ62 ***** válasza:
100%

Szia.

Oké, hogy most itt feltetted a kérdést és fogsz is kapni ilyen, olyan választ.

De azt mondom legfőképpen Istent kérdezd!

Imádkozz sokat, tölts időt vele. Olvasva Bibliát, elcsendesedve, hogy Ő is tudjon szólni hozzád, mert csak az számít amit Isten tervez veled.

Mert akkor biztos, hogy örömöd lessz a hivátasodban a sok nehézség ellenere is.


Kívánok neked sok áldást és erőt az Úrtól!

2017. júl. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha komplett idiotakent akarsz elni az urtol akkor csak batran
2017. júl. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
98%

Nagyon szép szakma, és mindig lesz rá igény... de tudd, sok olyat fogsz látni, amit sok épelméjű nem akar... pl haldoklókat...


Utolsó, nem hiszem, hogy egy tanult lelkész ostoba lenne az úrtól... simán lehet ateista is akár... attól hogy képes erőt adni másoknak nehéz helyzetekben... én is azt hittem, nem hiszek istenben és minden pap ostoba... de mikor azt hittem a balesetem után a korházban fekve, hogy meg fogok halni, jól jött, hogy egy lelkész csak úgy odajött hozzám beszélgetni időnként... és nem azzal adott erőt, hogy ő egy lelkész... vagy az "Úr által" pusztán azzal, hogy jókedvet vitt egy haldokló perceibe...

2017. júl. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Pál Apostol sem gyerekkorában döntötte el, hogy Istennek fog élni...

Lelkésznek viszont (minden szakmának, de ennek főleg) elhivatottság kell. Nem egy rutin munka, ahol mindig ugyanazt kell csinálni, mivel emberek lelkével kell foglalkoznod. Továbbá annyi pénzed se lesz, mint amennyi informatikusként lehetne.

2017. júl. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves, és a nem éppen kedves hozzászólásokat is. Arra rá kellett jönnöm, hogy a pénz nem minden, és nem ad boldogságot. Az meg, ha kizsákmányolom magam érte végképp nem. Ezt tudom, hogy nem a pénzről szól. Valami olyat szeretnék csinálni, ami a lelkemet fel tudja tölteni, és boldog tudok vele, tőle lenni.
2017. júl. 25. 11:49
 8/12 anonim ***** válasza:

Privátban kérdezték miért haldokoltam, mérget lélegeztem be, nem kötötték az orromra de családomnak elmondták és bátyám bejött és elmondta nekem, hogy nem tudnak mit csinálni velem, ha a következő12 órát túlélem, akkpr megmaradok, de addig semmi sem biztos.

Közben folyamatosan forgott velem a világ, hánytam, remegtem, halucináltam, görcsöltem rángatóztam...

2017. júl. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tyler913 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nagyon jól írta a hármas válaszoló: első sorban Istent kell megkérdezned.


A lelkészség nem csak egy munka,hanem élethivatás. Teljesen más,mint amit eddig megszokhattál:

- Először is meg kell érteni,hogy ez egy SZOLGÁLAT. Nem csak egyéni döntés,amelyhez az ember a saját érzéseit,ill. racionális megfontolásait veszi figyelembe. Lelkészként azt vállalod,hogy az életeddel Isten eszközeként szolgálsz másokat,elsősorban azt a közösséget,amelyet pásztorolsz majd. Tehát Isten szolgálatára,az Ő országáért és az embertársaidért való tevésre kell elsősorban olyan vágyat érezned,mely minden más szempontot felülír és meghatároz.


- A lelkészséghez nem elég elvégezni az egyetemet,ahhoz ELHÍVÁS kell. Tehát hogy felismered az életedben Isten tervét,amely e hivatás felé terel.


- Ez a felismerés pedig feltételezi azt,hogy magad MEGTÉRT,élő hitű,Istennel folyamatos kapcsolatban álló,általa vezetett ember legyél.


- Vállalnod kell azt,hogy a parókia falai üvegből vannak,hogy az életed és a családod nyitott könyv lesz a gyülekezet előtt,hogy nem 8-tól 4-ig dolgozol,hanem folyamatosan a nyájad rendelkezésére állsz. A vasárnapok,a karácsony,a húsvét,mind-mind szolgálattal telnek. Ha valaki este becsönget,hogy gondja-baja van,nem csaphatod rá az ajtót,mert az egész gyülekezet rólad vesz példát.


- Vállalnod kell azt,hogy a lelkészek többsége minden tévhittel ellentétben nincs túlfizetve - habár tény,hogy egy stabil megélhetéshez általában elég a járandóság. De tisztességes úton ebből meggazdagodni nem fogsz.


- Vállalnod kell azt,hogy jó eséllyel falura,kis helyre kerülsz,lepusztult környezetbe,néhány idős ember közé. Ők lesznek a nyájad. Sok-sok temetésre jut majd egy keresztelő,esküvő még kevesebb.


- Vállalnod kell,hogy mindezek ellenére lankadatlanul tartod a szolgálatokat,tanítasz,igét hirdetsz,és rajtad van annak a terhe és felelőssége,hogy a gyülekezetednek lesz-e jövője,vagy sem. Ha nem lépsz,nem próbálkozol,nem kísérletezel,nem kezdeményezel,akkor vesztett helyzetbe kerülsz,mert az emberek nem mennek be maguktól a templomba.


Ha a fentieket végigolvasod,rájössz,hogy a lelkészi útra lépésben nem a korod lehet a fő akadály. Ha mindezeket végiggondolod,ha az Úrral való kapcsolatod elég erős,és így is égető vágyat és elhívást érzel a lelkészi szolgálatra,akkor vágj bele. Ha Isten terve is ez veled,Ő segíteni fog abban,hogy 25 évesen kezdve is végigcsináld. De ehhez nagyon sok erőre lesz szükséged,amit csak tőle tudsz elkérni.

2017. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó köszönöm a kimerítő választ. Egyik nagypapám, aki idén hunyt el lelkész volt, és sok lelkész van a családban, tehát tudom mivel jár ez a szakma, beláttam a színfalak mögé is. Mondjuk ökumenikus családban nőttem fel, és szórványban éltünk, így gyülekezeti életben nem nagyon volt lehetőségem részt venni. Ami a jellememet illeti egyszerre vagyok befelé forduló és társasági ember is. A hitben sokat kellene erősödnöm, most így kicsit távolabb Istentől nem érzem jól magam, viszont egy olyan életben boldog lennék, amit átjár az ő közelsége.
2017. júl. 25. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!