Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezek után elmenjek lelkésznek?

Ezek után elmenjek lelkésznek?

Figyelt kérdés
Informatikus végzettségű vagyok, de nem megy a szakma, nem tudok vele elhelyezkedni. Az infó előtt majdnem teológiára mentem, de nem mertem felköltözni, akkor Pestre, és ezért lett az infós diploma vidéken, ami érdekelt is meg nem is. Inkább oktató szerettem volna lenni vele az egyetemen belül. Sajnos nem vagyok egy minta ember, de életem során többször éreztem elhivást erre a pályára. Nagypapám is evangélikus lelkész volt. Sajnos államilag finanszírozott képzésben nem tudom elvégezni a szakot, és elég drága lenne. 25 évesen érdemes így elkezdenem ezt tanulni?

2017. júl. 25. 00:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Érdemes belekezdeni,még akkor is ha nem 25 hanem 40 éves lennél.Az Úr késői hivatásokat is ad,de az már az ő titka,hogy miért ilyen úton vezet.
2017. júl. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A válaszaid alapján a lelki töltet meglenne hozzá, és ismered az egyházat. Ha szeretnéd, akkor érdemes lenne belevágni.

Mellesleg nekem is van egy ismerősöm, aki hasonló helyzetben volt (bár ő nem fejezte be az informatikát és római katolikus), akit papként ismertem meg. Ő is példa rá, hogy ha tényleg teljes szívedből csinálnád, megéri.

2017. júl. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!