Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lesz megbékéllés a keresztény,...

Lesz megbékéllés a keresztény, zsidó, muzulmán vallás között az EU-ban?

Figyelt kérdés
keresztény,zsidó,muzulmán,vallás

2017. júl. 31. 16:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

"A magyarok a fideszre szavaznak. Hogy egyes, magukat magyarnak valló hazaárulók melyik pártra szavaznak, az más kérdés."


Kb ennyire hangzik meggyőzően, amit írtál a magukat muszlimnak valló terroristákról.

2017. aug. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az ötös kommentedet nem értem. Én zsidó vagyok és ellenzék a muszlimok betelepítését. És nem csak én, hanem az összes barátom. Egyáltalán miért lenne jó nekünk, hogy idejönnek a muszlimok??? Hogy még több zsidó váljon antiszemita támadás áldozatává? Kicsit nem ártana gondolkodni.
2017. aug. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos. A zsidóknak és a keresztényeknek most közös lett a gondjuk.
2017. aug. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
9%

"Kb ennyire hangzik meggyőzően, amit írtál a magukat muszlimnak valló terroristákról."


Nem érdekel mennyire meggyőző, csak ismertettem a tényeket. Az ég akkor is kék lesz, ha szerinted nem az :)

2017. aug. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
82%
A terroristák meg akkor is muszlimok lesznek, ha te legszívesebben kizárnád őket a muszlimok sorából.
2017. aug. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
13%

A terroristák, szándékosan figyelmen kívül hagyják Koránnak azon tanításait, amely a békés együttélésre szólítja fel a híveket.


De, hogy ha már terrorizmus is szóba került. A legvéresebb terrorista csoportok között található keresztény, buddhista, hindu és még zsidó is.


Módszereikben különbözhetnek, de kegyetlenségükben semmiben nem különböznek az iszlamista társaiktól. Némelyik még termékenyebb is, már ami az áldozataik számát illeti, mint egynémely iszlamista terrorszervezet.


Minden vallás kitermeli a maga mocskát.

2017. aug. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Többségükben informativak voltak bár az igazat megvalva nem értem miért kellett a témába behozni a Fideszt kb.annyira passzol ide mint Pilátus a Krédóba:DDD
2017. aug. 2. 19:49
 18/24 A kérdező kommentje:
az 5.kommentet illetően félreérthetően fogalmaztam.Nyilvánvalóan nem lehet egy gazember szerint egy egész népet vagy vallást elitélni.A Tőke keze mozgatja úgyis a szállakat nem az egyszerű nyárspolgár legyen az keresztény,muszlim vagy zsidó. És persze a Média is egy Komoly fegyver.....
2017. aug. 2. 20:54
 19/24 anonim ***** válasza:

Nézd kérdező, a békés egymás mellett élés sok helyütt jól működik, csak ez ugye nem hírértékű. Pedig egyáltalán nem ritka, ahogy a vallásközi párbeszéd, vagy a közös programok sem zsidó, keresztény és muszlim közösségek között. A kölcsönös segítségnyújtás 1-1 városrész különböző vallásközösségei között sem akkora ritkaság. Szóval az amit vizionalizálsz, sok helyütt még ha kicsiben is, de megvalósult. Ez egy kezdet, reméljük, hogy egyre több helyen lesz ilyesmi.

Ha viszont általános megbékélésre gondolsz, az nyilván nem fog bekövetkezni. Most komolyan, egyetlen valláson belül sem képesek a különböző felekezetek egymással megbékélni, legyen az keresztény, zsidó vagy muszlim, egyre megy. Akkor meg miről beszélünk...?

2017. aug. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Amúgy meg egyáltalán nem fogalmaztál félreérthetően. Egyértelműen hangot adtál az előítéleteidnek, miszerint a "zsidó" mint csoport sz@rkavaró. Nem mondom, hogy antiszemita vagy, ahhoz nem ismerlek eléggé, de előítéleteid vannak bőven, ezt azért lássuk be, mint ahogy szinte mindannyiunknak. Na most, addig, amíg az egyik szerint a "zsidó" sz@rkavaró, a másik szerint a "migráns" terrorista, a harmadik szerint a "keresztény" bálványimádó inkvizitor, az "ateista" erkölcstelen, és még sorolhatnám a végtelenségig, addig mégis mit várunk? Talán ha mind vennénk a fáradtságot, és az előítéleteinkkel együtt (félretenni úgysem tudjuk) tennénk egy lépést a másik irányába, hogy jobban megismerjük (mint ahogy azt az előző posztomban említett csoportok teszik), akkor lenne is valami érdemi fejlemény megbékélésügyileg...
2017. aug. 4. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!