Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell tudni a Jehova tanúiról?

Mit kell tudni a Jehova tanúiról?

Figyelt kérdés
Már másodszor kopogtak be hozzánk és mindkétszer 5-10 percig ott tartottak az ajtónál. Érdemes meghallgatni őket vagy inkább küldjem el őket? Ha küldjem el őket akkor hogyan? Mit mondjak nekik miért?

2017. júl. 25. 17:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
44%

[link]


ezt is érdemes elolvasni.

2017. júl. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
62%

#11. Sírva nevetek ezen az íráson. XD


"Jellemző rájuk az is, hogy vasárnap Istentisztelet helyett érvelni tanulnak és kommunikálni az őrtorony marhaságait idegenek felé, és így tűnik úgy, hogy értik a Bibliát."


Ezt meg tudom erősíteni. Saját tapasztalatom van róluk sajnos.

Egy rokon lévén még gyerekfejjel volt "szerencsém" részt venni az egyik ilyen összejövetelen (magyarul a szüleim tudta nélkül elvitt, volt is belőle balhé), és így görbüljek, hogy két zsoltáron meg egy imán kívül az egész két órában azt gyakorolták szituációs játékokon keresztül, hogy bekopognak valakihez, mire mit kell mondani. Utána meg kielemezték, hogy "jó-jó, de nem tetszett, hogy a delikvens hozta fel a poklot, erre majd figyeljünk legközelebb, hogy erre ezt meg ezt kell mondani...stb.stb.".

2017. júl. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
67%

"Fedezd fel a honlapunkat. "


Igen, és ott elolvashatod, hogy milyen elterjedtek, mert a világ 195 országból 240-ben jelen vannak. :)

2017. júl. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
57%

[link]


:)

2017. júl. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Dongaben ***** válasza:
81%

Egy alkalommal meghallgattam egy párocska mondandóját, de nagyon zavaros volt... Ezért belekérdeztem párszor. Ettől ők maguk is úgy megzavarodtak, hogy már az ellenkezőjét állították, mint pár perccel korábban. Egyszerűen, nem tudom komolyan venni őket. Felrémlett gyerekkoromból XY Zoli, aki szemrebbenés nélkül átváltott a történetében az ellenkező álláspontra, és már az volt az "igaz", amit pár perce tagadott...

Számtalan egyház, szekta létezik világszerte, amelyeknek sokkal "furább" szokásaik, dogmáik vannak.

Engem nem bántottak, én sem szeretném őket. Egyszerűen: "Nem jön be!" (Ahogy sok más sem...)

2017. júl. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Tantételbeli ***** válasza:
71%

Kedves kérdező!


Jehova Tanúiról azt kell tudni, hogy alapvetően tisztességes, becsületes és kedves emberek - ami nem jelenti azt, hogy nincsenek hibáik, hiszen mindenki máshoz hasonlóan tökéletlen emberek.


Viszonylag magas erkölcsi mércét tűznek ki maguk elé, tagjaik nem lehetnek részegesek, dohányosok, kábítószer-élvezők, részegesek, homoszexuálisok vagy leszbikusok, a férj-feleség kapcsolat náluk szent és örök érvényűnek tartják, stb.


Nem tartanak meg olyan ünnepeket sem, aminek nincs bibliai alátámasztása, így az igencsak vitatható, pogány eredetű karácsonyt és húsvétot sem.


Viszont azt is tudni kell róluk, hogy nekik is megvannak azok a hitnézeteik, amiből jottányit sem engednek és amelyek nem igazolhatóak a Szentírásból. Ilyenek pl. az 1914-ről, a "hű és értelmes rabszolgáról", a "vérkérdésről" (elsősorban a vértranszfúzió tilalma) vagy a kiközösített rokonokról szóló tanításaik, ami leginkább ellenszenvet szül velük szemben.


"Érdemes meghallgatni őket vagy inkább küldjem el őket? Ha küldjem el őket akkor hogyan? Mit mondjak nekik miért?"


Szerintem meghallgatni érdemes azokat, akik Isten igéjét terjesztik, azzal biztosan nem veszítesz semmit. Az már más kérdés, hogy nem kell egyetérteni velük (mindenben), sőt, ha kérdésed van, nyugodtan tedd fel nekik, és figyeld meg, tudnak-e logikusan (és a Biblia alapján) válaszolni. Ha kielégítőnek érzed a válaszaikat, hallgasd őket tovább, ha nem, tegyél fel újabb kérdéseket, vagy udvariasan küld el őket. (Pl.:Ne haragudjanak, de ez engem nem érdekel", vagy "Köszönöm, de nekem már megvan a saját hitem", stb.)


Ha nem érdekel az üzenetük igazán, akkor kiadványt ne fogadj el tőlük (ingyen adják, de...), mert akkor máskor is fel fognak keresni, akár többször is, amit lehet te már zaklatásnak vélnél, vagy legalábbis kellemetlennek.

2017. júl. 30. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Igen Jehova tanúi alapvetően becsületes és tisztességes emberek.

De alapvetően félre is vannak vezetve az Őrtorony szervezet által. S a 2 órás összejöveteleiken nem tanítvány képzés folyik hanem postás képzés. Ezt mi sem támasztja alá jobban mint az hogy Jehova tanúival nehéz beszélgetni. Arra képezik ki őket hogy milyen technikákkal tudják rátukmálni az emberekre az Őrtorony szervezet által kiadott irodalmakat! Népszerűsítik ezeket az irodalmakat és ugye napjainkban már gőzerővel megy az átállás a digitális alapú információ közlésre. Így legtöbb esetben már a honlapjukat népszerűsítik.

