Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények a plázacicákban...

A keresztények a plázacicákban is látják Isten képmását?

Figyelt kérdés
Egy keresztény ismerősöm azt mondta, hogy Isten képmása minden emberben ott van, és azért nem szabad eszközként használnom senkit, mert azzal az emberben lévő Istenképmást rontom meg, és szentségtörést követek el. Ezek szerint Isten képmása a plázacicákban is ott van. A keresztények ezekben festett körmű agyon sminkelt, nercbundában sétálgató emberformákban is látják Isten képmását, én valahogy megmondom őszintén, hogy nem. Ez baj?

2017. júl. 30. 22:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%

Lehet hogy nem egy ragyog fényesen, de még a hajléktalan drogosban is ott van! Még a rabló aki a kereszten volt Krisztus mellett (mivel megfeszítették, lehet hogy még mást is csinált?) felkiáltott utolsó leheletéve, hogy Jézustól bűnbocsánatot kérjen, és meg is kapta.


Ui: a kérdésed kiírásakor belőled sem ragyogott fényesen az hogy Isten képmása vagy... Valószínűleg az a probléma, hogy nem érted hogy mi is az hogy Isten képmása!

2017. júl. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%

Nem baj, ugyanis jogodban áll ostobának lenni.

A kérdésre az a válaszom, hogy igen.

A plázacicában te a kvázi bűnöst, az elítélendőt látod, míg én eltévelyedett, jobb sorsra érdemest látok benne, akibe nem belerúgni kell (ahogy te teszed szavak szintjén), hanem megérteni, és alkalomadtán kiemelni a saját lelki nyomorából, ami őt plázacicává tette.

Szóval ez egy alapvető különbség köztünk.

2017. júl. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát bizony az ember embernek kell nézni, mert csak úgy jó. Az meg, hogy 'ember' azt jelenti: Isteni képmás. Attól még nem biztos, hogy kedveled, sőt ha gonosz bűnöző, lehet hogy gyűlölöd ( inkább a bűnét kell gyűlölni) - de akkor is, mindig emberként kell tekinteni rá.

Azért tudunk egyáltalán Istenre, az istenire gondolni, mert bennünk van, lényegünkben - és hasonló hasonlót ismer fel, ahogy a Goethe vers mondja:


"Ha nem volna nap-lényegű a szem,

Hogyan érnék el a nap fényei?

Ha isteni erő nincsen bennem,

Hogy bűvölhetne, ami isteni?"


Immanuel Kant mondta: minden embernek önmagában nyugvó célja van, ezért nem használhatja egyik ember sem a másik embert eszközként.

2017. júl. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
30%

Az a műkörmös plázacica is Isten ötlete volt; ne kérdőjelezd őt meg:) Amúgy én nem vagyok keresztény, ja de azt mondjuk elhiszem, hogy Isten felosztotta önmagát, és akkor mi mind belőle vagyunk. Beletette magát az anyagba, belelehelte a lelkét, mindannyiunkban ott van az az isteni szikra, sőt, teljes egészében belőle állunk. Isten bennünk van, mindannyiunkban. Általunk tapasztal meg dolgokat. Mi a kis sejtjei vagyunk őneki. Állítólag eredetileg csak Isten volt, és rajta kívül más semmi. Meg az ősrobbanás is, hogy volt egy valami, és az szétvált több darabra. Meg énszerintem Isten unatkozott, és azért támadt vágya teremteni. Amúgy én egy ilyen apuka-figurában hiszek. Szóval neki ugyanúgy a plázacicák is a gyermekei, mint bármelyikünk. Jézus is a mi égi bátyánk, Mária Magdolna is tesónk akkor pl, meg amúgy mindenki

:)

2017. júl. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 imakommandós ***** válasza:
100%

@ előző!


Bárcsak így lenne ahogy írtad, de akkor nem kéne senkinek se megtérnie Istenhez az ördög hatalma alól.

2017. júl. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 követ62 ***** válasza:
100%

Az, hogy valaki Isten képmása annyit jelent, hogy őt is Isten alkotta és érte is meghalt Jézus.

Mivel az embernek szabad akarata van ezért dönthet rosszul is.

Hogy pláza cica lessz, hajléktalan, bűnöző, terrorista, genkszert stb.


Ez nem jó, de akkor is érvényes rájuk amivel kezdtem.

Csak reménykedni lehet, hogy egyszer megváltoznak. Az sokat segít, ha van aki imádkozik értük.

2017. júl. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Kezdem érteni, hogy miért nincs társad.
2017. júl. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 KZitus ***** válasza:
69%

Szia


Isten nem külsőre teremtette az embert a saját képmására, inkább a belső tulajdonságaiban.

Istennek négy fő tulajdonsága van:

Jeremiás 10:6 - hatalom

1Mózes 18:25 - igazságosság

5MÓZES 32:4 - bölcseség

János 3:16 - szeretet

2017. júl. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
88%

"A keresztények a plázacicákban is látják Isten képmását?"

Ez szellemi tükörkép, de ne is foglalkozz ezzel. Ha frusztrált vagy, ne nézd őket.

Az ateisták nem tekintik embernek a "plázacicákat"?

2017. júl. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

"Bárcsak így lenne ahogy írtad, de akkor nem kéne senkinek se megtérnie Istenhez az ördög hatalma alól."


Az Ördög is Istenből van, őt is ő teremtette. Az is a terv része volt, hogy valaki fellázadjon. Állítólag Isten egyik legkedvesebb arkangyala volt Sátánell. Az ELL-végződés az angyalságra utal; aztán miután fellázadt , ő azt elhagyta. Meg megtapasztalásokhoz egyébként pont kapóra jött, hogy valaki fellázadjon, mert így létrejöhetett ez a kétpólusú világ, és így több dologról, nem csak a harmóniáról tudott megtapasztalásokat gyűjteni. De mondjuk én nemtom.

2017. júl. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!