Szinte mindig elmondják hogy ingyenes Biblia tanulmányozásra van lehetőség. De ez alapjában véve nem igaz. Amit tanulmányozol az jelenleg egy sárga színű könyvecske. Mit tanít valójában a Biblia - címmel. Ezt megelőzően egy barna színű könyvecskét tanulmányoztak Ismeret címmel. De mivel folyamatosan változnak a tanításaik így ez a könyvecske úgymond elavulttá vált és le kellett cserélni. Ők ezt úgy nevezik hogy "Új világosság" született és ezért kell lecserélni az előző tanítást. Az ember hibázik rosszul lát dolgokat ez természetese dolog. Na de nem egészen 150 év alatt van olyan tanításuk amely 7,8 illetve 9 alkalommal is változott! Átlagban 16 évenként változik az adott tanítás.

Még Isten nevével sincsenek teljesen tisztában. Pedig a saját honlapukon is megtalálhatóak a z információk. Természetesen egy kicsit burkolt formában de ott van. A legnagyobb érvük az hogy a magyarban így terjed el. Ha következetesek lennének akkor meg kellet volna tartaniuk a kegyelem kifejezést a saját maguk által kiadott Bibliában mert a magyarban ez terjed el sőt az egész világon. S ehhez még hozzá jön az is hogy hivatalosan nem lehet tudni kik készítették a saját kiadású Bibliájukat. Egy csoport amely elvégez egy munkát de ehhez a munkához nem adja a nevét. A kérdés az hogy miért nem adják ezek az emberek a nevüket az elvégzett munkához?

Azt is tudni kell még a tanúkról hogy keresztelkedéskor egy olyan kérdést tesznek fel amelynek semmiféle bibliai alapja nincsen. Amennyiben ez érdekel akkor majd részletezem.

De a legfőbb dolog hogy Jehova tanúinál nem tanítvány képzés folyik hanem kiképzés.


"Ha küldjem el őket akkor hogyan? Mit mondjak nekik miért?"


Millió kérdést lehetne feltenni nekik.

De van egy dolog ami biztosan hogy problémás lesz.

Mond nekik hogy te nem vagy képes elhinni vagy elfogadni hogy Isten egy szervezetet használ fel arra hogy terveit megvalósítsa vagy hogy a szócsöve legyen. S felteheted nekik a kérdést hogy ennek vagy ezek fényében van e értelme folytatni a beszélgetést!

2017. júl. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
16-os, hogy érted azt, hogy nem ünneplik a nem bibliai alapú ünnepeket, mint pl a husvet, karacsony? Tudtommal a bibliaban kb a ket legfontosabb dolog Jezus születese es keresztre feszitese.
2017. aug. 1. 21:10
 19/24 Tantételbeli ***** válasza:
29%

Kedves kérdező!


"Tudtommal a bibliaban kb a ket legfontosabb dolog Jezus születese es keresztre feszitese."


Igen, nagyon fontosak, bár én inkább úgy fogalmaznám meg, hogy a legfontosabb Krisztus váltsághalála, mert ez által válik lehetővé szabadulásunk az öröklött bűntől, és az örök élet.


Viszont sajnálatos módon az az igazság, hogy a karácsonynak semmi köze nincsen Jézus születéséhez, és a húsvétnak sincsen köze Jézus halálához.


Csak röviden, mert ebben a témában iszonyú sokat lehetne írni. A lényeg:


1. Jézus nem dec.25-én született (hanem korábban), a karácsony egy pogány eredetű ünnep, a római saturnaliára vezethető vissza. (lényegében ez napimádatot jelent)


2. A húsvét ünnepe nem Jézus halálának, hanem feltámadásának keresztény köntösbe bújtatott ünnepe, melynek szintén a pogányságban gyökerezik az eredete, káldeai-babiloni eredetű, a termékenység istennőjének ünnepe.


3. Ezeket az ünnepeket az egyház azért vezette be, hogy megkönnyítsék a pogányságból származó tömegek beözönlését az egyházba, akiknek ezáltal olyan ünnepeket adtak, mely nagyban hasonlított korábbi szokásaikra.


4. Jézus soha nem mondta, hogy a születéséről vagy a feltámadásáról kell megemlékezni, hanem a haláláról. (Úrvacsora)


5. A Szentírás tiltja (a keresztényeknek is) az igaz Istenimádat elegyítését a hamissal.


Ezért ezen ünnepeknek valójában bibliai jogalapja nincsen. Persze lehet hálával visszaemlékezni Jézus születésére és feltámadására, mely mindkettő isteni csoda által történt, de ezt a keresztények az év bármelyik napján megtehetik, és helyes is, ha megteszik.

2017. aug. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Vesd össze:


[link]


[link]


Jehovások iskolázottsága közelebb áll az elítéltekéhez, mint az átlaghoz. Innentől kezdve mindenki levonhatja a következtetéseket. Mindenesetre nekem ellentmondásos, hogy csak minden negyedik jehovás rendelkezik egyáltalán valamilyen szakmával, a fele meg örülhet, ha egyáltalán a 8 általánost kijárta, ennek ellenére ők ragaszkodnak a leginkább ahhoz, hogy vallási konzíliumot tartsanak a kapum alatt a Biblia értelmezéséről, feltéve ha a rövid iskolai pályafutásuk során legalább olvasni megtanultak.

2017. aug. 3. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!